Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Nakładki ortodontyczne – poznaj ich charakterystykę

Nakładki ortodontyczne - poznaj ich charakterystykę

Nakładki to innowacyjna metoda korekcji zgryzu, która rewolucjonizuje tradycyjne podejście do leczenia ortodontycznego. W przeciwieństwie do dobrze znanych wszystkim aparatów metalowych nakładki są dyskretne, wygodne, a przy tym skuteczne. To wszystko sprawia, że są coraz bardziej popularne wśród Pacjentów poszukujących alternatywnych rozwiązań dla tradycyjnych aparatów. Jeśli i Wy jesteście nimi zainteresowani, to doskonale trafiliście! W Sorriso mamy specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy, są w stanie przeprowadzić Was przez cały proces leczenia.

Dla kogo nakładki są dobrym rozwiązaniem?

Nakładki przeznaczone są dla osób, które chcą odmienić wygląd swojego uzębienia, ale nie godzą się na widoczne metalowe elementy, które miałyby zagościć w ich jamie ustnej. Zamiast tego preferują rozwiązanie, które daje efekty, a przy tym nie rzuca się w oczy. Nakładki to również precyzja i skuteczność działania potwierdzona badaniami. Przykłady możecie zobaczyć w naszej galerii, gdzie umieściliśmy zdjęcia osób, które podjęły się takiego leczenia.

Zobacz przykładowe efekty leczenia nakładkami ortodontycznymi:

Pacjentka 1

W tym przypadku stwierdzono u Pacjentki zgryz krzyżowy przedni, nagryz, asymetrię łuków zębowych, odchylenie linii środkowej żuchwy oraz stłoczenia. Dzięki leczeniu nakładkami ortodontycznymi udało się wyrównać płaszczyznę zgryzu i w znacznym stopniu przywrócić prawidłowe warunki zgryzowe.
Nakładki ortodontyczne - poznaj ich charakterystykę

Pacjentka 2

Problemy ortodontyczne Pacjentki obejmowały odchylenie i przesunięcie linii środkowej żuchwy, zęby odseparowane, diastemę. Przeprowadzone leczenie nakładkami ortodontycznymi pozwoliło wyrównać płaszczyznę zgryzu i wydłużyć korony kliniczne zębów. Przeprowadzono intruzję (przemieszczenie zębów w kierunku podstawy kostnej) oraz retrakcję. Wykonano procedurę IPR (delikatną redukcję szkliwa na powierzchniach stycznych zębów) oraz zamykanie przestrzeni międzyzębowych.
Nakładki ortodontyczne - poznaj ich charakterystykę

Pacjentka 3

Problemem Pacjentki były stłoczenia zębów. Leczenie nakładkami ortodontycznymi pozwoliło przemieścić odpowiednio zęby, poszerzyć łuk i wyrównać płaszczyznę zgryzu. Leczenie wymagało też usunięcia pierwszych zębów przedtrzonowych. W ten sposób udało się skorygować zgryz i zaradzić problemowi ze stłoczeniami.
Nakładki ortodontyczne - poznaj ich charakterystykę

Pacjent 4

16-letni Pacjent zmagał się z całym szeregiem problemów ortodontycznych: asymetrią łuków zębowych, odchyleniem linii środkowej szczęki i żuchwy, przesunięciem linii środkowej i rotacjami zębów. Przy zastosowaniu nakładek ortodontycznych przeprowadzono dystalizację zębów i wyrównano płaszczyznę zgryzu. Zastosowano też procedurę IPR, polegającą na redukcji szkliwa na powierzchniach stycznych. Teraz Pacjent może cieszyć się zdrowym uśmiechem i prawidłowym zgryzem.
Nakładki ortodontyczne - poznaj ich charakterystykę

Poznaj korzyści noszenia nakładek

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Czy nakładki leczą wady zgryzu?

Nakładki są skuteczne w leczeniu wielu różnych wad zgryzu. Można dzięki nim między innymi uporać się z przerwami między zębami, zgryzem krzyżowym, czy też otwartym. Wszystko to, dzięki precyzyjnie zaprojektowanym nakładkom, które stopniowo korygują położenie zębów. Niemniej jednak istnieją przypadki, gdy zastosowanie wyłącznie nakładek może okazać się niewystarczające. Dlatego też w naszym gabinecie każdy Pacjent zostaje skierowany na konsultację z doświadczonym ortodontą, który ocenia możliwości leczenia oraz dobiera najlepszą metodę korekcji wady zgryzu.

Czy leczenie nakładkami jest bezpieczne?

Tak, leczenie wad zgryzu tą metodą jest bezpieczne dla Pacjentów. Mowa tu zarówno o osobach dorosłych, jak i nastoletnich, które również mogą się na nią zdecydować.

Jak długo nosi się nakładki?

Pacjenci decydujący się na leczenie ortodontyczne mają jasne oczekiwania względem swojego uzębienia. Nie dziwi więc fakt, że chcą wiedzieć, jak długo przyjdzie im nosić opisywane nakładki. Nie możemy jednak w tym miejscu podać jednego, konkretnego terminu. Ma to związek z faktem, że każdy przypadek jest inny i tym samym wymaga indywidualnie przeprowadzonego leczenia. Dla zaspokojenia ciekawości możemy jednak wspomnieć, że zazwyczaj leczenie nakładkami trwa od roku do osiemnastu miesięcy. Istnieją jednak przypadki, gdy cały ten proces wydłuża się nawet do dwóch lat.

Nakładki ortodontyczne - poznaj ich charakterystykę

Jak dbać o nakładki?

Pielęgnacja nakładek to sposób na zachowanie ich dobrej kondycji. Ważne jest, by wykonując rutynowe czynności zwracać uwagę na stosowane produkty. Najlepiej jest wykorzystywać płyny przeznaczone do czyszczenia ortodontycznego, które są delikatne, a przy tym skuteczne. Można również postawić na opukiwanie nakładek bieżącą wodą. Jeśli natomiast Pacjent zdecyduje się na zastosowanie pasty do zębów i szczoteczki w celu usunięcia osadów zgromadzonych na nakładkach, to powinien pamiętać o ważnej kwestii. Mianowicie o tym, że włosie szczoteczki powinno być miękkie, a pasta nie powinna zawierać cząsteczek ścierających.

Czy w nakładkach można jeść i pić?

W nakładkach powinno się pić jedynie wodę, która nie wpływa na nie negatywnie. Wszystkie inne napoje, a także posiłki w formie stałej należy spożywać bez nakładek. Dzięki temu nie powstanie ryzyko ich uszkodzenia, czy też zabarwienia.

Zapraszamy na wizytę!

Jeśli marzysz o pięknym uśmiechu bez konieczności noszenia tradycyjnych aparatów, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach i możliwościach, jakie oferuje leczenie nakładkami w naszym gabinecie. Na wizytę możesz umówić się telefonicznie dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając wygodny formularz kontaktowy.

Nakładki ortodontyczne - poznaj ich charakterystykę

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic


Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.