Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

2023-02-24

Pierwsza wizyta w Sorriso

Leczenie miejscowe nie zawsze przynosi zadowalające rezultaty. Często okazuje się mieć charakter jedynie doraźny – niweluje czasowo problem, ale nie jego źródło. Wiele dolegliwości w obrębie jamy ustnej wymaga kompleksowego leczenia, które przywróci jej pełne zdrowie i funkcjonalność.

Ale taka terapia jest złożonym procesem i aby ją skutecznie przeprowadzić, nie powinno się przystępować do leczenia „z marszu” – trzeba najpierw je umiejętnie zaplanować, biorąc pod uwagę indywidualne uwarunkowania Pacjenta oraz złożoność organizmu ludzkiego. Właśnie temu celowi służy pierwsza wizyta w naszym gabinecie. To konsultacja stomatologiczna, której zadaniem jest dokładne zdiagnozowanie problemów Pacjenta i ułożenie szczegółowego planu leczenia.

Ankieta dotycząca zdrowia

Gdy Pacjent odwiedza nas po raz pierwszy, zakładana jest dokumentacja medyczna. Jeszcze przed wejściem do gabinetu Pacjent otrzymuje do wypełnienia m.in. ankietę zdrowia. Pełni on funkcję wywiadu stomatologicznego i ogólnomedycznego. Zawarte w nim pytania dotyczą ogólnego stanu zdrowia Pacjenta oraz jego dotychczasowego przebiegu leczenia.

To bardzo ważne, między innymi dlatego, że pewne dolegliwości i uwarunkowania zdrowotne (zwłaszcza niektóre choroby przewlekłe) stanowią przeciwwskazanie do części zabiegów medycznych.

Rzetelne odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu są więc cenną wskazówką dla lekarza. Dzięki nim może on dobrać indywidualnie do każdego Pacjenta odpowiednie metody leczenia, czyli zaplanować terapię w taki sposób, by zapewnić nie tylko jej wysoką skuteczność, ale także jak największe bezpieczeństwo Pacjenta.

Oczywiście wypełnienie kwestionariusza zajmie trochę czasu, dlatego najlepiej, by na pierwszą wizytę Pacjent przybył piętnaście minut przed umówioną godziną. Należy też przygotować swój numer pesel, ponieważ jest on także informacją, która powinna się znaleźć w formularzu.

Wszystkie informacje zawarte w kwestionariuszu są poufne. Zostaną one dołączone do karty leczenia Pacjenta.

Badanie stomatologiczne

Podczas pierwszej wizyty lekarz dentysta przeprowadza badanie stomatologiczne. To szczegółowe sprawdzenie stanu zdrowia całej jamy ustnej, które pozwala zdiagnozować problemy Pacjenta. Ta skrupulatna kontrola obejmuje nie tylko zęby, ale także dziąsła, język, wargi, policzki, ślinianki, mięśnie żuchwy, kości podtrzymujące zęby, prawidłowości zgryzu. Lekarz ocenia ryzyko próchnicy zębów i wystąpienia chorób dziąseł. Sprawdza też, które miejsca wymagają zastosowania implantologicznych i protetycznych uzupełnień.
Bada również pracę stawu skroniowo-żuchwowego, ponieważ jego dysfunkcje mają wpływ na wady zgryzu, ścieranie zębów, ich pęknięcia i złamania, a nawet bóle w obrębie głowy i wady postawy. Podczas pierwszej wizyty wykonujemy także pantomograficzne zdjęcie, które pomaga w dokładniejszej diagnostyce.

Plan leczenia

Efektem konsultacji stomatologicznej jest sporządzony przez lekarza wstępny plan leczenia, który zostaje omówiony z Pacjentem i przedstawiony mu do akceptacji. Obejmuje on  kroki, których realizacja jest potrzebna dla przywrócenia Pacjentowi pełni zdrowia i funkcjonalności jamy ustnej. Plan wykazuje, co wymaga leczenia, jakie zostaną w tym celu zastosowane metody i z jakimi będą się wiązać kosztami.

Plan to wytyczne, które nie tylko ułatwiają postępowanie lekarzowi, czyniąc z terapii proces zorganizowany i przejrzysty, ale też wpływają na poczucie komfortu Pacjenta, ponieważ nie czekają go podczas leczenia niespodzianki – wie on, czego oczekiwać, i na jakim etapie leczenia się w danej chwili znajduje.

Zapraszamy na wizytę!

A zatem pierwsza wizyta w Sorriso ma charakter konsultacji stomatologicznej. Jest ona kluczowa dla powodzenia kompleksowego leczenia. Więcej szczegółów poznasz na miejscu – na wizytę u nas możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz. Zapraszamy!Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

obrazek implanty
2500
Założonych implantów
obrazek lata doświadczenia
15
Lat doświadczenia
obrazek uśmiech
4500
Wykonanych protez
obrazek zadowoleni pacjenci
100%
Zadowolonych Pacjentów

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.