Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

2023-08-17

Aparat ortodontyczny na diastemę

Diastema to dla wielu osób problem estetyczny. W niektórych przypadkach utrudnia on jednak również codzienne funkcjonowanie, powoduje bowiem nierzadko problemy związane artykulacją głosek. Często prowadzi również do chorób przyzębia oraz wad zgryzu. Jak zatem sobie z nim radzić? I czy aparat ortodontyczny na diastemę będzie dobrym rozwiązaniem? Odpowiadamy.


Aparat ortodontyczny na diastemę – czy się sprawdzi?


Aparat ortodontyczny to jeden ze sprawdzonych sposobów na diastemę. Aparat musi być jednak odpowiednio dobrany do zębów. Leczenie z jego wykorzystaniem trwa zwykle około kilku miesięcy, a czasem nawet rok, jeśli nie towarzyszy diastemie inna wada. Leczenie polega na odpowiednim zsuwaniu się uzębienia. Ważna jest tutaj pozycja położenia korzenia. Najtrudniej jest sobie poradzić z diastemą zbieżną – wówczas korzenie muszą pokonać największą odległość, pomimo tego że korony zębów są położone blisko siebie.

Bezpośrednio po założeniu aparatu może być odczuwalny dyskomfort, który jednak mija po kilku dniach. Pewne jest to, że leczenie aparatem całkowicie eliminuje problem diastemy. Po jego zdjęciu nakłada się retainer, dzięki któremu zęby ponownie się nie rozsuwają. Dzięki zastosowaniu aparatu ortodontycznego można pozbyć się problemu raz na zawsze.

Oprócz klasycznego aparatu ortodontycznego polecamy również przezroczyste nakładki na zęby, przeznaczone dla osób dorosłych. To swego rodzaju przezroczysty aparat na zęby, który jest niewidoczny. W większości przypadków całkowicie on wystarcza i w żaden sposób nie ogranicza funkcjonowania pacjenta. Przykładowo, pacjent może spożywać wszystkie rodzaje pokarmów – wystarczy, że zdejmie takie nakładki na czas jedzenia. Nakładki doskonale zdadzą egzamin wtedy, kiedy diastema spowodowana jest przerostem bądź niskim przyczepem wędzidełka wargi górnej. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, w wielu przypadkach zalecane jest także podcięcie wędzidełka (np. przy diastemie prawdziwej).

Aparat ortodontyczny na diastemę


Dowiedz się więcej


Jak widzisz, można wyróżnić wiele rodzajów diastemy. Co więcej, istnieje możliwość leczenia jej na wiele różnych sposobów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do Sorriso. Podczas konsultacji opowiemy Ci o różnych rozwiązaniach i wspólnie zastanowimy się, które z nich będzie najlepsze w Twoim przypadku. Zadzwoń do nas na numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz na stronie i umów się na wizytę już dziś.Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.