MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe nie cieszy się dobrą sławą. Kojarzone jest ono przede wszystkim z bolesnym i długotrwałym procesem. Wszystko jednak zmieniło się za sprawą mikroskopów stomatologicznych! W naszej klinice lekarze w określonych przypadkach korzystają z tego urządzenia podczas leczenia kanałowego. Pozwala ono znacznie skrócić czas trwania zabiegu oraz podnieść jego skuteczność.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o endodoncji

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem powikłań choroby próchnicowej. Pozwala w wielu przypadkach uratować ząb, który w przeszłości skazany byłby na usunięcie. Zabieg endodontyczny, zwany również leczeniem kanałowym, polega na usunięciu zainfekowanej miazgi zęba, a następnie wypełnieniu komory oraz wszystkich kanałów specjalnym materiałem – gutaperką. Umożliwia to przywrócenie zdrowia w jamie ustnej i zapobieżenie wystąpieniu poważniejszych konsekwencji w przyszłości.

W Sorriso z powodzeniem przeprowadzamy pierwotne oraz wtórne leczenie kanałowe tzw. re-endo. W trudniejszych przypadkach wykorzystujemy nowoczesny mikroskop pozwalający na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia. Urządzenie to jest ogromną pomocą dla lekarzy, którzy mogą odnaleźć wszystkie kanały, a następnie je precyzyjnie wyczyścić oraz wypełnić. Wykorzystanie mikroskopu w trakcie leczenia sprawia, że w niektórych przypadkach może ono zostać przeprowadzone podczas 1 wizyty. O użyciu mikroskopu w trakcie leczenia decyduje lekarz.

Leczenie kanałowe krok po kroku

  1. W naszej klinice bardziej złożone leczenie rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej. Podczas niej będziesz mógł z lekarzem porozmawiać o Twoim problemie. Dentysta na podstawie kompleksowej diagnostyki zaproponuje odpowiednie metody przywrócenia zdrowia jamie ustnej. Przygotowany zostanie również plan leczenia wraz ze wstępnym kosztorysem, dzięki czemu cały proces nie będzie krył przed Tobą tajemnic. Dowiesz się, ile będzie trwała Twoja terapia oraz z jakim kosztem się ona wiąże.
  2. Po przeprowadzeniu diagnostyki i konsultacji rozpoczynamy leczenie. W przypadku endodoncji, podczas zabiegu leczony ząb jest izolowany od pozostałych za pomocą koferdamu. Unika się w ten sposób ryzyka przedostania się bakterii ze śliny do kanałów, a wykorzystywane środki płuczące nie powodują podrażnień w jamie ustnej.
  3. Następnie leczony ząb jest otwierany. Daje to dostęp lekarzowi do wnętrza uzębienia, który może dokładnie usunąć zainfekowane tkanki ze wszystkich kanałów i komory zęba. W trudniejszych przypadkach procedura odbywa się przy użyciu mikroskopu.
  4. Kolejnym krokiem jest delikatne poszerzenie kanałów korzeniowych. W tym celu wykorzystywane są specjalne, w pełni bezpieczne narzędzia endodontyczne. Następnie kanały są dezynfekowane przy pomocy środków płuczących o działaniu przeciwbakteryjnym.
  5. Po oczyszczeniu kanałów następuje ich szczelne wypełnienie. Wykorzystuje się do tego ciekłą gutaperkę, czyli specjalny materiał, który bez problemu dociera do wszystkich przestrzeni. Ciekła gutaperka jest w pełni bezpieczna dla organizmu.
  6. Ostatnim etapem jest zamknięcie komory zęba przy użyciu wypełnienia światłoutwardzalnego lub endokorony, a w przypadku większej utraty zęba konieczne jest zastosowanie wkładu koronowo-korzeniowego wraz z koroną protetyczną.

Kiedy należy przeprowadzić leczenie kanałowe?

Uporczywy, przeszywający ból zęba jest sygnałem, że ząb został zaatakowany przez bakterie próchnicowe. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki, na podstawie której można jednoznacznie określić źródło problemu i wykonać w porę leczenie. Szybka reakcja pozwala zapobiec pojawieniu się poważniejszych dolegliwości w przyszłości, a nawet utracie zęba. Jeśli odczuwasz ból, koniecznie zgłoś się do dentysty.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Umów się na wizytę

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy stomatologicznej, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz, a my w pierwszej wolnej chwili oddzwonimy do Ciebie.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.