Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina zajmująca się usuwaniem próchnicy oraz odbudową powstałych przez nią ubytków. Wykorzystuje do tego specjalne wypełnienia, które pozwalają utrzymać funkcjonalny ząb, bez konieczności jego usunięcia. Usuwanie zmian próchniczych przebiega przy użyciu specjalnego wiertła, lecz cały proces przebiega bezboleśnie dzięki zastosowaniu sprawdzonych oraz skutecznych znieczuleń.

Wypełnienia światłoutwardzalne w Sorriso!

W Sorriso do odbudowy zębów standardowo używamy wypełnień światłoutwardzalnych. Zastąpiły one klasyczne amalgamaty już kilkanaście lat temu, gdyż wykazują znacznie lepszą estetykę i porównywalną wytrzymałość.

Materiały światłoutwardzalne bazują na kompozytach, które łudząco imitują naturalne tkanki zębów. Dzięki temu wypełnienia znakomicie wkomponowują się w uśmiech, a ich granica jest całkowicie niewidoczna. Wypełnienia cechują się również bardzo wysoką wytrzymałością, toteż spełniają swoją funkcję przez długi czas.

Dodatkowym atutem wypełnień światłoutwardzalnych jest bogata paleta kolorów, w jakich są dostępne. Dzięki temu lekarz dopasowuje uzupełnienie tak, aby w ogóle się nie wyróżniało.

Dlaczego warto wcześnie usuwać próchnicę?

Próchnicę należy usuwać na wczesnym etapie. Dzięki temu powodujące ją bakterie nie przenikną do wypełniającej zęby miazgi. W przeciwnym wypadku dojdzie do jej stanu zapalnego, co może narazić Pacjenta na konieczność przeprowadzenia bardziej skomplikowanego leczenia kanałowego.

Jak rozpoznać próchnicę? Próchnica często dla laika jest niezauważalna, ale może również objawiać się widocznymi dla niego przebarwieniami na szkliwie lub niewielkimi brunatnymi plamkami.  Pacjenci zauważają ją przede wszystkim dopiero przez odczuwany ból. Ból niestety często świadczy  już o mocno zaawansowanym procesie próchnicowym! Dlatego tak ważne jest, by Pacjent zgłaszał się na kontrolne badania stomatologiczne przynajmniej raz na 6 miesięcy, a dzieci raz na 3 miesiące. 

Poznaj naszych ekspertów od stomatologii zachowawczej

Bezbolesne leczenie zachowawcze?

Leczenie zachowawcze w Sorriso przebiega zazwyczaj całkowicie bezboleśnie, głównie dzięki zastosowaniu sprawdzonym i skutecznym znieczuleniom tradycyjnym oraz znieczuleniom komputerowym.  Znieczulenia komputerowe – mają one postać niewielkich dozowników sterowanych przez mikroprocesor. Aplikator przypomina długopis i nie przywodzi na myśl tradycyjnych strzykawek.

Wspomniany mikroprocesor reguluje ciśnienie podawania środka znieczulającego tak, aby tkanki równomiernie go wchłaniały. Dzięki temu Pacjent nie odczuwa przykrego rozpierania, charakterystycznego dla klasycznych metod. Miejsce zabiegowe zostaje wpierw znieczulone za pomocą specjalnego żelu, toteż moment wkłucia nie jest odczuwalny.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia dla Ciebie.

Inlay/onlay jako alternatywa dla wypełnień światłoutwardzalnych

Czasami zniszczenia zęba są na tyle duże, że  zastosowanie konwencjonalnych wypełnień  nie przyniosłoby pożądanych efektów. Istnieje jednak rozwiązanie, dzięki któremu można odstąpić w takiej sytuacji od zastosowania uzupełnień protetycznych takich jak korony protetyczne. Są nim wkłady i nakłady koronowe inlay/onlay, wykonywane w laboratorium protetycznym przez technika dentystycznego. Pozwalają one odbudować nawet niektóre złamania zęba, sięgające linii dziąseł.

Inlay/onlay są wytwarzane na podstawie wycisków uzębienia lub skanów uzębienia. W klinice Sorriso posiadamy skaner 3D, dzięki czemu lekarz nie musi pobierać wycisków uzębienia często nieprzyjemnych dla Pacjentów. Wystarczy, że zeskanuje uzębienie Pacjenta. 

Na podstawie skanów w laboratorium protetycznym technik wykonuje inlay/onlay. Technik używa takich materiałów jak kompozyty lub porcelanę dentystyczną, które zapewniają uzupełnieniom bardzo dobrą estetykę. Rekonstrukcja osadzana jest na warstwie cementu dentystycznego, zapewniającego odpowiednią szczelność oraz stabilność.

Zapraszamy na wizytę!

W Sorriso rekomendujemy naszym Pacjentom stawianie się na badanie stomatologiczne raz na 6 miesięcy. Pamiętajmy, że nawet drobny zaniedbany ból zęba może prowadzić do kolejnych, większych problemów. Jeśli chcesz umówić wizytę, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.