Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe Bydgoszcz

Leczenie kanałowe pozwala często uchronić ząb przed usunięciem. Przeprowadza się je w przypadku stanu zapalnego miazgi wywołanego przenikaniem bakterii próchnicy przez ubytki w szkliwie i zębinie zęba. Jeszcze do niedawna Pacjenci podchodzili do „kanałówki” ze strachem, gdyż przy użyciu tradycyjnych metod zabieg był czasochłonny oraz wiązał się z dużym dyskomfortem. Dzięki mikroskopom dentystycznym oraz nowoczesnym narzędziom endodontycznym cały proces odmienił swoje oblicze, nadając leczeniu kanałowemu nowego wymiaru.

Endodoncja

Endodoncja jest specjalnym działem stomatologii, który zajmuje się leczeniem miazgi. Najczęściej wykorzystywanym w tym celu zabiegiem jest leczenie kanałowe, polegające na usunięciu wspomnianej miazgi. 

Leczenie endodontyczne jeszcze kilkanaście lat temu budziło u wielu Pacjentów niepokój. Powodowany on był głównie długiem czasem realizacji zabiegów, a także koniecznością zatruwania zęba, czyli jego dewitalizacji. Cała procedura wydłużała się o co najmniej tydzień i wiązała się z bólem wywoływanym przez preparaty umieszczane w zębie. Nowoczesna endodoncja jednak zaadaptowała na swoje potrzeby mikroskop stomatologiczny oraz wysokiej jakości znieczulenia, które eliminują opisane wcześniej problemy.

endodoncja Bydgoszcz

Mikroskop w endodoncji

Mikroskop stomatologiczny to rozwiązanie, które  w Sorriso używamy nie tylko podczas leczenia kanałowego, ale do większości procedur. Zwiększa on skuteczność leczenia kanałowego do około 95%, co minimalizuje ryzyko pozostawienia zainfekowanych tkanek oraz nawrotu stanu zapalnego w przyszłości.

Za pomocą mikroskopu stomatologicznego stomatolog precyzyjnie lokalizuje całą zainfekowaną tkankę oraz usuwa ją z kanałów korzeniowych czy komory zęba. Następnie zaś dokładnie wypełnia wszystkie puste przestrzenie ciekłą gutaperką, aby zabezpieczyć je przed rozwojem bakterii.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Leczenie kanałowe krok po kroku

  1. Endodonta wpierw przeprowadza konsultację. Podczas niej wykonuje przegląd jamy ustnej i badania diagnostyczne, aby zaplanować leczenie kanałowe. Gdy już sporządzi schemat postępowania, przekazuje go Pacjentowi razem z kosztorysem, aby wszystkie szczegóły procedury były jasne.
  2. Leczenie kanałowe jest przeprowadzane na następnej wizycie. Endodonta rozpoczyna ją od zabezpieczenia pola zabiegowego koferdamem, czyli materiałem izolującym jamę ustną od substancji używanych w trakcie procedury.
  3. Następny etap polega na usunięciu miazgi z komory zęba i kanałów korzeniowych przez otwór wykonany w jego koronie. Endodonta używa do tego dedykowanych narzędzi.
  4. Po oczyszczeniu zęba z zainfekowanej miazgi lekarz płucze wszystkie przestrzenie, aby usunąć z nich pozostałości bakterii.
  5. Kiedy już ekspert oceni oczyszczenie wszystkich struktur, przechodzi do wypełnienia ich ciekłą gutaperką. To bazujący na naturalnych żywicach materiał, który pozwala utrzymać anatomiczną budowę zęba oraz zabezpieczyć go przed ponownym rozwojem bakterii.
  6. Zależnie od sytuacji, stomatolog odbudowuje powstały ubytek w zębie za pomocą materiału kompozytowego, wkładu koronowo-korzeniowego lub uzupełnienia typu inlay/onlay.

Poznaj naszych ekspertów od leczenia kanałowego

Komfortowe leczenie kanałowe w Sorriso

Leczenie kanałowe przeprowadzane w Sorriso wyróżnia się zazwyczaj bezbolesnością. Zawdzięczamy to sprawdzonym i skutecznym znieczuleniom tradycyjnym oraz i komputerowym, które stosujemy podczas zabiegów. Dzięki nim w wielu przypadkach nie trzeba wcześniej zatruwać, zęba co było głównym powodem wydłużenia zabiegu oraz dyskomfortu.

Znieczulenie komputerowe jest specjalnym urządzeniem, składającym się ze sterowanego przez mikroprocesor dozownika oraz aplikatora przypominającego długopis. Zanim stomatolog zaaplikuje substancję przeciwbólową, znieczula miejsce wkłucia specjalnym żelem. Ciśnienie podawania środka jest stale regulowane, co zapewnia mu fizjologiczną prędkość wchłaniania. Pacjent nie odczuwa żadnego uczucia rozpierania tkanek ani odrętwienia całej twarzy, a ból na każdym etapie leczenie jest niwelowany.

Warto poświęcić kilka słów aplikatorowi. Dzięki swojej konstrukcji nie przywodzi na myśl tradycyjnych strzykawek, które są źródłem lęku wielu Pacjentów, szczególnie tych, którzy borykają się z dentofobią. Chociaż aplikator posiada wbudowaną igłę, jest ona na tyle mała, że często nie zwraca uwagi Pacjenta.

Leczenie kanałowe Bydgoszcz

Zalety leczenia kanałowego pod mikroskopem:

Zapraszamy na wizytę!

Leczenie kanałowe warto powierzyć ekspertowi, który dysponuje doświadczeniem i nowoczesnym sprzętem. W Sorriso zabieg ten przeprowadzamy w oparciu o najwyższe standardy, dlatego cechuje się on najwyższą możliwą skutecznością. Wizytę możesz umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.