Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

2023-11-13

Jak dbać o implanty?

Implanty pozwalają na zrekonstruowanie uzębienia w sposób doskonalszy niż jest to możliwe innymi metodami. Aby się tak jednak stało, należy o nie odpowiednio dbać.

Jak zadbać o implanty po zabiegu?

Okres po implantacji jest szczególnie istotny dla powodzenia leczenia implantologicznego. Ważne jest to, jak zadbasz o implanty już w pierwszych dniach po ich wszczepieniu.

Bezpośrednio po zabiegu zaleca się, aby przykładać na twarz okłady z lodu. Dopóki nie ustanie działanie znieczulenia, należy powstrzymać się od jedzenia i picia. Później można już jeść, ale po każdym posiłku należy przepłukiwać usta letnią przegotowaną wodą. Lekarz może zalecić na ten okres również przeciwbakteryjne płukanki.

W ciągu tych pierwszych dni po implantacji należy unikać wysiłku fizycznego (sport, dźwiganie ciężarów). Należy ograniczać mówienie i nie manipulować językiem w okolicach implantu. Odstaw też papierosy i alkohol, unikaj również gorących posiłków.

Jeśli chodzi o mycie zębów, nie powinno się go zaniedbywać, ale wymaga ono ostrożniejszego podejścia. Nie należy szczotkować w miejscu wszczepienia implantu. Aby czyścić okolice w pobliżu implantu, szczególnie w pierwszych tygodniach po zabiegu, należy używać jedynie szczoteczki o miękkim włosiu.

Po zdjęciu szwów szczególnie ważne jest pierwsze sześć tygodni. W tym czasie do higieny jamy ustnej należy przykładać wyjątkową uwagę, aby nie doszło do nieprawidłowości w procesie integracji implantu z kością.

Po zabiegu bardzo ważne jest, aby regularnie udawać się na wizyty kontrolne do gabinetu. Pozwalają one na bieżąco weryfikować postęp gojenia tkanek i integracji implantu.

Jak dbać o implanty na co dzień?

Gdy już implanty zintegrują się z tkanką kostną i zostaną na nich zamocowane prace protetyczne, nie oznacza to bynajmniej, że nie trzeba już o nie dbać. Wprawdzie implanty nie są zagrożone próchnicą jak naturalne zęby, ale jeśli zaniedba się ich higienę, może dojść do obniżenia linii dziąseł i odsłonięcia implantu. Wówczas między nim a protetyczną koroną mogą się gromadzić resztki pokarmowe i tworzy się kamień nazębny, co może prowadzić do zapalenia okołoimplantowego i osłabienia podparcia kostnego implantu.

Uzupełnienia na implantach powinno się myć równie często jak naturalne zęby – najlepiej po każdym posiłku, a jeżeli nie masz takiej możliwości, to przynajmniej dwa razy dziennie. Do tego celu powinno się stosować szczoteczkę o delikatnym włosiu, najlepiej jednopęczkową, krórą przykłada się do linii dziąsła i prowadzi wzdłuż niego, stosując tylko nieduży nacisk. W ten sposób łatwiej wyczyścić implanty przyszyjkowo.

Szczególną uwagę trzeba poświęcić przestrzeniom międzyzębowym, zwłaszcza na styku korony i dziąsła. W tym celu może pomóc irygator, oczyszczający je strumieniem wody pod ciśnieniem.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o implantach i o tym, jak należy o nie dbać, zapraszamy do Sorriso – tutaj chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.