Pacjentka 2
Pacjentka zgłosiła się do nas z powodu rozległych, nieszczelnych wypełnień. Ze względu na znaczne uszkodzenia zębów podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu leczenia i wykonanie nakładów (zwanych po angielsku overlay). Tego rodzaju protetyczna odbudowa pozwala na odtworzenie funkcji oraz anatomii zębów. Zabieg ten zabezpiecza również zęby po wcześniejszym leczeniu kanałowym i jednocześnie zmniejsza ryzyko ich późniejszego złamania. Takie działania pozwalają nam uniknąć usunięcia zęba.
Pacjentka 1
Pacjentka zgłosiła się do naszego gabinetu stomatologicznego na kontrolę jamy ustnej. Po przeprowadzeniu badań diagnostycznych, które dają nam możliwość obejrzenia zębów i przestrzeni międzyzębowych w powiększeniu oraz wykonaniu zdjęć RTG, które pozwalają na wczesne wykrycie próchnicy, stwierdziliśmy, obecność tej choroby na zębach Pacjentki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że takie wczesne działanie pozwala nam uniknąć leczenia kanałowego, a co za tym idzie wpływa na niższe koszty leczenia.
Po rozmowie z Pacjentką zdecydowaliśmy się na podjęcie kilku kroków. Pierwszym z nich było dokładne oczyszczenie zębów i usunięcie próchnicy. Gdy uporaliśmy się z tym zadaniem wykonaliśmy wypełnienie kompozytowe w powiększeniu, które zapewnia trwały i estetyczny efekt. Podczas całego procesu leczenia dbaliśmy o komfort i bezpieczeństwo Pacjentki, między innymi poprzez zastosowanie znieczulenia komputerowego. W tym przypadku zamiast tradycyjnej strzykawki i dużej igły wykorzystuje się końcówkę przypominającą wizualnie długopis, a całym procesem aplikacji środka znieczulającego steruje komputer. Jego zadaniem jest podać znieczulenie pod optymalnym ciśnieniem tak, by nie powodowało ono uczucia rozpierania tkanek. Ten rodzaj znieczulenia jest bardzo precyzyjny i nie budzi w Pacjentach niepotrzebnego lęku.
Pacjentka 2
Do naszego gabinetu zgłosiła się Pacjentka z zamiarem poprawy swojego uśmiechu. Po dokładnej konsultacji i ocenie stanu jamy ustnej zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kompleksowego leczenia. W pierwszej fazie przeprowadzona została gingiwektomia (plastyka dziąseł). Celem tego zabiegu była korekta wysokości i kształtu dziąseł, co pozwoliło na uzyskanie ich harmonijnego wyglądu. Następnym krokiem była odbudowa za pomocą metody flow injection (bonding) – ten zabieg pozwolił na odbudowę zębów i osiągnięcie ich naturalnego wyglądu oraz koloru. Dla kompleksowego rozwiązania problemu, zdecydowaliśmy się na wykonanie protez szkieletowych, które zapewniają stabilność i komfort użytkowania. Dzięki naszym działaniom uśmiech został znacząco poprawiony, a ona sama może cieszyć się estetycznym i funkcjonalnym efektem naszej pracy.
Pacjent 1
Pacjent zgłosił się do naszego gabinetu stomatologicznego z pragnieniem poprawy swojego uśmiechu oraz funkcjonalności jamy ustnej. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań diagnostycznych zdecydowaliśmy się na wykonanie kompleksowego zabiegu protetycznego, który odpowiadał potrzebom Pacjenta. Dla zapewnienia estetyki oraz stabilności w żuchwie zastosowaliśmy protezę na teleskopach. Ten sposób mocowania umożliwia Pacjentowi komfort noszenia, co ma istotne znaczenie dla jego codziennego życia. Ponadto, zdecydowaliśmy się na wykonanie całkowitej protezy w górnej szczęce, dostosowanej do jego indywidualnych potrzeb. Oprócz poprawy wyglądu, proteza ta znacząco zwiększyła użyteczność jego uzębienia, ułatwiając żucie i klarowność wymowy.
Pacjentka 1
Pacjentka zgłosiła się do nas z powodu rozległych, nieszczelnych wypełnień. Ze względu na znaczne uszkodzenia zębów podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu leczenia i wykonanie nakładów (zwanych po angielsku overlay). Tego rodzaju protetyczna odbudowa pozwala na odtworzenie funkcji oraz anatomii zębów. Zabieg ten zabezpiecza również zęby po wcześniejszym leczeniu kanałowym i jednocześnie zmniejsza ryzyko ich późniejszego złamania. Takie działania pozwalają nam uniknąć usunięcia zęba.
Pacjentka 1
Pacjentka w wieku 30 lat zgłosiła się z zamiarem poprawy estetyki uśmiechu. Miała na celu rozjaśnienie zębów oraz wyrównanie ich koloru, przy czym zależało jej, aby zęby górne były jaśniejsze niż dolne. W gabinecie wykonano bezpośrednio licówki kompozytowe na zębach od 13 do 23. Lekarzem prowadzącym całe leczenie była Ania Biłonoga.
Pacjent 4
16-letni Pacjent zmagał się z całym szeregiem problemów ortodontycznych: asymetrią łuków zębowych, odchyleniem linii środkowej szczęki i żuchwy, przesunięciem linii środkowej i rotacjami zębów. Przy zastosowaniu nakładek ortodontycznych przeprowadzono dystalizację zębów i wyrównano płaszczyznę zgryzu. Zastosowano też procedurę IPR, polegającą na redukcji szkliwa na powierzchniach stycznych. Teraz Pacjent może cieszyć się zdrowym uśmiechem i prawidłowym zgryzem.
Pacjentka 3
Problemem Pacjentki były stłoczenia zębów. Leczenie nakładkami ortodontycznymi pozwoliło przemieścić odpowiednio zęby, poszerzyć łuk i wyrównać płaszczyznę zgryzu. Leczenie wymagało też usunięcia pierwszych zębów przedtrzonowych. W ten sposób udało się skorygować zgryz i zaradzić problemowi ze stłoczeniami.
Pacjentka 2
Problemy ortodontyczne Pacjentki obejmowały odchylenie i przesunięcie linii środkowej żuchwy, zęby odseparowane, diastemę. Przeprowadzone leczenie nakładkami ortodontycznymi pozwoliło wyrównać płaszczyznę zgryzu i wydłużyć korony kliniczne zębów. Przeprowadzono intruzję (przemieszczenie zębów w kierunku podstawy kostnej) oraz retrakcję. Wykonano procedurę IPR (delikatną redukcję szkliwa na powierzchniach stycznych zębów) oraz zamykanie przestrzeni międzyzębowych.
Pacjentka 1
W tym przypadku stwierdzono u Pacjentki zgryz krzyżowy przedni, nagryz, asymetrię łuków zębowych, odchylenie linii środkowej żuchwy oraz stłoczenia. Dzięki leczeniu nakładkami ortodontycznymi udało się wyrównać płaszczyznę zgryzu i w znacznym stopniu przywrócić prawidłowe warunki zgryzowe.