Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Zęby w 1 dzień

Zęby w 1 dzień

“Zęby w 1 dzień” to metoda odbudowy protetycznej uzębienia. Polega ona na tym, że na czterech implantach mocujemy most protetyczny, rekonstruując w ten sposób pełny łuk zębowy. Implanty są niewielkimi metalowymi elementami, które wszczepiamy w kość żuchwy lub szczęki. Są one wykonane z tytanu, który jest materiałem biozgodnym. Implanty integrują się z tkanką kostną i przejmują funkcje naturalnych korzeni zębowych. W ten sposób stają się stabilną podstawą pod odbudowę protetyczną. Mocowanie na implantach pozwala osiągnąć najepsze możliwe rezultaty w protetyce. Stosujemy różne rodzaje protez na implantach, jednak metoda “Zęby w 1 dzień-All-on-4” w kilku aspektach się od nich różni.

Metoda “Zęby w 1 dzień” – co ją wyróżnia?

Wystarczą cztery implanty

Korzystając z odbudowy uzębienia metodą All-on-4 nie trzeba każdego brakującego zęba zastępować osobnym implantem. Wystarczą zaledwie cztery implanty do odbudowy całego łuku zębowego. Takie ograniczenie liczby implantów, które trzeba wszczepić, sprawia, że zabieg jest mniej inwazyjny i zajmuje mniej czasu, krócej trwa też rekonwalescencja, a Pacjent w ten sposób oszczędza czas i pieniądze.

Implanty wszczepiane pod kątem

Dwa tylne implanty wszczepiamy w tej metodzie pod kątem. To rozwiązanie pozwala bez problemu ominąć zatokę szczękową i nerw zębodołowy, dzięki czemu procedura jest ułatwiona i bezpieczniejsza. Taki sposób implantacji sprawia też, że implanty są jeszcze solidniejszą podstawą pod most.

Nie trzeba dodatkowych zabiegów przygotowawczych

Powodzenie implantacji jest zwykle w dużej części uzależnione od stanu tkanki kostnej, z którą implanty muszą się zintegrować. Problem, z którym mierzy się wielu Pacjentów, polega na tym, że braki zębowe sprawiają, iż kość traci obciążenie i zaczyna ulegać stopniowemu zanikowi. A jeżeli nie ma tkanki kostnej w odpowiedniej ilości, leczenie implantologiczne jest utrudnione. Wówczas najczęściej dopiero przeprowadzenie dodatkowych zabiegów przygotowawczych (np. sterowana regeneracja kości, podniesienie dna zatoki szczękowej) umożliwia skuteczną implantację.

W przypadku metody “Zęby w 1 dzień” jest jednak inaczej. Wszczepienie dwóch implantów pod kątem zapewnia lekarzowi większą możliwość wyboru odpowiedniego miejsca na implanty. Pozwala mu na umiejscowienie ich w miejscu, w którym kość znajduje się w odpowiedniej ilości i stanie. To sprawia, że tę metodę odbudowy uzębienia można w wielu przypadkach z powodzeniem zastosować nawet u Pacjentów ze znacznym zanikiem kości – bez potrzeby wykonywania dodatkowych zabiegów.

Natychmiastowy efekt

Przy metodzie “Zęby w 1 dzień” nie trzeba z odbudową uzębienia czekać na zagojenie się tkanek i integrację implantów. Dzięki odpowiedniej konstrukcji implantów można je obciążać od razu po wszczepieniu. Pacjent w oczekiwaniu na protezę nie musi więc chodzić z wybrakowanym uzębieniem. Już w dniu zabiegu mocujemy funkcjonalną i estetyczną protezę tymczasową. Później – gdy tkanki się zagoją, a implanty zintegrują z kością – wymieniamy ją na protezę docelową.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia z wykorzystaniem implantów.

Metoda “Zęby w 1 dzień-All-on-4” krok po kroku

  1. Konsultacja i diagnostyka – wszystko zaczyna się od wizyty konsultacyjnej. Podczas niej lekarz wykonuje badanie stomatologiczne, które pozwala mu dokładnie ocenić stan jamy ustnej Pacjenta. Przeprowadza też wywiad lekarski, poznając jego ogólny stan zdrowia, w tym ewentualne przeciwwskazania do zabiegów, a także dowiadując się o jego potrzebach i oczekiwaniach. Diagnostyka opiera się przede wszystkim na zdjęciach RTG i tomografii komputerowej CBCT. Na podstawie zebranych na tym etapie danych szczegółowo planujemy leczenie, tak aby było ono nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne dla Pacjenta.
  1. Pobranie wycisków uzębienia – na podstawie wycisków technik dentystyczny w laboratorium przygotuje tymczasową i docelową protezę.
  1. Implantacja – wszczepiamy implanty w kość szczęki lub żuchwy. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, a zastosowanie wcześniej przygotowanych szablonów implantologicznych pozwala nam rozmieścić implanty z dużą precyzją.
  1. Zamocowanie protezy tymczasowej
  1. Gojenie – po zabiegu trzeba odczekać kilka miesięcy, by wygoiły się naruszone tkanki, a implanty zintegrowały z kością.
  1. Zamocowanie docelowej protezy – zakończeniem leczenia jest zamocowanie finalnej protezy. Od tej pory trzeba będzie już tylko zjawiać się co jakiś czas na wizytach kontrolnych.
Zęby w 1 dzień

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o metodzie “Zęby w 1 dzień”, zapraszamy do Sorriso. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.