MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Implanty zębów

Z utratą nawet jednego zęba wiążą się liczne nieprzyjemne dolegliwości, które powodują znaczne pogorszenie jakości życia. Zasłanianie ust w trakcie rozmowy czy śmiania się, trudności z prawidłowym przeżuciem jedzenia, problemy zdrowotne… . Rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się kompleksowe leczenie, w którym jednym z etapów jest zabieg wszczepienia implantów zębów. Całościowe podejście oraz indywidualnie dobrana terapia pozwala skutecznie zrekonstruować utracone uzębienie. Twoje życie całkowicie się odmieni, kiedy zdecydujesz się na swoje „trzecie zęby”.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o implantach zębowych

Implant to niewielkich rozmiarów śruba, do której produkcji wykorzystuje się najczęściej tytan, czyli biokompatybilny materiał w pełni bezpieczny dla organizmu. Stosowane współcześnie rozwiązania sprawiają, że skuteczność zabiegu implantacji sięga niemalże 100%! Leczenie polega na wszczepieniu implantów w miejsca po utraconych korzeniach zęba, tym samym przejmując ich funkcje, między innymi odpowiednie obciążanie kości, co zapobiega jej zanikowi. Tytanowe śruby stają się swojego rodzaju podstawą – to właśnie na nich mocowane są różnego rodzaju odbudowy protetyczne. Przywracany jest w ten sposób pełny uśmiech!

Kompleksowe leczenie

Implantacja to właściwie jeden z etapów kompleksowego leczenia. Zabieg wszczepienia implantów jest swego rodzaju przygotowaniem do zastosowania konkretnej odbudowy zębów. To właśnie na tych tytanowych śrubach mogą być zamocowane korony protetyczne w przypadku pojedynczej luki, mosty zębowe przy braku jednego lub kilku zębów lub protezy, jeżeli Pacjent boryka się z problemem bezzębia. Za sukcesem całego leczenia stoi zespół ekspertów specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologicznych, których ścisła współpraca pozwala osiągnąć zamierzony efekt w postaci pięknego oraz pełnego uśmiechu oraz trwałej odbudowy braków zębowych. Całość poprzedzona jest diagnostyką przeprowadzoną na miejscu w naszej klinice.

Leczenie implantologiczne krok po kroku

  1. W SORRISO każde leczenie rozpoczynamy od przeprowadzenia wizyty konsultacyjnej. W jej trakcie ekspert zapozna się ze stanem zdrowia Twojej jamy ustnej, wykona kompleksową cyfrową diagnostykę, z zastosowaniem innowacyjnych technologii, takich jak tomografia komputerowa czy RTG, a także zaproponuje indywidualnie dopasowane metody terapii. W naszej klinice możliwe jest również skorzystanie z wyjątkowego rozwiązania pochodzącego prosto z Brazylii, czyli Digital Smile Design. Technologia ta pozwala przygotować cyfrową wizualizację efektów leczenia, a także stworzyć tzw. mock-up, czyli próbną rekonstrukcję. Zakłada się ją podczas kolejnej wizyty, wykonując jednocześnie sesję zdjęciową. Materiał ten służy do przygotowania prezentacji, na której możesz zobaczyć, jak będziesz wyglądał po zakończeniu leczenia. Zyskuje się w ten sposób komfort psychiczny i potwierdzenie, że decyzja o podjęciu kompleksowego leczenia jest słuszna.
  2. Brak szybkiej reakcji po utracie zębów może w konsekwencji doprowadzić do znacznego zaniku kości, co tym samym uniemożliwia skuteczne wszczepienie implantów zębów. W takiej sytuacji należy zrekonstruować utraconą tkankę kostną, wykonując odpowiedni zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej.
  3. Jeżeli warunki w jamie ustnej są optymalne, przeprowadza się zabieg wszczepienia implantów. W przypadku pojedynczych implantów trwa on około godziny, a cały proces jest komfortowy. Ogromna w tym zasługa wykorzystywanych przez nas znieczuleń oraz umiejętności lekarzy.
  4. Po wprowadzeniu implantów następuje proces ich integracji z kością i trwa kilkanaście tygodni. Po tym okresie pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyłany jest do pracowni protetycznej. To właśnie tam przygotowywane są odpowiednie odbudowy: korony zębowe, mosty lub protezy.
  5. Ostatni etap leczenia polega na oddaniu oraz zamocowaniu do implantów rekonstrukcji protetycznej. Uzyskane w ten sposób efekty są niezwykle trwałe i pozwalają skutecznie poprawić jakość życia.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Umów się na wizytę

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy stomatologicznej, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz, a my w pierwszej wolnej chwili oddzwonimy do Ciebie.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.