Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna Bydgoszcz

Zęby mogą się borykać nie tylko z próchnicą. Często mają estetyczne mankamenty, które pogarszają wygląd uśmiechu, a tym samym powodują u wielu Pacjentów poczucie wstydu. Może to być np. niewłaściwy kolor uzębienia lub jego kształt. Stomatologia estetyczna powstała z myślą o przeciwdziałaniu takim problemom, a proponowane przez nią zabiegi pozwalają odmienić wygląd zębów bez konieczności wdrażania kompleksowego leczenia protetycznego.

Marzenie wielu Pacjentów – biały uśmiech

Marzeniem wielu Pacjentów jest  śnieżnobiały i symetryczny uśmiech. Uzyskanie efektu białych zębów często wymaga zastosowania zabiegów stomatologii estetycznej. Jako przykład można podać wybielanie zębów lub założenie licówek, maskujących różne niedoskonałości uśmiechu.

Wybielanie zębów

Cenimy sobie komfort oraz wybór Pacjentów, dlatego wybielanie zębów w Sorriso przeprowadzamy na dwa sposoby: metodą nakładkową lub za pomocą specjalnej lampy. 

Metoda nakładkowa jest mało inwazyjną i komfortową metodą wybielania choć dłuższą niż metoda wybielania zębów przy pomocy lampy. Minimalizuje ona ryzyko wystąpienia czasowej nadwrażliwości zębów. 

Wybielanie nakładkowe zaczyna się w gabinecie dentystycznym. Najpierw nasz ekspert wykonuje wyciski uzębienia, na podstawie których zostanie stworzona specjalna nakładka. Kiedy już ją otrzymamy, Pacjent zostaje zaproszony na kolejną wizytę, podczas której wspomniana nakładka zostanie mu przekazana, wraz ze specjalnym żelem wybielającym oraz wytycznymi co do postępowania.

Właściwe wybielanie zębów Pacjent przeprowadza we własnym domu. Wkłada nakładkę wypełnioną substancją wybielającą do ust i nosi przez kilka godzin dziennie. Czynność powtarza przez kilkanaście dni, aż do osiągnięcia pożądanego odcienia uśmiechu. W razie potrzeby proces można wydłużyć lub skrócić, jednakże sugerujemy wcześniej skonsultować się z ekspertem.

Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się po 4-6 dniach. Dzięki wybielaniu nakładkowemu można poprawić kolor uśmiechu nawet o kilka odcieni, co jest szczególnie ważne dla Pacjentów oczekujących szybkich rezultatów. Wybielanie ma charakter chemiczny, a nie mechaniczny, dlatego nie stwarza żadnego zagrożenia dla zębów.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Wybielanie zębów za pomocą lampy

W Sorriso, jak już wspominaliśmy, stosujemy dwie metody wybielania zębów – przy pomocy specjalnej lampy lub nakładek. Pierwsza z nich polega na pokryciu zębów specjalnym żelem, który wnika głęboko w zębinę. Jego wybielające właściwości są aktywowane światłem emitowanym przez wspomnianą lampę. Efekt pojawia się zaraz po zakończeniu zabiegu, a kolor zębów poprawia się nawet o kilka odcieni.

W przypadku ciemniejszych zębów najlepsze efekty najczęściej daje zastosowanie obu metod wybielania jednocześnie. Po pierwsze bardzo szybko będzie można osiągnąć pierwsze efekty, po drugie zaś Pacjent będzie mógł osiągnąć taki kolor uśmiechu, jaki sobie wymarzył.

Wybielanie zębów martwych

Po leczeniu endodontycznym (kanałowym) ząb z czasem nabrać szarego koloru i wyróżniać się podczas uśmiechu. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów martwych. Polega on na otwarciu komory zęba leczonego kanałowego oraz umieszczeniu w niej środka wybielającego. Zabieg wymaga przeważnie 2-3 wizyt, a kończy się zamknięciem powstałego ubytku za pomocą odpowiedniego uzupełnienia.

wybielanie zębów Bydgoszcz

Poznaj naszych ekspertów od stomatologii estetycznej

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe to cienkie płatki, które osadza się na przedniej części zęba za pomocą cementu dentystycznego. Aby można było je wykorzystać, Pacjent musi dysponować zdrowym uzębieniem – jeżeli widoczne są nawet drobne skupiska próchnicy, wpierw trzeba je wyleczyć.

Stomatolog zdejmuje cienką warstwę szkliwa zębów (około 0,6 mm), choć nie zawsze jest to  konieczne, umożliwiając stabilne osadzenie licówek. Następnie zaś pobiera wyciski zębów, które są przesyłane do laboratorium protetycznego, gdzie technik dentystyczny wytwarza indywidualnie dopasowane płatki. Przez ten czas Pacjent użytkuje tymczasowe licówki, zastępowane na ostateczne uzupełnienie podczas ostatniej wizyty.

Kompozyt  używany do stworzenia licówek bardzo dobrze naśladuje naturalne tkanki zębów. Jego kolor można precyzyjnie dopasować tak, aby uzyskać w pełni naturalny efekt. Właściwości odbijania światła materiału sprawiają, że licówki w żaden sposób nie wyróżniają się na tle pozostałych zębów stałych. Kompozyty wyróżniają się zadowalającą wytrzymałością, jednakże jest ona mniejsza, niż w przypadku porcelany – dlatego też ten rodzaj płatków należy częściej wymieniać.

Licówki porcelanowe

Tak jak kompozytowe odpowiedniki, licówki porcelanowe mocuje się na oszlifowanych zębach. Także lekarz zdejmuje minimalną ilość tkanek (najczęściej około 0,6 mm) lub w niektórych przypadkach nie jest to nawet potrzebne. Licówki są wykonywane na podstawie wycisków uzębienia w laboratorium protetycznym, dlatego wyróżniają się nieprzeciętnym dopasowaniem do warunków zgryzowych Pacjenta.

Porcelana dentystyczna jest uniwersalnym materiałem używanym do produkcji różnego rodzaju uzupełnień protetycznych. Naśladuje tkanki zębów nawet lepiej, niż kompozyt, jest też dużo bardziej wytrzymała. Oznacza to, że Pacjent będzie mógł użytkować licówki porcelanowe znacznie dłużej, a ich estetyka nie ulegnie wyraźnym zmianom.

Wkłady i nakłady koronowe inlay/onlay

Inlay/onlay są rozwiązaniem z pogranicza stomatologii estetycznej i zachowawczej. Pozwalają odbudowywać uszkodzenia zębów, ale służą też jako kompleksowe uzupełnienia rekonstruujące poważne złamania, te sięgające powyżej linii dziąseł.

Inlay/onlay stosuje się do poprawy estetyki uśmiechu, kiedy standardowe metody (np. wypełnienia) mogłyby okazać się niewystarczające. Ekspert wpierw oczyszcza pozostałą część zęba, a następnie pobiera jego wycisk lub skan. Bazując na nim, technik dentystyczny tworzy odpowiednie uzupełnienie, dbając o najdrobniejsze szczegóły.

Odbudowa jest mocowana do zęba za pomocą cementu dentystycznego. Inlay/onlay wykonuje się z materiału kompozytowego bądź porcelany, zależnie od oczekiwań Pacjenta. Ten drugi rodzaj przynosi więcej korzyści, gdyż jest znacznie wytrzymalszy i cechuje się nieznacznie lepszą estetyką.

stomatologia estetyczna Bydgoszcz

Czy zabiegi stomatologii estetycznej są bolesne?

Dzięki innowacyjnej technologii można zobrazować efekty leczenia stomatologicznego jeszcze przed podjęciem decyzji o wdrożeniu jakichkolwiek działań! Umożliwia to cyfrowe projektowanie uśmiechu, będące jednym z rewolucyjnych narzędzi dzisiejszej stomatologii.

Procedura polega na zrobieniu kilkunastu zdjęć twarzy Pacjenta, a następnie wgraniu ich do specjalnego programu komputerowego. W nim stomatolog projektuje nowy uśmiech Pacjenta, biorąc pod uwagę nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak kształt warg i barwę, strukturę kości policzkowych czy podbródek.

Efekt projektowania uśmiechu zostaje zaprezentowany Pacjentowi na ekranie monitora. Stomatolog wyświetla mu prezentację, która będzie przedstawiała efekt przed i po leczeniu. Zostanie też wykonana profesjonalna sesja zdjęciowa, uwieczniająca rezultaty procesu.

Zapraszamy na wizytę!

Zabiegi stomatologii estetycznej pozwalają na sprawną przemianę uśmiechu najczęściej  bez konieczności wdrożenia skomplikowanego leczenia. Jeśli chcesz umówić się na wizytę, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.