Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Bonding Stomatologiczny

bonding zębów Bydgoszcz

Na czym polega bonding?

Bonding to nieinwazyjna metoda odbudowy zębów. Polega na tym, że zęby pokrywa się wytwarzanym z żywicy kompozytem.

Ta metoda pozwala skorygować drobne niedoskonałości uzębienia, zarówno jeśli chodzi o kształt, jak i kolor zębów. Rozwiązanie to można zastosować w przypadku przebarwień, zniekształceń, niewielkich ukruszeń, czy zbyt dużych przestrzeni między zębami.

Jak wykonuje się bonding?

Konsultacja – pierwszym krokiem jest wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz sprawdza stan uzębienia Pacjenta. Chodzi tu nie tylko o to, żeby zweryfikować, które zęby kwalifikują się do bondingu, ale także ocenić ich zdrowie. Bonding można wykonywać jedynie na zdrowych zębach, toteż jeżeli zostanie stwierdzona obecność próchnicy czy ubytków, Pacjent zostanie najpierw skierowany na leczenie.

Przygotowanie zębów – jeżeli zęby są zdrowe, można przystąpić do wykonania bondingu. W tym celu powierzchnię zębów trzeba odpowiednio przygotować. Nie wymaga to dużej ingerencji w tkanki zęba. Powierzchnię zębów jedynie oczyszcza się i wytrawia.

Nałożenie kompozytu – kolejny krok to nałożenie warstwy żywicy kompozytowej, którą następnie pokrywa się właściwym kompozytem. Nakłada się go warstwami, a każda z nich jest precyzyjnie modelowana, by jak najwierniej odtworzyć wygląd naturalnego zęba.

Naświetlenie kompozytu – każda warstwa kompozytu jest naświetlana lampą polimeryzacyjną. Dzięki działaniu jej światła kompozyt uzyskuje potrzebną twardość i wytrzymałość na uszkodzenia.

Polerowanie – na zakończenie zabiegu zęby są polerowane. Ta czynność pozwala nadać im bardziej naturalny wygląd, gładkość i połysk.

Zobacz przykładowe efekty leczenia

Pacjentka 1

Pacjentka w wieku 30 lat zgłosiła się z zamiarem poprawy estetyki uśmiechu. Miała na celu rozjaśnienie zębów oraz wyrównanie ich koloru, przy czym zależało jej, aby zęby górne były jaśniejsze niż dolne. W gabinecie wykonano bezpośrednio licówki kompozytowe na zębach od 13 do 23. Lekarzem prowadzącym całe leczenie była Ania Biłonoga.
Bonding Stomatologiczny

Pacjentka 2

Do naszego gabinetu zgłosiła się Pacjentka z zamiarem poprawy swojego uśmiechu. Po dokładnej konsultacji i ocenie stanu jamy ustnej zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kompleksowego leczenia. W pierwszej fazie przeprowadzona została gingiwektomia (plastyka dziąseł). Celem tego zabiegu była korekta wysokości i kształtu dziąseł, co pozwoliło na uzyskanie ich harmonijnego wyglądu. Następnym krokiem była odbudowa za pomocą metody flow injection (bonding) – ten zabieg pozwolił na odbudowę zębów i osiągnięcie ich naturalnego wyglądu oraz koloru. Dla kompleksowego rozwiązania problemu, zdecydowaliśmy się na wykonanie protez szkieletowych, które zapewniają stabilność i komfort użytkowania. Dzięki naszym działaniom uśmiech został znacząco poprawiony, a ona sama może cieszyć się estetycznym i funkcjonalnym efektem naszej pracy.
Bonding Stomatologiczny

Poznaj naszych dentystów zajmujących się bondingiem

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Bonding – dlaczego warto?

Bonding umożliwia poprawę estetyki uzębienia w prosty sposób. Jest to zabieg nieinwazyjny, a zatem przeprowadzany bez dużej ingerencji w tkanki zęba. Nie ma tu na przykład potrzeby szlifowania szkliwa, jak ma to miejsce przy licówkach porcelanowych. 

Jakie są inne jego zalety?

Bonding Bydgoszcz

Boding – ile trwa zabieg?

Dużą zaletą bondingu jest oszczędność czasu. Ten zabieg jest przeprowadzany w miarę szybko, ponieważ cały proces jest wykonywany bezpośrednio na zębach. Nie wymaga tym samym wcześniejszego przygotowania przez technika dentystycznego. W przypadku pojedynczego zęba zabieg nie zajmuje zwykle więcej niż godzinę. Efekt jest natychmiastowy. Pacjent, który wchodzi do gabinetu z zębami wymagającymi korekcji, opuszcza go po zabiegu już z nowym, pięknym uśmiechem.

Czy bonding jest drogi?

Dla Pacjentów, którzy decydują się na bonding, nie bez znaczenia jest również stosunkowo niska cena. Bonding jest zabiegiem mniej kosztownym niż inne metody poprawy estetyki uśmiechu (np. licówki porcelanowe).

Jak wygląda bonding po kilku latach?

Wielu Pacjentów obawia się, że bonding po kilku latach nie będzie wyglądał już tak estetycznie. Musimy w tym miejscu zaznaczyć, że obecnie wykorzystywane materiały nie są tak podatne na przyjmowanie barwników. Co za tym idzie bonding na dłużej utrzymuje swój pierwotny kolor. Co więcej, powierzchnia zębów z bondingiem imituje naturalne szkliwo, a to przekłada się na efekt naturalnego uśmiechu. By efekt pięknego bondingu pozostał na dłużej, Pacjent powinien zgłaszać się na co 6 miesięczną kontrolę. Często wystarczy by lekarz ponownie przepolerował odbudowę by wyglądała jak nowa.

Zapraszamy na wizytę!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o bondingu, zapraszamy do Sorriso. Tutaj chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic


Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.