Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Protezy zębowe

protezy zębowe Bydgoszcz

Protezy mają na celu rozwiązanie problemu bezzębia lub poważnych ubytków w uzębieniu. Są wykonywane przez lekarza dentystę w współpracy z  technikiem dentystycznym, który dopasowuje ich konstrukcję w taki sposób, aby zapewniały Pacjentowi jak największy komfort użytkowania. Istnieje kilka rodzajów protez, różniących się pod wieloma względami, np. sposobem mocowania czy materiałami użytymi do wykonania.

Rodzaje protez zębowych w Sorriso

protezy zębów Bydgoszcz

Jakie korzyści przynosi zastosowanie protez zębowych?

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Które protezy zębowe wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem zawsze są protezy na implantach. Nie bez powodu wiele osób ochrzciło je mianem „trzecich zębów” – wyróżniająca rozwiązanie stabilność jest bliska naturalnej, a estetyka stoi na najwyższym poziomie. Dodatkowy atut stanowią same implanty, gdyż integrują się z otaczającymi je tkankami kostnymi, co fachowo określamy osseointegracją. Kościec zachowuje prawidłowe obciążenie, dlatego też przestaje zanikać.

Klasyczne protezy ruchome również spełniają swoje zadanie. W Sorriso dobieramy je z największą starannością, aby Pacjent odczuwał jak największy komfort użytkowania. Każde uzupełnienie proponowane przez naszych lekarzy jest dobrane do oczekiwań oraz możliwości leczonej osoby, a proces związany z jego stworzeniem kompleksowo omawiany.

Zobacz przykładowe efekty leczenia:

Pacjent 1

Pacjent zgłosił się do naszego gabinetu stomatologicznego z pragnieniem poprawy swojego uśmiechu oraz funkcjonalności jamy ustnej. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań diagnostycznych zdecydowaliśmy się na wykonanie kompleksowego zabiegu protetycznego, który odpowiadał potrzebom Pacjenta. Dla zapewnienia estetyki oraz stabilności w żuchwie zastosowaliśmy protezę na teleskopach. Ten sposób mocowania umożliwia Pacjentowi komfort noszenia, co ma istotne znaczenie dla jego codziennego życia. Ponadto, zdecydowaliśmy się na wykonanie całkowitej protezy w górnej szczęce, dostosowanej do jego indywidualnych potrzeb. Oprócz poprawy wyglądu, proteza ta znacząco zwiększyła użyteczność jego uzębienia, ułatwiając żucie i klarowność wymowy.
Protezy zębowe

Pacjentka 2

Pacjentka zgłosiła się do nas z powodu rozległych, nieszczelnych wypełnień. Ze względu na znaczne uszkodzenia zębów podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu leczenia i wykonanie nakładów (zwanych po angielsku overlay). Tego rodzaju protetyczna odbudowa pozwala na odtworzenie funkcji oraz anatomii zębów. Zabieg ten zabezpiecza również zęby po wcześniejszym leczeniu kanałowym i jednocześnie zmniejsza ryzyko ich późniejszego złamania. Takie działania pozwalają nam uniknąć usunięcia zęba.
Protezy zębowe

Poznaj naszych ekspertów od protez zębowych

Jak wygląda leczenie protetyczne w Sorriso?

  1. Konsultacja – to pierwsza wizyta, podczas której dentysta rozmawia z Pacjentem na temat jego potrzeb oraz wykonuje badania diagnostyczne. Sporządzany jest również plan leczenia oraz wstępny kosztorys, aby wszystkie szczegóły były jasne.
  2. Wszczepienie implantów (jeśli Pacjent podjął decyzję o ich zastosowaniu).
  3. Pobranie wycisków zębów – na ich podstawie technik dentystyczny tworzy protezę, dbając o najdrobniejsze detale. Proces ten trwa zazwyczaj kilka tygodni, a Pacjent użytkuje tymczasową odbudowę.
  4. Przekazanie lub zamocowanie protezy w jamie ustnej – kiedy otrzymamy ostateczne uzupełnienie, jest ono przekazywane Pacjentowi do użytku lub mocowane na wszczepionych implantach.
protetyka stomatologiczna Bydgoszcz

Pełna diagnostyka na miejscu

Dobór rozwiązania, które spełni wszystkie potrzeby i oczekiwania Pacjenta, jest uzależniony od diagnostyki. W Sorriso zorganizowaliśmy prywatne centrum diagnostyczne, umożliwiające nam przeprowadzenie wszystkich niezbędnych badań na miejscu oraz bez zwłoki. Można w nim znaleźć m.in. aparaturę wykonującą kilka rodzajów RTG, tomograf komputerowy czy cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Leczenie bez bólu

W Sorriso każde leczenie przebiega z reguły bezboleśnie, gdyż używamy jedynie najwyższej jakości znieczuleń tradycyjnych lub komputerowych. Te drugie są specjalnymi urządzeniami regulującymi ciśnienie podawania środka przeciwbólowego. Dzięki temu Pacjent nie odczuwa rozpierania tkanek oraz innych przykrych wrażeń, łącznie z długotrwałym odrętwieniem całej twarzy. Aplikator ma kształt długopisu, dlatego nie wywołuje złych skojarzeń ze standardowymi strzykawkami.

Zapraszamy na wizytę!

Zastosowanie protez odbudowujących zęby bez wątpienia poprawia komfort funkcjonowania oraz przywraca Pacjentom możliwość czerpania radości z życia. Jeżeli interesują Cię wysokiej jakości uzupełnienia, które spełnią nawet najwyższe wymagania, zapraszamy na wizytę! Możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic


Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.