Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Pełna diagnostyka

RTG zębów Bydgoszcz

W Sorriso bardzo dbamy o komfort Pacjentów, toteż zorganizowaliśmy nasze własne centrum diagnostyczne. Wyposażone jest w urządzenia, które umożliwiają nam przeprowadzenie wszystkich niezbędnych w ramach leczenia badań. Dzięki temu Pacjent oszczędza czas, który w przeciwnym przypadku musiałby przeznaczyć na poszukiwanie gabinetu zdolnego do wykonania koniecznej diagnostyki.

RTG punktowe

RTG punktowe (zwane również zdjęciem przylegającym) przedstawia 1-2 zęby. Badanie jest powszechnie stosowane już od dziesiątek lat i cechuje się bardzo dużym bezpieczeństwem. RTG punktowe jest stosowane przede wszystkim do lokalizowania niewidocznych ognisk próchnicy, patologicznych zmian wewnątrz zębów lub obecnych na ich powierzchni mikropęknięć. Tego rodzaju zdjęć rentgenowskich używa się także do oceny stanu korzeni uzębienia oraz sąsiadujących z nimi tkanek kostnych.

RTG punktowe

Badanie jest zwane również pantomogramem lub zdjęciem OPG. Obrazuje ono szczękę i żuchwę oraz sąsiadujące z nimi tkanki kostne. RTG panoramiczne jest bardzo uniwersalne, a wykorzystuje się je przy różnych rodzajach zabiegów – szczególny potencjał wykazuje jednak podczas leczenia ortodontycznego, protetycznego lub implantologicznego. Wynika to z konieczności oceny stanu tkanek kostnych oraz ich przyrostu, co bezpośrednio przekłada się na planowanie leczenia.

RTG cefalometryczne

Zdjęcia cefalometryczne (boczne) wykonuje się je najczęściej podczas diagnozowania wad zgryzu i planowania leczenia ortodontycznego. Badanie bardzo często łączy się z wykonaniem zdjęcia pantomograficznego, co zapewnia ekspertowi wszystkie niezbędne informacje na temat schorzenia. Warto dodać, że cefalometr uwzględnia także staw skroniowo-żuchwowy.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Tomografia komputerowa

Podczas tomografii komputerowej stomatolog uzyskuje trójwymiarowy obraz tkanek kostnych twarzoczaszki. Przekłada się to np. na znacznie większą precyzję podczas planowania rozmieszczenia implantów, diagnostyki endodontycznej czy chirurgicznej. Podobnie jak przy RTG, aparatura emituje niewielką dawkę promieniowania jonizującego, jednakże jest ona na tyle mała, że w żadnym stopniu nie zagraża zdrowiu Pacjenta.

RTG zęba Bydgoszcz

Kamera wewnątrzustna

Kamera wewnątrzustna zastępuje obecnie tradycyjne lusterka stomatologiczne. Przekazuje ona obraz jamy ustnej Pacjenta na obraz monitora oraz zapewnia powiększenie, które umożliwia stomatologowi lokalizowanie niewidocznych gołym okiem niepokojących zmian. Rutynowe przeglądy uzębienia są dzięki temu znacznie skuteczniejsze i bardziej komfortowe, a ich realizacja zajmuje znacznie mniej czasu.

Zapraszamy na wizytę!

W Sorriso przeprowadzisz wszystkie niezbędną diagnostykę na miejscu! Wszystkie badania są całkowicie bezpieczne, a ich wykonanie ogranicza się do kilkunastu minut! Jeśli interesuje Cię nasz sprzęt lub chcesz umówić się na wizytę, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 bądź wypełnij formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.