Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Implanty zębów

Implanty zębów

Naturalne uzębienie można łatwo odbudować przy pomocy implantów. Te niewielkie wszczepy gwarantują uzupełnieniu naturalną stabilność, przez co Pacjent zyskuje bardzo dobry komfort codziennego funkcjonowania. Wspomniane implanty stomatologiczne wszczepia się w kości szczęki lub żuchwy, a cały zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu nowoczesnych znieczuleń komputerowych lub tradycyjnych.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o implantach zębowych

Implanty zębów przypominają niewielkie śrubki. Ich rozmiar ogranicza się do kilku milimetrów, a stomatolog umieszcza je w tkankach kostnych podczas specjalnego zabiegu chirurgicznego. Implanty wykonuje się najczęściej z czystego tytanu, lecz istnieją także odpowiedniki zawierające domieszkę tlenku cyrkonu.

Ponieważ implanty zębów są wytwarzane biozgodnych materiałów, nie wywołują żadnych reakcji obronnych organizmu. Wszczepy integrują się z otaczającymi tkankami kostnymi, przywracając im naturalne obciążenie. Zapobiega to powolnej atrofii kości, która mogłaby wywołać wiele problemów z jamą ustną w przyszłości.

Implanty zębów

Jakie prace protetyczne można osadzić na implantach zębowych?

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia z wykorzystaniem licówek.

Jak przebiega wszczepienie implantu?

  1. Aby proponowane rozwiązanie było zgodne z potrzebami Pacjenta, a także zapewniało pożądaną skuteczność, należy przeprowadzić wstępną wizytę konsultacyjną. Podczas niej nie wykonujemy żadnych zabiegów, stomatolog bowiem zapoznaje się z oczekiwaniami leczonej osoby oraz wykonuje diagnostykę.
  2. Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji stomatolog przechodzi do stworzenia planu leczenia implanto-protetycznego oraz kosztorysu. Pacjent zna wszystkie szczegóły postępowania i może mieć pewność, że nic go nie zaskoczy.
  3. Kiedy leczenie implanto-protetyczne jest już zaplanowane, dentysta przeprowadza zabieg wszczepienia implantów. Po zabiegu zaprasza Pacjenta za 7-10 dni na zdjęcie szwów. Teraz zaczyna się etap wgajania implatu.
  4. Ostateczne uzupełnienie jest wytwarzane po okresie wgojenia się implantu czyli po tzw. osteointegracji. Po integracji wszczepu z kością stomatolog  pobiera wyciski uzębienia, na podstawie których zostanie stworzone ostateczne uzupełnienie. W czasie wgajania się implantu Pacjent najczęściej użytkuje uzupełnienia tymczasowe, umożliwiające mu normalne funkcjonowanie.
  5. Podczas ostatniej wizyty ostateczne uzupełnienie jest mocowane na implantach zębowych. Lekarz weryfikuje też efekty leczenia, a Pacjent poddaje je ocenie. Jeżeli pojawiłyby się jakiekolwiek wątpliwości, nasz ekspert natychmiast je rozwieje.

Poznaj naszych ekspertów od implantów

Czy implant może skutecznie zastąpić korzeń zęba?

Implanty zębów z powodzeniem zastępują korzenie zębów. Umożliwia to ich zdolność do opisanej wcześniej osseointegracji, czyli „zrastania się” z otaczającym kośćcem. Przekłada się to na bardzo wysoką stabilność uzupełnienia, co jest szczególnie widoczne w przypadku protez. Nie istnieje ryzyko ich wypadania podczas jedzenia, kichania, kaszlu lub śmiechu, dlatego Pacjent nie musi krępować się w towarzystwie.

Implanty zębów

Jakie korzyści przyniesie zastosowanie implantów zębowych?

Bezbolesne leczenie implantologiczne w Sorriso

W Sorriso leczenie implantologiczne przeprowadzamy zazwyczaj bezboleśnie. Brak bólu zawdzięczamy zastosowaniu sprawdzonych i skutecznych środków znieczulających. Sprawiają one, że zabieg implantacji jest bezstresowy nawet dla Pacjentów, którzy borykają się z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed leczeniem dentystycznym.

Podczas zabiegów implantacji stosujemy znieczulenia komputerowe lub tradycyjne. Moment aplikacji jest bezbolesny, gdyż miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane miejscowo za pomocą specjalnego żelu. Wbudowany w urządzenie mikroprocesor reguluje ciśnienie podawania środka przeciwbólowego, dlatego Pacjent nie odczuwa przykrego rozpierania tkanek.

Zapraszamy na wizytę!

Leczenie implantologiczne pozwala Pacjentom odzyskać piękny i w pełni funkcjonalny uśmiech. Jeśli interesuje Cię konsultacja, możesz ją umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 bądź wypełniając formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.