Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Stomatologia zachowawcza

odbudowa zębów Bydgoszcz

Stomatologia zachowawcza to dziedzina zajmująca się usuwaniem próchnicy oraz odbudową powstałych przez nią ubytków. Wykorzystuje do tego specjalne wypełnienia, które pozwalają utrzymać funkcjonalny ząb, bez konieczności jego usunięcia. Usuwanie zmian próchniczych przebiega przy użyciu specjalnego wiertła, lecz cały proces jest bezbolesny dla Pacjenta dzięki zastosowaniu sprawdzonych oraz skutecznych znieczuleń.

Wypełnienia światłoutwardzalne w Sorriso!

W Sorriso do odbudowy zębów standardowo używamy wypełnień światłoutwardzalnych. Zastąpiły one klasyczne amalgamaty już kilkanaście lat temu, gdyż wykazują znacznie lepszą estetykę i porównywalną wytrzymałość.
Materiały światłoutwardzalne bazują na kompozytach, które łudząco imitują naturalne tkanki zębów. Dzięki temu wypełnienia znakomicie wkomponowują się w uśmiech, a ich granica jest całkowicie niewidoczna. Wypełnienia cechują się również bardzo wysoką wytrzymałością, toteż spełniają swoją funkcję przez długi czas.
Dodatkowym atutem wypełnień światłoutwardzalnych jest bogata paleta kolorów, w jakich są dostępne. Dzięki temu lekarz dopasowuje uzupełnienie tak, aby nie odróżniało się od naturalnego zęba.

plombowanie zębów Bydgoszcz

Dlaczego warto wcześnie usuwać próchnicę?

Próchnicę należy usuwać na wczesnym etapie. Dzięki temu bakterie, które ją powodują nie przenikają do wypełniającej zęby miazgi. W przeciwnym wypadku dojdzie do jej stanu zapalnego, co może narazić Pacjenta na konieczność przeprowadzenia bardziej skomplikowanego leczenia kanałowego.

Jak rozpoznać próchnicę? Próchnica często dla laika jest niezauważalna, ale może również objawiać się widocznymi dla niego przebarwieniami na szkliwie lub niewielkimi brunatnymi plamkami. Pacjenci zauważają ją przede wszystkim dopiero przez odczuwany ból. Ten niestety często świadczy już o mocno zaawansowanym procesie próchnicowym! Dlatego tak ważne jest, by Pacjent zgłaszał się na kontrolne badania stomatologiczne przynajmniej raz na 6 miesięcy, a dzieci raz na 3 miesiące.

Poznaj naszych ekspertów od stomatologii zachowawczej

Bezbolesne leczenie zachowawcze?

Leczenie zachowawcze w Sorriso przebiega całkowicie bezboleśnie, głównie dzięki zastosowaniu sprawdzonych i skutecznych form znieczulenia. Znieczulenia komputerowe – mają one postać niewielkich dozowników sterowanych przez mikroprocesor. Aplikator przypomina długopis i nie przywodzi na myśl tradycyjnych strzykawek.

Wspomniany mikroprocesor reguluje ciśnienie podawania środka znieczulającego tak, aby tkanki równomiernie go wchłaniały. Dzięki temu Pacjent nie odczuwa przykrego rozpierania, charakterystycznego dla klasycznych metod. Miejsce zabiegowe zostaje wpierw znieczulone za pomocą specjalnego żelu, toteż moment wkłucia nie jest odczuwalny.

Zobacz przykładowe efekty leczenia:

Pacjentka 1

Pacjentka zgłosiła się do naszego gabinetu stomatologicznego na kontrolę jamy ustnej. Po przeprowadzeniu badań diagnostycznych, które dają nam możliwość obejrzenia zębów i przestrzeni międzyzębowych w powiększeniu oraz wykonaniu zdjęć RTG, które pozwalają na wczesne wykrycie próchnicy, stwierdziliśmy, obecność tej choroby na zębach Pacjentki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że takie wczesne działanie pozwala nam uniknąć leczenia kanałowego, a co za tym idzie wpływa na niższe koszty leczenia. Po rozmowie z Pacjentką zdecydowaliśmy się na podjęcie kilku kroków. Pierwszym z nich było dokładne oczyszczenie zębów i usunięcie próchnicy. Gdy uporaliśmy się z tym zadaniem wykonaliśmy wypełnienie kompozytowe w powiększeniu, które zapewnia trwały i estetyczny efekt. Podczas całego procesu leczenia dbaliśmy o komfort i bezpieczeństwo Pacjentki, między innymi poprzez zastosowanie znieczulenia komputerowego. W tym przypadku zamiast tradycyjnej strzykawki i dużej igły wykorzystuje się końcówkę przypominającą wizualnie długopis, a całym procesem aplikacji środka znieczulającego steruje komputer. Jego zadaniem jest podać znieczulenie pod optymalnym ciśnieniem tak, by nie powodowało ono uczucia rozpierania tkanek. Ten rodzaj znieczulenia jest bardzo precyzyjny i nie budzi w Pacjentach niepotrzebnego lęku.
Stomatologia zachowawcza

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Inlay/onlay jako alternatywa dla wypełnień światłoutwardzalnych

Czasami zniszczenia zęba są na tyle duże, że zastosowanie konwencjonalnego wypełnienia nie przyniosłoby pożądanych efektów. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwalają odbudować nawet niektóre złamania zęba, sięgające linii dziąseł. Są nim wkłady i nakłady koronowe (zwane również inlay/onlay), wykonywane w laboratorium protetycznym przez technika dentystycznego.

Inlay/onlay są wytwarzane na podstawie wycisków uzębienia lub skanów wewnatrzustnych. W klinice Sorriso dysponujemy skanerem 3D, dzięki czemu lekarz nie musi pobierać wycisków, często tak nieprzyjemnych dla Pacjentów. Wystarczy, że zeskanuje uzębienie.

Na podstawie skanów w laboratorium protetycznym technik wykonuje nakłady przy wykorzystaniu takich materiałów jak kompozyty lub porcelanę dentystyczną. To właśnie one zapewniają uzupełnieniom bardzo dobrą estetykę. Rekonstrukcja osadzana jest na warstwie cementu dentystycznego, zapewniającego odpowiednią szczelność oraz stabilność.

odbudowa zębów Bydgoszcz

Doświadczony zespół i przyjazna atmosfera gabinetu

W naszym gabinecie kładziemy ogromny nacisk nie tylko na wysoką jakość usług stomatologicznych, ale również na stworzenie przyjaznej i komfortowej atmosfery dla naszych Pacjentów. Nasz doświadczony zespół składa się z wykwalifikowanych lekarzy, którzy nie tylko posiadają bogate doświadczenie, ale także regularnie podnoszą swoje kwalifikacje, aby zapewnić naszym Pacjentom najlepszą opiekę.

Zapraszamy na wizytę!

W Sorriso rekomendujemy naszym Pacjentom stawianie się na badanie stomatologiczne raz na 6 miesięcy. Pamiętajmy, że nawet drobny zaniedbany ból zęba może prowadzić do kolejnych, większych problemów. Jeśli chcesz umówić wizytę, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic


Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.