MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Stomatologia estetyczna

O pięknym uśmiechu marzy wiele osób. To właśnie on pozwala poczuć się komfortowo i odzyskać pewność siebie. Stomatologia estetyczna pozwala skutecznie poprawić wygląd zębów. Zabiegi z jej zakresu umożliwiają uzyskać wspaniałe efekty, a spełnienie Twojego marzenia jest na wyciągnięcie ręki!

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o stomatologii estetycznej

W ramach stomatologii estetycznej wykonywane są liczne zabiegi, takie jak wybielanie, zakładanie licówek czy stosowanie wypełnień inlay lub onlay. W naszej klinice stosujemy wszystkie te metody, dzięki czemu spełniamy marzenia Pacjentów o pięknym uśmiechu.

W Sorriso wykorzystujemy nowoczesne wybielanie metodą nakładkową. Za jego sprawą można uzyskać efekt bielszych zębów nawet o kilka odcieni – oczywiście w zależności od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Przeprowadzamy również wybielanie zębów martwych. Stosujemy także licówki, czyli cienkie płytki wykonane z porcelany. Mocuje się je do przedniej części zębów. W ten sposób zmieniany jest ich kształt, długość oraz kolor.

W przypadku pojawienia się w bocznych zębach większych zmian próchnicowych świetnym rozwiązaniem okazać się mogą estetyczne uzupełnienia inlay lub onlay. Są to alternatywy dla powszechnie stosowanych wypełnień (plomb). Tak naprawdę to nakłady koronowe, które przygotowywane są w laboratorium protetycznym, a do ich produkcji wykorzystywana jest wysokiej jakości porcelana lub kompozyt. Zapewnia to znakomitą trwałość oraz estetykę wykonania. Nowoczesne wypełnienia inlay i onlay idealnie sprawdzają się również przy uszkodzeniach mechanicznych. Jest to skuteczna metoda pozwalająca odbudować utracone fragmenty zęba.

Wybielanie zębów

Za nieestetyczne przebarwienia zębów w głównej mierze odpowiadają produkty, które codziennie spożywamy, takie jak jagody, wiśnie, kawa, herbata czy ciemne sosy. Niekorzystny wpływ na wygląd uśmiechu ma również palenie papierosów. Używka ta powoduje odkładanie się nieestetycznego ciemnego osadu na zębach oraz obniża pH w jamie ustnej. Dodatkowo palenie papierosów sprawia, że dochodzi do wysuszenia śluzówki, a także zmniejszenia wydzielania śliny. Z tego powodu znacznie częściej występują uszkodzenia mechaniczne w jamie ustnej. Dlatego osoby palące papierosy powinny pamiętać o częstszych wizytach kontrolnych i higienizacyjnych w klinice.

Wybielanie jest prostym zabiegiem umożliwiającym uzyskanie efektu bielszych zębów nawet o kilka odcieni. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna. Pamiętaj, że przed wybielaniem wykonujemy gabinetową higienizację, która pozwala usunąć kamień nazębny oraz osady. Wszystkie zęby powinny zostać wyleczone z próchnicy przed zabiegiem wybielania.

Estetyczne wypełnienia inlay i onlay

Standardowym rozwiązaniem przy ubytkach próchnicowych jest zastosowanie wypełnień światłoutwardzalnych, czyli tzw. „plomb”. W niektórych przypadkach to rozwiązanie staje się niewystarczające. Wykorzystuje się wtedy estetyczne uzupełnienia inlay lub onlay. Są to specjalne nakłady koronowe, do produkcji których stosuje się niezwykle wytrzymały materiał. Wymaga to zastosowania specjalnych procesów polimeryzacji i utwardzania, dlatego produkcja nakładów inlay i onlay przeprowadzana jest przez wykwalifikowanego technika w laboratorium protetycznym.

Jak przebiega leczenie z wykorzystaniem tej metody? Na początku konieczne jest pobranie wycisku uzębienia. Następnie przesyłany jest on do pracowni protetycznej, gdzie przygotowywane są nakłady koronowe. Kiedy dotrą one do naszej kliniki, zaprosimy Cię na wizytę. Jeżeli nakłady spełnią wszystkie Twoje oczekiwania, będzie można je przymocować na stałe.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Umów się na wizytę

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy stomatologicznej, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz, a my w pierwszej wolnej chwili oddzwonimy do Ciebie.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.