Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Zęby w 1 dzień

proteza na czterech implantach Bydgoszcz

“Zęby w 1 dzień” to metoda odbudowy protetycznej uzębienia. Polega ona na tym, że na czterech implantach mocujemy most protetyczny, rekonstruując w ten sposób pełny łuk zębowy. Implanty są niewielkimi metalowymi elementami, które wszczepiamy w kość żuchwy lub szczęki. Są one wykonane z tytanu, który jest materiałem biozgodnym. Implanty integrują się z tkanką kostną i przejmują funkcje naturalnych korzeni zębowych. W ten sposób stają się stabilną podstawą pod odbudowę protetyczną.

Mocowanie na implantach pozwala osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty w protetyce. Stosujemy różne rodzaje protez na implantach, jednak metoda “Zęby w 1 dzień” w kilku aspektach się od nich różni.

Metoda “Zęby w 1 dzień” – co ją wyróżnia?

Wystarczą cztery implanty

Korzystając z odbudowy uzębienia tą metodą nie trzeba każdego brakującego zęba zastępować osobnym implantem. Wystarczą zaledwie cztery implanty do odbudowy całego łuku zębowego. Takie ograniczenie liczby wszczepianych implantów sprawia, że zabieg jest mniej inwazyjny i zajmuje mniej czasu. Krócej trwa też rekonwalescencja, a Pacjent w ten sposób oszczędza czas i pieniądze.

Implanty wszczepiane pod kątem

W tej metodzie dwa “tylne” implanty wszczepiane są pod kątem. To rozwiązanie pozwala bez problemu ominąć zatokę szczękową i nerw zębodołowy, dzięki czemu procedura jest ułatwiona i bezpieczniejsza. Taki sposób implantacji sprawia też, że implanty są jeszcze solidniejszą podstawą pod ostateczną pracę protetyczną.

Nie trzeba dodatkowych zabiegów przygotowawczych

Powodzenie implantacji jest zwykle w dużej części uzależnione od stanu tkanki kostnej, z którą implanty muszą się zintegrować. Problem, z którym mierzy się wielu Pacjentów, polega na tym, że braki zębowe sprawiają, iż kość traci obciążenie i zaczyna ulegać stopniowemu zanikowi. A jeżeli nie ma tkanki kostnej w odpowiedniej ilości, leczenie implantologiczne jest utrudnione. Wówczas najczęściej dopiero przeprowadzenie dodatkowych zabiegów przygotowawczych (np. sterowana regeneracja kości, podniesienie dna zatoki szczękowej) umożliwia skuteczną implantację.

W przypadku metody “Zęby w 1 dzień” sytuacja wygląda nieco inaczej. Implanty są wszczepiane pod kątem, co daje lekarzowi większe możliwości wyboru odpowiedniego miejsca w kości. Należy jednak pamiętać o tym, że każda metoda posiada pewne ograniczenia. Dlatego też w Sorriso stawiamy na kompleksową diagnostykę poprzedzającą leczenie. Dzięki temu możemy ocenić czy jesteśmy w stanie u danego Pacjenta przeprowadzić zabieg taki jak “Zęby w 1 dzień”. Wszystko bowiem zależy od aktualnej kondycji jego jamy ustnej, a szczególnie miejsca w kości, gdzie mają zostać wszczepione implanty.

Natychmiastowy efekt

Przy metodzie “Zęby w 1 dzień” z odbudową uzębienia nie trzeba czekać na zagojenie się tkanek i integrację implantów. Dzięki odpowiedniej konstrukcji implantów można je “obciążać” od razu po wszczepieniu. Pacjent w oczekiwaniu na ostateczną pracę protetyczną nie musi więc chodzić z wybrakowanym uzębieniem. Już w dniu zabiegu mocujemy funkcjonalną i estetyczną protezę tymczasową. Później – gdy tkanki się zagoją, a implanty zintegrują z kością – wymieniamy ją na docelowy most protetyczny, mocowany na stałe w ustach Pacjenta.

Zobacz ilustracje metody „Zęby w 1 dzień-All-on-4”:

Zęby w 1 dzień
Zęby w 1 dzień
Zęby w 1 dzień

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia z wykorzystaniem implantów.

Metoda “Zęby w 1 dzień-All-on-4” krok po kroku

  1. Konsultacja i diagnostyka – wszystko zaczyna się od wizyty konsultacyjnej. Podczas niej lekarz wykonuje badanie stomatologiczne, które pozwala mu dokładnie ocenić stan jamy ustnej Pacjenta. Przeprowadza też wywiad lekarski, poznając jego ogólny stan zdrowia, w tym ewentualne przeciwwskazania do zabiegów, a także dowiadując się o jego potrzebach i oczekiwaniach. Diagnostyka opiera się przede wszystkim na zdjęciach RTG i tomografii komputerowej CBCT. Na podstawie zebranych na tym etapie danych szczegółowo planujemy leczenie, tak aby było ono nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne dla Pacjenta.
  1. Pobranie wycisków uzębienia – na podstawie wycisków technik dentystyczny w laboratorium przygotuje tymczasową i docelową protezę.
  1. Implantacja – wszczepiamy implanty w kość szczęki lub żuchwy. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, a zastosowanie wcześniej przygotowanych szablonów implantologicznych pozwala nam umieścić implanty z dużą precyzją.
  1. Zamocowanie protezy tymczasowej
  1. Gojenie – po zabiegu trzeba odczekać kilka miesięcy, by wygoiły się naruszone tkanki, a implanty zintegrowały z kością.
  1. Zamocowanie docelowej protezy – zakończeniem leczenia jest zamocowanie finalnej pracy protetycznej. Od tej pory trzeba będzie już tylko zjawiać się na wizytach kontrolnych i dbać o nowe zęby jak o swoje własne.
proteza na czterech implantach Bydgoszcz

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o metodzie “Zęby w 1 dzień”, zapraszamy do Sorriso. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.