Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Bonding Stomatologiczny

Bonding Stomatologiczny

Na czym polega bonding?

Bonding to inaczej licówki kompozytowe. Jest to nieinwazyjna metoda odbudowy zębów. Polega na tym, że zęby pokrywa się wytwarzanym z żywicy kompozytem

Ta metoda pozwala skorygować drobne niedoskonałości uzębienia, zarówno jeśli chodzi o kształt, jak i kolor zębów. Rozwiązanie to można zastosować w przypadku przebarwień, zniekształceń, niewielkich ukruszeń, czy zbyt dużych przestrzeni między zębami.

Jak wykonuje się bonding?

Konsultacja – pierwszym krokiem jest wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz sprawdza stan uzębienia Pacjenta. Chodzi tu nie tylko o to, żeby sprawdzić, które zęby kwalifikują się do bondingu, ale także ocenić ich zdrowie. Bonding można wykonywać jedynie na zdrowych zębach,toteż jeżeli zostanie stwierdzona obecność próchnicy czy ubytków, Pacjent zostanie skierowany na leczenie.

Przygotowanie zębów – jeżeli zęby są zdrowe, można przystąpić do wykonania bondingu. W tym celu powierzchnię zębów trzeba odpowiednio przygotować. Nie wymaga to dużej ingerencji w tkanki zęba. Powierzchnię zębów jedynie oczyszcza się i wytrawia kwasem o łagodnym działaniu.

Nałożenie kompozytu – jeśli powierzchnia zębów jest już gotowa, nakłada się na nią warstwę żywicy kompozytowej, którą następnie pokrywa się właściwym kompozytem. Nakłada się go warstwami, a każda z nich jest precyzyjnie modelowana, by jak najwierniej odtworzyć wygląd naturalnego zęba.

Naświetlenie kompozytu – każda warstwa kompozytu jest naświetlana lampą polimeryzacyjną. Dzięki działaniu jej światła kompozyt uzyskuje potrzebną twardość i wytrzymałość na uszkodzenia.

Polerowanie – na zakończenie zabiegu zęby się poleruje. To pozwala im nadać bardziej naturalny wygląd, gładkość i połysk.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia z wykorzystaniem licówek.

Bonding – dlaczego warto?

Bonding umożliwia poprawę estetyki uzębienia w prosty sposób. Jest to zabieg nieinwazyjny, a zatem przeprowadzany bez dużej ingerencji w tkanki zęba. Nie ma tu na przykład potrzeby szlifowania szkliwa, jak ma to miejsce przy licówkach porcelanowych.

Inną dużą zaletą jest oszczędność czasu. Bonding to zabieg, który jest przeprowadzany w miarę szybko, ponieważ licówki kompozytowe są wykonywane bezpośrednio na zębach. Nie wymagają wcześniejszego przygotowania przez technika dentystycznego. W przypadku pojedynczego zęba zabieg nie zajmuje zwykle więcej niż godzinę. Efekt jest natychmiastowy, a zatem Pacjent, który wchodzi do gabinetu z zębami wymagającymi korekcji, opuszcza go po zabiegu już z nowym, pięknym uśmiechem.

Dla Pacjentów, którzy decydują się na bonding, nie bez znaczenia jest również stosunkowo niska cena. Bonding jest zabiegiem mniej kosztownym niż inne metody poprawy estetyki uśmiechu.

Bonding Bydgoszcz

Zapraszamy na wizytę!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o bondingu, zapraszamy do Sorriso. Tutaj chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.