MENU
MENU
Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!
W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.
W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.
Zapraszamy do naszego gabinetu, gdzie doświadczony personel ma do dyspozycji nowoczesny sprzęt medyczny.
Oferujemy zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, estetycznej, protetyki, chirurgii stomatologicznej, ortodoncji oraz implantologii.
Na wizytę można zapisać się telefonicznie oraz przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie.
Orientacyjne koszty znajdują się w naszym cenniku.
Pierwszym krokiem jest wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz sprawdza stan uzębienia Pacjenta. Chodzi tu nie tylko o to, żeby zweryfikować, które zęby kwalifikują się do bondingu, ale także ocenić ich zdrowie. Bonding można wykonywać jedynie na zdrowych zębach, toteż jeżeli zostanie stwierdzona obecność próchnicy czy ubytków, Pacjent zostanie najpierw skierowany na leczenie.
Jeżeli zęby są zdrowe, można przystąpić do wykonania bondingu. W tym celu powierzchnię zębów trzeba odpowiednio przygotować. Nie wymaga to dużej ingerencji w tkanki zęba. Powierzchnię zębów jedynie oczyszcza się i wytrawia.
Kolejny krok to nałożenie warstwy żywicy kompozytowej, którą następnie pokrywa się właściwym kompozytem. Nakłada się go warstwami, a każda z nich jest precyzyjnie modelowana, by jak najwierniej odtworzyć wygląd naturalnego zęba.
Każda warstwa kompozytu jest naświetlana lampą polimeryzacyjną. Dzięki działaniu jej światła kompozyt uzyskuje potrzebną twardość i wytrzymałość na uszkodzenia.
Na zakończenie zabiegu zęby są polerowane. Ta czynność pozwala nadać im bardziej naturalny wygląd, gładkość i połysk.
Konsultacja – pierwszym krokiem jest wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz sprawdza stan uzębienia Pacjenta. Chodzi tu nie tylko o to, żeby zweryfikować, które zęby kwalifikują się do bondingu, ale także ocenić ich zdrowie. Bonding można wykonywać jedynie na zdrowych zębach, toteż jeżeli zostanie stwierdzona obecność próchnicy czy ubytków, Pacjent zostanie najpierw skierowany na leczenie.
Przygotowanie zębów – jeżeli zęby są zdrowe, można przystąpić do wykonania bondingu. W tym celu powierzchnię zębów trzeba odpowiednio przygotować. Nie wymaga to dużej ingerencji w tkanki zęba. Powierzchnię zębów jedynie oczyszcza się i wytrawia.
Nałożenie kompozytu – kolejny krok to nałożenie warstwy żywicy kompozytowej, którą następnie pokrywa się właściwym kompozytem. Nakłada się go warstwami, a każda z nich jest precyzyjnie modelowana, by jak najwierniej odtworzyć wygląd naturalnego zęba.
Naświetlenie kompozytu – każda warstwa kompozytu jest naświetlana lampą polimeryzacyjną. Dzięki działaniu jej światła kompozyt uzyskuje potrzebną twardość i wytrzymałość na uszkodzenia.
Polerowanie – na zakończenie zabiegu zęby są polerowane. Ta czynność pozwala nadać im bardziej naturalny wygląd, gładkość i połysk.