Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Implanty zębów

implanty zębów Bydgoszcz

Naturalne uzębienie można łatwo odbudować przy pomocy implantów. Te niewielkie wszczepy gwarantują stabilność, przez co Pacjent zyskuje bardzo dobry komfort codziennego funkcjonowania. Wspomniane implanty stomatologiczne wszczepia się w kości szczęki lub żuchwy, a cały zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu nowoczesnych znieczuleń.

Co należy wiedzieć na temat implantów zębowych?

Implanty zębów przypominają niewielkie śrubki. Ich rozmiar ogranicza się do kilku milimetrów, a stomatolog umieszcza je w kości podczas zabiegu chirurgicznego. Implanty wykonuje się najczęściej z czystego tytanu, lecz istnieją także odpowiedniki zawierające domieszkę tlenku cyrkonu.

Ponieważ implanty zębów są wytwarzane z biozgodnych materiałów, tylko 1,5 – 2% zabiegów nie osiąga wymaganej stabilności. Jest to niezmiernie rzadka sytuacja, która wynika np. z uczulenia danego Pacjenta na tytan.
Wszczepy integrując się z otaczającymi tkankami kostnymi, przywracają im naturalne obciążenie. Zapobiega to atrofii kości, która mogłaby wywołać wiele problemów z jamą ustną w przyszłości.

Implanty zębowe Bydgoszcz

Jakie prace protetyczne można osadzić na implantach zębowych?

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Jak przebiega wszczepienie implantu?

  1. Aby proponowane rozwiązanie było zgodne z potrzebami Pacjenta, a także zapewniało pożądaną skuteczność, należy przeprowadzić wstępną wizytę konsultacyjną. Podczas niej nie wykonujemy żadnych zabiegów, stomatolog bowiem zapoznaje się z oczekiwaniami leczonej osoby oraz wykonuje diagnostykę.
  2. Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji stomatolog przechodzi do stworzenia planu leczenia implanto-protetycznego oraz kosztorysu. Pacjent zna wszystkie szczegóły postępowania i może mieć pewność, że nic go nie zaskoczy.
  3. Kiedy leczenie implanto-protetyczne jest już zaplanowane, dentysta przeprowadza zabieg wszczepienia implantów. W zależności od ilości implantów zabieg może potrwać od jednej do kilku godzin.
  4. 7-10 dni po zabiegu stomatolog zaprasza Pacjenta na zdjęcie szwów. Teraz zaczyna się etap wgajania implantu czyli tzw. osteointegracji, który może potrwać od 3 do 6 miesięcy.
  5. W czasie wgajania się implantu Pacjent najczęściej użytkuje uzupełnienia tymczasowe, umożliwiające mu normalne funkcjonowanie. Po integracji wszczepu z kością stomatolog pobiera wyciski uzębienia, na podstawie których zostanie stworzone ostateczne uzupełnienie.
  6. Podczas ostatniej wizyty lekarz mocuje na implantach zębowych ostateczne uzupełnienie (koronę, most lub protezę).

Poznaj naszych ekspertów od implantów

Czy implant może skutecznie zastąpić korzeń zęba?

Implanty z powodzeniem zastępują korzenie zębów. Umożliwia to ich zdolność do opisanej wcześniej osteointegracji, czyli „zrastania się” z kością. Przekłada się na bardzo wysoką stabilność uzupełnienia, co jest szczególnie widoczne w przypadku protez. Nie zachodzi tutaj ryzyko wypadnięcia protezy podczas jedzenia, kichania, kaszlu lub śmiechu, dlatego Pacjent nie musi krępować się w towarzystwie.

implanty stomatologiczne Bydgoszcz

Jakie korzyści przyniesie zastosowanie implantów zębowych?

Bezbolesne leczenie implantologiczne w Sorriso

W Sorriso leczenie implantologiczne przeprowadzamy bezboleśnie. Komfort zawdzięczamy zastosowaniu sprawdzonych i skutecznych środków znieczulających. Sprawiają one, że zabieg implantacji jest bezstresowy nawet dla Pacjentów, którzy borykają się z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed zabiegiem dentystycznym.

Podczas zabiegów implantacji w klinice Sorriso Dental Clinic mamy możliwość używania znieczulenia komputerowego. Wbudowany w urządzenie mikroprocesor reguluje ciśnienie podawania środka przeciwbólowego, dlatego Pacjent nie odczuwa przykrego rozpierania tkanek. Ponadto sam moment aplikacji jest bezbolesny, gdyż miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane miejscowo za pomocą specjalnego żelu.

Zapraszamy na wizytę!

Leczenie implantologiczne pozwala Pacjentom odzyskać piękny i w pełni funkcjonalny uśmiech. Jeśli interesuje Cię konsultacja, możesz ją umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 bądź wypełniając formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.