Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

leczenie zęba pod mikroskopem Bydgoszcz

Jednym z bardziej rozpoznawalnych narzędzi w dzisiejszej stomatologii jest mikroskop. Ma on bardzo szerokie zastosowanie – co prawda w większości przypadków dentyści używają go podczas leczenia kanałowego, jednakże w klinice Sorriso urządzenie to ma także swój wkład podczas zakładania plomb czy prac protetycznych.

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem

Stan zapalny miazgi prowadzi do silnego bólu, który uniemożliwia Pacjentowi normalne spożywanie posiłków oraz funkcjonowanie. Leczenie kanałowe zęba to zabieg, który pozwala usunąć wspomnianą miazgę oraz pozbyć się infekcji. Niejednokrotnie „kanałówka” to dla zęba ostatnia deska ratunku przed usunięciem. Przebiega ona zazwyczaj bezboleśnie, gdyż w jej trakcie używamy nowoczesnych znieczuleń komputerowych oraz tradycyjnych miejscowych.

Przebieg leczenia kanałowego zębów pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zaczyna się od konsultacji, podczas której endodonta wykonuje diagnostykę. Gdy już określi możliwości i zaplanuje postępowanie, zaprasza Pacjenta na kolejną wizytę.
Właściwe leczenie kanałowe zaczyna się od dezynfekcji pola zabiegowego. Następnie dentysta zabezpiecza je przy pomocy koferdamu (specjalnego materiału). Kiedy już wszystkie procedury bezpieczeństwa są spełnione, endodonta otwiera koronę zęba. Przy użyciu mikroskopu usuwa on zainfekowaną miazgę z jej wszystkich przestrzeni, a potem oczyszcza kanały korzeniowe, mierząc również ich długość endometrem. Po wypłukaniu i zdezynfekowaniu wszystkich pustych przestrzeni ekspert wypełnia je gutaperką. Kiedy zabieg zostaje zakończony, lekarz odbudowuje koronę zęba. W zależności od ilości zniszczonych tkanek, zostaje on zrekonstruowany za pomocą wypełnienia światłoutwardzalnego lub najczęściej za pomocą nakładów koronowych inlay/onlay bądź wkładu koronowo-korzeniowego i korony protetycznej.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Korzyści z leczenia kanałowego pod mikroskopem

leczenie zębów pod mikroskopem Bydgoszcz

Jakie objawy świadczą o konieczności leczenia kanałowego?

Przede wszystkim silny, samoistny ból. Może mieć on charakter ciągły lub powracający, pulsujący lub też nie. Zazwyczaj nie można go znieść za pomocą dostępnych w aptekach środków przeciwbólowych. Często, choć nie zawsze, zauważalne są także przebarwienia na szkliwie, które przybierają brunatny lub jasnobrązowy kolor. W przypadku zauważeniu wymienionych objawów należy udać się jak najszybciej do dentysty. Im szybciej to zrobimy, tym większe prawdopodobieństwo, że leczenie kanałowe zajmie jedną wizytę, a ząb uda się uratować przed usunięciem.

Co ciekawe często ząb trzeba leczyć kanałowo, który… nie boli. Nie boli, bo jest już martwy. Dzięki odpowiedniej diagnostyce, wiedzy oraz zdjęciom RTG lekarz potrafi odnaleźć taki ząb i przeleczyć go kanałowo, zanim doprowadzi do zmian w tkance kostnej szczęki czy żuchwy. Dlatego tak ważne są wizyty u stomatologa co 6 miesięcy, tylko lekarz dentysta potrafi prawidłowo zdiagnozować taki przypadek i w porę zapobiec nieprzyjemnym i niebezpiecznym dla zdrowia konsekwencjom.

Zapraszamy na wizytę!

Endodoncja mikroskopowa przeniosła leczenie kanałowe na zupełnie nowy poziom, a zabieg do niedawna kojarzony z bólem i dyskomfortem staje się dużo bardziej przystępny. Jeśli potrzebujesz leczenia kanałowego, umów się na wizytę w Sorriso! Możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 bądź wypełniając formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.