MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Stomatologia zachowawcza

Przeszywający ból zęba może być objawem zmian próchnicowych. Szybka reakcja w postaci wizyty w gabinecie stomatologicznym i podjęcie leczenia zachowawczego pozwala skutecznie zapobiec wystąpieniu poważniejszych konsekwencji w przyszłości i niejednokrotnie dłuższego leczenia. Dlatego czym szybciej zgłosisz się do dentysty, tym lepiej. W Sorriso wszelkie zabiegi przeprowadza doświadczony zespół ekspertów, używając skutecznych form znieczuleń, co powoduje, że zabieg jest komfortowy.

Co powinieneś wiedzieć o stomatologii zachowawczej?

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem zmian próchnicowych i wypełnianiem powstałych ubytków. Głównym objawem, że w jamie ustnej dzieje się coś niepokojącego, jest występujący ból zęba, na przykład podczas jedzenia. Kiedy staje się on przeszywający, jest to oznaka poważniejszego zagrożenia. W obu przypadkach koniecznie zgłoś się do dentysty. Pamiętaj też, że im szybciej podejmiesz odpowiednie leczenie, tym mniej inwazyjna może okazać się terapia w Twoim przypadku.

Zrezygnowanie z pomocy stomatologicznej prowadzi w konsekwencji do rozwoju choroby próchnicowej, której jednym ze skutków może być nawet utrata zębów. Jednocześnie wiedz, że zdrowie zębów ma wpływ na zdrowie całego organizmu. Warto również pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych, które należy odbywać średnio co 6 miesięcy. Zalecamy, aby taką wizytę połączyć z profesjonalną higienizacją zębów (oczyszczenie zębów przez dyplomowaną higienistkę). Podczas wizyty kontrolnej lekarz weryfikuje stan zdrowia zębów Pacjenta i może na wczesnym etapie rozpoznać niepokojące zmiany chorobowe oraz odpowiednio zareagować. W efekcie leczenie jest dużo łatwiejsze do przeprowadzenia i nie wymaga zastosowania bardziej inwazyjnych metod leczenia. Pamiętaj, im szybciej zgłosisz się do dentysty, tym lepiej.

Jak wygląda leczenie próchnicy zębów?

Podstawą każdego leczenia jest przeprowadzenie wizyty konsultacyjnej i dokładnej diagnostyki. W Sorriso posiadamy centrum diagnostyczne, dzięki czemu oszczędzamy również Twój czas, ponieważ wszystkie niezbędne badania są wykonywane na miejscu. Własna pracownia diagnostyczna pozwala nam również na precyzyjne zaplanowanie leczenia i osiągnięcie przewidywanych efektów.

Pamiętaj, że do gabinetu warto udać się nie tylko wtedy, kiedy zauważysz u siebie pierwsze niepokojące objawy. Zaleca się, aby regularnie uczęszczać na wizyty kontrolne.

Po przeprowadzeniu diagnostyki i wizyty kontrolnej lekarz dentysta przygotowuje dla Pacjenta indywidualny plan leczenia oraz kosztorys. Po jego akceptacji, jeśli wizyta nie ma charakteru bólowego, rozpoczynamy proces leczenia. W Sorriso stawiamy na uczciwość i przejrzystość, dlatego nasi Pacjenci po wizycie wstępnej dokładnie wiedzą, ile będzie trwało ich leczenie stomatologiczne oraz z jakim kosztem się ono wiąże.

Prawidłowe rozpoznanie problemu to pierwszy krok do sukcesu. Następnie rozpoczynamy leczenie. W celu wyleczenia próchnicy zęba konieczne jest dokładnie oczyszczenie zakażonych tkanek. Po wyczyszczeniu zęba ze zmian próchnicowych dentysta wypełnia koronę zęba materiałem światłoutwardzalnym. Alternatywą dla tego rozwiązania są nowoczesne nakłady koronowe inlay/onlay wykonywane z wysokiej jakości porcelany indywidualnie dla Pacjenta w laboratorium protetycznym czy kompozytu technicznego. To doskonałe rozwiązanie dla osób szukających najwyższej estetyki. Leczenie przy wykorzystaniu nakładów inlay/onlay wymaga odbycia przynajmniej dwóch wizyt i wykonania wycisku uzębienia Pacjenta.

W naszej klinice standardowo do wypełniania zębów wykorzystujemy wysokiej jakości materiał kompozytowy. Występuje w różnych odcieniach, co umożliwia dopasowanie jego koloru do reszty uzębienia.

W przypadku korzystania z wypełnienia światłoutwardzalnego, po oczyszczeniu zębów, dentysta wypełnia ząb, a do utwardzenia “plomby” stosowane są promienie specjalnej lampy. Po zakończeniu leczenia, jeśli nie będzie innych przeciwwskazań, możesz od razu jeść i pić.

Nowoczesne wypełnienia zębów stosowane w Sorriso

Wypełnienia światłoutwardzalne

Wiele osób pamięta jeszcze standardowe wypełnienia amalgamatowe, o charakterystycznym „srebrnym” kolorze. Ich niska estetyka, a także niekorzystny wpływ na zdrowie sprawiły, że zostały wyparte przez nowoczesne rozwiązania. W Sorriso stosujemy wypełnienia światłoutwardzalne. Do ich produkcji wykorzystywany jest w pełni bezpieczny materiał kompozytowy, dostępny w wielu kolorach i przeziernościach. W połączeniu z doświadczeniem oraz wyczuciem estetyki naszych ekspertów umożliwia osiągnięcie takiego wypełnienia, które będzie nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Co niezwykle ważne, podczas zabiegu wykorzystywane są promienie specjalnej lampy, które powodują utwardzenie materiału kompozytowego. Wypełnienia światłoutwardzalne pozwalają na osiągnięcie odpowiedniego wyglądu i trwałości, a Ty będziesz mógł cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Nowoczesne wypełnienia inlay/onlay

Nakłady kompozytowe inlay/onlay to alternatywa dla wypełnień światłoutwardzalnych. W przypadku dużej utraty tkanek z powodu próchnicy to najlepsze rozwiązanie, które powinno być wybierane w pierwszej kolejności. Cechuje je wysoka estetyka wykonania oraz niezwykła trwałość. Takie nakłady koronowe są przeznaczone dla Pacjentów stawiających na najwyższą jakość. Inlay/onlay wykonywane są indywidualnie dla Pacjenta na podstawie wycisku w laboratorium protetycznym. Nakłady tworzone są przez technika stomatologicznego z wysokiej klasy porcelany lub kompozytu technicznego. Przeprowadzenie leczenia z wykorzystaniem nowoczesnych ,,uzupełnień” inlay/onlay wymaga odbycia co najmniej 2 wizyt.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Umów się na wizytę

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy stomatologicznej, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz, a my w pierwszej wolnej chwili oddzwonimy do Ciebie.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.