Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

2023-10-25

Jak trwałe są implanty zębowe

Implanty zębowe to aktualnie najlepszy i najdoskonalszy sposób uzupełnienia braków w uzębieniu, który pozwala także przywrócić prawidłowe funkcjonowanie narządu żucia. Pacjenci, którzy zdecydowali się na implantację mogą na nowo cieszyć się komfortem życia – jeść, mówić, śmiać się i dbać o higienę jamy ustnej tak, jak z naturalnymi zębami. Implant, dzięki swojej budowie doskonale imituje korzeń zęba. Podczas zabiegu chirurgicznego zostaje wszczepiony w kość żuchwy lub szczęki, dzięki czemu solidnie utrzymuje uzupełnienie protetyczne, jakim może być korona, most lub proteza zębowa. Czy implanty są trwałe i co na to wpływa?

Co wpływa na trwałość implantów zębowych?

Pacjenci przed zabiegiem często zadają lekarzowi pytanie “czy implanty są trwałe i czy będę musiał je wymienić za jakiś czas?”. Nowoczesna technologia, wiedza i umiejętności lekarzy są obecnie na bardzo wysokim poziomie, dlatego ryzyko odrzucenia implantu jest bardzo niewielkie – wynosi zaledwie 1%. Należy jednak podjąć wszelkie możliwe działania, które zapobiegną wystąpieniu reakcji alergicznej i innym problemom po zabiegu. O skuteczności zabiegu decydują zarówno czynniki zewnętrzne, takie jak zastosowana technika, materiały, wiedza i umiejętności lekarza, jak i cechy indywidualne pacjenta. To przede wszystkim stan zdrowia jamy ustnej oraz ilość tkanki kostnej, w jakiej ma być umieszczony implant. Wiele zależy także od niego samego – od tego, czy i w jaki sposób dba o higienę jamy ustnej, jaką stosuje dietę, jaki prowadzi styl życia i czy stosuje się do zaleceń pozabiegowych.

Zanik kości jako przeciwwskazanie do implantacji

Warunkiem przeprowadzenia bezpiecznego i skutecznego zabiegu wszczepienia implantu jest dostateczna ilość tkanki kostnej. Z tego powodu przed zabiegiem, obligatoryjnie u każdego pacjenta wykonuje się pełną diagnostykę obrazową. Zanik kości to niepożądany proces, który rozpoczyna się tuż po ekstrakcji zęba. W przypadku wystąpienia dużych ubytków tkanki kostnej, należy przeprowadzić jej odbudowę, czyli sterowaną regenerację kości. 

Ważny proces osteointegracji

Najważniejszym czynnikiem, jaki wpływa na trwałość implantów zębowych, jest osteointegracja, czyli zrastanie implantu z komórkami zęba. Trwa 4-6 miesięcy i po tym okresie – o ile wszystko poszło zgodnie z planem, można założyć stałe uzupełnienie protetyczne

Wpływ higieny jamy ustnej na trwałość implantów

Implant zębowy nie jest narażony na próchnicę czy choroby, które dotykają naturalne zęby, jednak otaczające go tkanki – jak najbardziej tak. Higiena jamy ustnej ma duży wpływ na trwałość implantów i estetykę uzupełnienia protetycznego. Czyszczenie zębów po każdym posiłku, z użyciem odpowiednio dobranej pasty, szczotki do zębów, a także nici dentystycznej to podstawa profilaktyki zdrowia jamy ustnej. Odkładająca się na zębach płytka bakteryjna może wywołać choroby dziąseł, stany zapalne i inne dolegliwości, takie jak nieświeży oddech. Nie należy zapominać o regularnych wizytach kontrolnych w gabinecie stomatologicznym oraz higienizacji zębów. 

Zalecenia po zabiegu wszczepieniu implantów

Implanty, mimo, iż są wykonane z biokompatybilnego tworzywa, muszą się zagoić i zrosnąć z tkanką kostną. Aby proces osteointegracji przebiegał prawidłowo i bez komplikacji, pacjent musi przestrzegać zaleceń lekarza. Do takich należą miękka dieta, unikanie gorących potraw, napojów, wysiłku fizycznego i palenia papierosów.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu implantologicznym, zapraszamy do Sorriso. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.