Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Autor: Kamil Kosko | 2022-10-19

Boli mnie ząb

Na pewno znasz ten ból. Nieznośne uczucie, które utrudnia, a niekiedy wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Dlaczego ząb boli i jak można temu zaradzić?

Skąd ten ból?

No właśnie, dobre pytanie! Najczęściej winna jest próchnica. Jest ona powodowana przez znajdujące się na zębach bakterie. Choroba ta atakuje szkliwo, prowadząc do jego uszkodzeń, a następnie przenosi się w coraz głębsze tkanki, powodując ich stan zapalny. Efektem jest właśnie odczuwany przez Ciebie ból. Jeśli nie podejmie się odpowiednich kroków na wczesnym etapie rozwoju choroby, osiąga ona zaawansowane stadium, prowadząc do stanu zapalnego miazgi, unerwionej tkanki zęba.

Ale choć właśnie próchnica jest – jak powiedzieliśmy – najczęstszą przyczyną bólu zęba, to nie jest jedyną. Taki ból może też być wynikiem mechanicznych urazów szkliwa. Może się zdarzyć, że w wyniku takiego właśnie urazu zostaną odsłonięte unerwione tkanki, przez co ząb staje się podatny na różne podrażnienia i oczywiście reaguje bólem.

Inną przyczyną bólu może być nadwrażliwość zębów. Powoduje ona krótki, lecz intensywny ból, pojawiający się w reakcji na określone czynniki zewnętrzne, na przykład temperaturę czy bodźce chemiczne i dotykowe. Zęby bolą więc podczas spożywania ciepłych lub zimnych posiłków, a także przy jedzeniu potraw słodkich lub kwaśnych czy też podczas szczotkowania. Nadwrażliwość może mieć różne źródła – zwykle powodem jest starcie szkliwa lub odsłonięcie szyjek zębowych.

I co teraz zrobić?

Oczywiście potrzebujesz leczenia dentystycznego. To jedyny skuteczny sposób, aby uwolnić się od bólu zęba. Na czym polega leczenie? W przypadku próchnicy oczyszcza się za pomocą wierteł dentystycznych koronę zęba, usuwając zaatakowane przez próchnicę tkanki, a następnie powstały ubytek odbudowuje się, zakładając wypełnienie.

Sytuacja jest bardziej skomplikowana w przypadku zapalenia miazgi. To już poważna sprawa. Żeby uratować ząb i uniknąć konieczności jego usunięcia, przeprowadza się leczenie endodontyczne, czyli po prostu kanałowe. Zabieg ten polega na usunięciu miazgi, opracowaniu kanałów korzeniowych, oczyszczeniu ich i wypełnieniu ciekłą gutaperką, a następnie odbudowania korony zęba.

Jeżeli ból jest wynikiem urazów mechanicznych, to ząb trzeba odbudować. W przypadku znacznych urazów i złamań do tego celu stosuje się wypełnienia inlay/onlay lub koronę protetyczną wspartą na wkładzie koronowo-korzeniowym.

A co z bólem spowodowanym przez nadwrażliwość? Tu również znajdzie się sposób. Dentysta może zastosować któryś ze środków znoszących nadwrażliwość. Działają one na różnej zasadzie – niektóre znieczulają zakończenia nerwowe, inne zamykają kanaliki zębinowe, izolując w ten sposób odsłoniętą zębinę przed czynnikami zewnętrznymi.

Skuteczne leczenie w Sorriso

Kiedy boli Cię ząb, nie powinieneś zwlekać z leczeniem. Problem sam nie zniknie – trzeba podjąć odpowiednie działania, aby mu zaradzić. Zapraszamy do Sorriso, tu znajdziesz potrzebną pomoc. Dlaczego warto leczyć zęby właśnie u nas?

Pierwszym krokiem, aby wyleczyć ząb, jest dokładna diagnostyka – to ona pozwala znaleźć źródło problemu i wybrać odpowiednie środki, by się z nim uporać. W Sorriso mamy własne centrum diagnostyczne, więc potrzebne badania wykonujemy od razu na miejscu. To oszczędza Pacjentom zachodu i czasu (a czas jest bardzo ważny w przypadku bolącego zęba). Wykonujemy u nas RTG punktowe, panoramiczne i cefalometryczne. Dysponujemy też tomografem komputerowym i kamerą wewnątrzustną.

Do odbudowy ubytków stosujemy nowoczesne światłoutwardzalne wypełnienia kompozytowe. Mamy również wypełnienia inlay/onlay, które znajdują zastosowanie w przypadku dużych urazów i pozwalają odtworzyć ząb, uzyskując naturalny efekt korony z guzkami.

Leczenie kanałowe przeprowadzamy z użyciem mikroskopu stomatologicznego. To narzędzie zapewnia nam 25-krotne powiększenie obrazu miejsca zabiegowego. Zwiększa skuteczność leczenia endodontycznego aż do 95% i umożliwia przeprowadzenie go w ciągu jednej wizyty.

Duże znaczenie ma oczywiście przeprowadzenie zabiegów bez bólu. Aby wszystko odbywało się bezboleśnie i komfortowo, stosujemy znieczulenie komputerowe. Środek znieczulający jest tu podawany w bardziej fizjologiczny sposób, nie powodując uczucia rozpierania tkanek. Nie tylko więc eliminowany jest ból podczas leczenia, ale i samo znieczulenie podawane jest bezboleśnie.

Jeżeli zatem boli Cię ząb, u nas znajdziesz fachową pomoc. Na wizytę w Sorriso możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz. Zapraszamy!



Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.