MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Korony i mosty

Szeroki uśmiech już dawno nie pojawił się na Twojej twarzy? Unikasz spotkań ze znajomymi? To właśnie przez braki zębowe jakość życia Pacjentów ulega pogorszeniu. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby zdecydować się na podjęcie leczenia stomatologicznego i uzupełnienie pojedynczych oraz większych braków zębowych. Zastosowanie koron lub mostów protetycznych pozwala przywrócić estetykę uśmiechu, a także pełną funkcjonalność w jamie ustnej Pacjenta. Koniec z zasłanianiem ust podczas śmiechu! Przyjdź do naszej kliniki i odmień swoje życie na lepsze!

Co powinieneś wiedzieć o koronach i mostach zębowych?

W Sorriso za główny cel stawiamy pomoc Pacjentom w spełnianiu marzenia o pięknym i zdrowym uśmiechu. Jednym ze stosowanych przez nas rozwiązań są korony zębowe. To uzupełnienie protetyczne może zostać wykorzystane w przypadku złamania zęba. Konieczne jest wtedy precyzyjne i delikatne oczyszczenie pozostałego fragmentu. Następnie pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyłany jest do pracowni protetycznej. Tam przygotowywana jest korona indywidualnie dopasowana do warunków w jamie ustnej Pacjenta. Ostatni etap to zamocowanie rekonstrukcji protetycznej. Do tego celu wykorzystujemy specjalny cement stomatologiczny szczelnie wypełniający przestrzeń. Nie ma więc ryzyka, że resztki z pożywienia dostaną się pod koronę zębową.

Nieco inaczej leczenie przebiega w przypadku utraty zęba. Niezwykle skuteczną metodą uzupełnienia braku zębowego jest zastosowanie korony zęba na implancie. Wcześniej przeprowadza się wtedy zabieg implantacji, polegający na umieszczeniu implantu (mała, tytanowa śruba) w miejsce po utraconym korzeniu zęba.

Leczenie implantoprotetyczne jest komfortowe. Ogromna w tym zasługa umiejętności naszych lekarzy oraz znieczulenia miejscowego. W naszym gabinecie istnieje również możliwość skorzystania z komputerowego znieczulenia SleeperOne. Zapewnia ono szczególny komfort podczas całego leczenia, wynikający z podawania środka znieczulającego, którego przepływ kontrolowany jest przez specjalny mikroprocesor. Informujemy, że decyzję o możliwości skorzystania z komputerowego znieczulenia podejmuje lekarz przeprowadzający zabieg.

Po zabiegu implantacji należy odczekać około 3-6 miesięcy na pełną integrację implantu zęba z kością Pacjenta. Po tym czasie można pobrać wycisk uzębienia i przygotować w laboratorium protetycznym indywidualną koronę zębową. Jej zamocowanie pozwala przywrócić piękny oraz pełny uśmiech.

Alternatywnym rozwiązaniem dla korony na implancie, rozwiązującym problem brakujących zębów jest most protetyczny. Odbudowa ta składa się z filarów oraz znajdującego się pomiędzy nimi przęsła. W przypadku mostu zębowego, zęby sąsiadujące z luką są delikatnie szlifowane. Jest to niezbędne, aby stabilnie zamocować rekonstrukcję protetyczną. Następnie pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyła się do pracowni protetycznej. Tam precyzyjnie wykonywany jest most zębowy indywidualnie dla każdego Pacjenta. Jeżeli spełnia wszystkie oczekiwania, mocowany jest na stałe na oszlifowanych zębach za pomocą specjalnego cementu stomatologicznego.

Mosty protetyczne stosuje się również do zrekonstruowania kilku braków zębowych występujących obok siebie. Filarami dla mostu i w tym przypadku mogą być własne zęby Pacjenta lub implanty zębów. Konieczne jest wtedy przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantów, które stają się filarami. Po zintegrowaniu się tytanowych śrub pobierany jest wycisk uzębienia, który jest wysyłany do laboratorium protetycznego. Tam technik stomatologiczny w oparciu o wycisk wykonuje most zębowy. Ostatnim etapem leczenia jest jego zamocowanie do implantów. Pozwala to estetycznie i w pełni funkcjonalnie odbudować utracone zęby.

Indywidualne podejście do Pacjenta

Nasi lekarze posiadają szeroką wiedzę oraz ogromne umiejętności. Za odbudowanie zębów w Sorriso odpowiada m.in. zespół protetyków. Ich bogate oraz wieloletnie doświadczenie sprawia, że niezwykle trafnie dobierają metody leczenia dopasowane indywidualnie do Pacjenta, na podstawie wcześniej przeprowadzonej diagnostyki.

W Sorriso posiadamy własne centrum diagnostyczne, dlatego nie tracisz swojego cennego czasu na robienie badań w innych miejscach! Wykonanie ich na miejscu w gabinecie, niejednokrotnie pozwala na skrócenie czasu trwania leczenia.

W naszej klinice każdego Pacjenta traktujemy indywidualnie. Dlatego podczas konsultacji i planowania leczenia nasz zespół ekspertów uwzględnia cechy wyglądu, a przede wszystkim warunki zdrowotne. Dodatkowo Sorriso to eksperci zajmujący się wąskimi dziedzinami stomatologii. Korzystają z innowacyjnych technologii, które pozwalają przeprowadzić leczenie stomatologiczne dopasowane do potrzeb Pacjenta. Wszystko to sprawia, że uzyskujemy naturalny wygląd rekonstruowanych zębów i jednocześnie przywracamy pełną funkcjonalność w jamie ustnej oraz spełniamy marzenia Pacjentów o pięknym i zdrowym uśmiechu.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Umów się na wizytę

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy stomatologicznej, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz, a my w pierwszej wolnej chwili oddzwonimy do Ciebie.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.