Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Ortodoncja

Ortodoncja Bydgoszcz

Leczenie ortodontyczne polega na korekcji wady zgryzu, która może wywoływać wiele różnych problemów – począwszy na problemach z estetyką uśmiechu, na ścieraniu czy łamaniu uzębienia kończąc. W ramach leczenia ortodontycznego wykorzystuje się specjalne aparaty zakładane na zęby, wywierające na nie umiarkowany nacisk.

Kto kwalifikuje się do leczenia ortodontycznego?

Leczenie ortodontyczne jest wskazane u osób, które borykają się choćby z niewielkimi wadami zgryzu. Zły kształt lub umiejscowienie zębów może doprowadzić do licznych problemów utrudniających codzienne funkcjonowanie bądź tworzących ryzyko utraty uzębienia. Zauważmy, że leczenia ortodontycznego mogą podjąć się Pacjenci w każdym wieku, jednakże znacznie korzystniejsze jest przeprowadzenie go w młodzieńczych latach (tkanki kostne są bardziej plastyczne).

Czy leczenie ortodontyczne jest bolesne?

Leczenie ortodontyczne przebiega bezboleśnie, gdyż aparaty zakładane na zęby nie ingerują w ich głębsze tkanki, lecz wywierają określony nacisk. Uzębienie z czasem zaczyna się przesuwać i zmieniać swój kształt, poprawie ulega również forma tkanek kostnych szczęki lub żuchwy. Eliminacja wady zgryzu może nie tylko usunąć problemy np. podczas przeżuwania pokarmów, ale też znacznie poprawić estetykę uśmiechu, a nawet rysy twarzy.

Aparaty ortodontyczne w Sorriso

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Najczęstsze wady zgryzu

Poznaj naszych ekspertów od ortodoncji

Leczenie ortodontyczne – etapy

  1. Leczenie ortodontyczne zaczynamy od konsultacji. Podczas niej ortodonta rozmawia z Pacjentem na temat potrzeb i oczekiwań względem postępowania, a następnie wykonuje diagnostykę m.in. badanie stomatologiczne, zdjęcia pantomograficzne, cefalometryczne oraz skany uzębienia.
  2. Na następnej wizycie przedstawiany jest plan leczenia z omówieniem go i kosztorysem.
  3. Kiedy już dobrany zostanie odpowiedni aparat, ortodonta przystępuje do jego zamocowania w jamie ustnej (w przypadku aparatu stałego) lub przekazuje Pacjentowi pierwszy set nakładek.  Procedura przyklejania zamków ortodontycznych  jest bezbolesna.
  4. Po otrzymaniu aparatu ortodontycznego lub nakładek Pacjent zostaje zaproszony na kolejną wizytę. W przypadku klasycznego aparatu jest on trwale mocowany do zębów, jeśli wybrano ruchomy odpowiednik lub wspomniane nakładki, są one przekazywane do osobistego użytku leczonej osobie.
  5. Dalszy etap leczenia polega na wizytach kontrolnych, podczas których ortodonta będzie weryfikował postępy. Będą one konieczne aż do zakończenia procesu, kiedy aparat zostanie zdjęty.

Co możesz teraz zrobić?

W Sorriso zajmujemy się kompleksowym leczeniem ortodontycznym przy użyciu różnych aparatów. Jeśli podejrzewasz, że zdrowie Twojej jamy ustnej pogarsza wada zgryzu, umów się na wizytę! Przeprowadzimy gruntowną diagnostykę oraz dobierzemy rozwiązanie, które przyniesie zadowalające efekty. Konsultację możesz zarezerwować, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.