Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Korony i mosty

Korony i mosty zębowe Bydgoszcz

Każdy brak  w uzębieniu można skutecznie odbudować. Służą do tego nowoczesne uzupełnienia wykonywane przez technika dentystycznego. Korony protetyczne stosuje się do rekonstrukcji pojedynczych braków, mosty zaś w przypadku kilkukrotnych. Można je osadzić na wszczepionych implantach bądź oszlifowanych zębach stałych.

Korony protetyczne

Korony protetyczne to specjalne rekonstrukcje odbudowujące pojedyncze ubytki. Imitują one widoczną część zęba i pozwalają Pacjentowi skutecznie przeżuwać pokarmy. Można je przymocować do wszczepionego implantu, który zastępuje utracone korzenie, a także na oszlifowanym czyli przygotowanym własnym uzębieniu. 

Rodzaje koron protetycznych w Sorriso:

Mosty protetyczne

Mosty protetyczne są specjalnymi uzupełnieniami wyposażonymi w zestaw koron zastępujących uzębienie. Mają one za zadanie odbudować braki zębowe. Mosty protetyczne można osadzać na wszczepionych implantach lub oszlifowanym uzębieniu, w zależności od potrzeb leczniczych Pacjenta.

Mosty protetyczne w Sorriso:

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Metody mocowania korony lub mostu protetycznego

Pierwszą metodą mocowania korony lub mostu protetycznego jest osadzenie ich na wcześniej przygotowanych do tego zębach. Wymaga to wcześniejszego oszlifowania ich tkanek, co niestety jest nieodwracalnym procesem. Następnie stomatolog pokrywa przygotowaną powierzchnię uzębienia systemem wiążącym. Rozwiązanie jednak nie jest rekomendowane gdy ząb, który chcemy oszlifować jest zębem zdrowym, bez próchnicy czy wypełnień, gdyż wymaga ingerencji w tkanki zdrowe zęba.

W przypadku braków zębowych najlepszym sposobem zamocowania korony lub mostu jest osadzenie ich na wszczepionych implantach, przypominających swoim wyglądem niewielkie śrubki. Umieszcza się je w tkankach kostnych, aby przejęły zadania korzeni zębowych i służyły jako podstawa do zamocowania pracy protetycznej. Rozwiązanie nie wymaga ingerencji w zdrowe tkanki uzębienia oraz zapewnia uzupełnieniu naturalną stabilność.

Poznaj naszych ekspertów od koron i mostów

Jakie korzyści płyną z zastosowania mostu lub korony protetycznej?

mosty protetyczne Bydgoszcz

Jak zakłada się most protetyczny lub koronę?

  1. Leczenie zaczyna się od konsultacji. Podczas niej stomatolog rozmawia z Pacjentem na temat oczekiwanych efektów oraz przeprowadza diagnostykę następnie tworzy plan postępowania oraz  kosztorys.
  2. Podczas kolejnego etapu leczenia nasz ekspert wszczepia implanty lub szlifuje ząb na który ma być osadzona korona lub szlifuje zęby  sąsiadujące z ubytkiem w przypadku mostu. Następnie pobiera wyciski uzębienia lub pobiera scan komputerowy, na podstawie których stworzona zostanie praca protetyczna.
  3. Docelowe uzupełnienie zostanie wykonane w laboratorium protetycznym przez doświadczonego technika. Na ten czas Pacjent zostaje wyposażony w próbną koronę lub most protetyczny.
  4. Kiedy już most lub korona protetyczna są gotowe, Pacjent zostaje zaproszony na ostatnią wizytę. Podczas niej lekarz trwale zamocowuje odbudowę w jamie ustnej, a leczona osoba będzie mogła zweryfikować efekty.

Komputerowe znieczulenie w Sorriso!

Znieczulenie miejscowe eliminuje ból podczas każdego zabiegu w Sorriso, również podczas zakładania koron protetycznych lub mostów. W znieczuleniu komputerowym aplikator przypomina długopis, a samo urządzenie ma wbudowany mikroprocesor. Reguluje on ciśnienie podawania środka przeciwbólowego, przez co Pacjent nie czuje przykrego rozpierania tkanek. Sam moment wkłucia jest bezbolesny, gdyż pole zabiegowe zostaje wcześniej znieczulone specjalnym żelem.

Pacjenci borykający się z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed zabiegami dentystycznymi, mogą zgłosić to rejestratorce podczas umawiania wizyty. Stomatolog zaplanuje konsultację w taki sposób, aby nie wywołała żadnych traumatycznych przeżyć.

Kompleksowe podejście do leczenia

Zanim przejdziemy do zastosowania konkretnych uzupełnień protetycznych, przeprowadzamy konsultację. W jej trakcie nasz ekspert zapoznaje się z potrzebami oraz oczekiwaniami Pacjenta, wykonuje też badania diagnostyczne. Następnie zaś planuje leczenie oraz tworzy kosztorys, by wszystkie elementy postępowania były zrozumiałe.

Zespół Sorriso składa się z dentystów skupionych na różnych dziedzinach stomatologii. Dzięki temu wszystkie niezbędne czynności wykonywane są na miejscu, a Pacjent oszczędza znaczną ilość czasu. Drużynowe podejście pozwala również rozłożyć dany problem na czynniki pierwsze oraz wdrożyć możliwie najskuteczniejsze rozwiązania. Efekty leczenia zgodne są z pierwotnymi założeniami oraz cechują się wyjątkową estetyką.

korony protetyczne Bydgoszcz

Zespół ekspertów

Nasi eksperci dbają o najwyższe standardy świadczenia usług medycznych. Kształcili się na prestiżowych uczelniach, które dały im odpowiednie merytoryczne przygotowanie, toteż wykonywane przez nich zabiegi są skuteczne.

Własny gabinet diagnostyczny

Diagnostyka przesądza o rezultacie leczenia stomatologicznego. Dopasowanie odpowiedniej korony protetycznej lub mostu wymaga przeprowadzenia odpowiednich badań, które dadzą obraz narządu żucia i tworzących go tkanek kostnych. Służy temu kilka rodzajów RTG czy tomografia komputerowa, trójwymiarowo odzwierciedlająca struktury twarzoczaszki Pacjenta. Ponieważ wszystkie badania wykonujemy na miejscu, Pacjent oszczędza dużo czasu, który w przeciwnym wypadku musiałby poszukiwać osobnej placówki.

Zapraszamy na wizytę!

Mosty lub korony protetyczne są doskonałym sposobem odbudowy różnego rodzaju braków w uzębieniu. Wśród proponowanych przez nas rozwiązań można znaleźć uzupełnienia z metalu, porcelany lub tlenku cyrkonu, które wykorzystujemy zależnie od potrzeb Pacjenta. Jeśli chcesz umówić wizytę, możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer telefonu [numer_telefonu] lub wypełniając formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.