Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

2023-07-03

Nakładki prostujące na zęby – czym są? Zalety i wady

Masz niewielką wadę zgryzu i nie chcesz nosić klasycznego aparatu? Jeśli tak, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Nakładki prostujące na zęby, bo o nich mowa, to nowatorska metoda leczenia ortodontycznego. Nie ma szans, że powierzchnia zębów ulegnie pod ich wpływem destrukcji, a i umożliwiają one pełną kontrolę leczenia. Tymczasem to dopiero początek długiej listy korzyści, jakie mogą Ci one zapewnić.


Czym są nakładki prostujące zęby?Nakładki prostujące zęby to alternatywa dla metalowych aparatów. Można powiedzieć, że same stanowią typ nowoczesnego aparatu ruchomego. Bez problemu można je zarówno zdejmować, jak i zakładać. Nie widać ich na zębach, a jednocześnie są one maksymalnie wygodne. Zwykle są one wykonane z silikonu, dzięki czemu nie wywołują alergii podczas użytkowania.


Zalety i wady nakładek prostujących na zębyZacznijmy od tego, że nakładki prostujące na zęby są przezroczyste, dlatego zapewniają uzębieniu naturalny, estetyczny wygląd. W przypadku takiego aparatu nie trzeba zbyt często odwiedzać dentysty, a do tego są one łatwe do utrzymania w czystości. Nakładki prostujące zęby mają jednak również swoje wady. Nie nadają się do leczenia każdej wady zgryzu, a do tego są dosyć drogie. Istnieje też ryzyko, że mogą się one zgubić lub połamać. Warto też pamiętać, że niewskazane jest w nich picie gorących napojów.


Kiedy się stosuje nakładki na zęby?Nakładka korekcyjna na zęby z powodzeniem sprawdzi się w leczeniu zarówno dużych, jak i niewielkich wad zgryzu. Doskonale zda egzamin w przypadku zębów stłoczonych, zgryzu krzyżowego, pogłębionego nagryzu pionowego, szparowatości czy też diastemy. Jak już jednak powiedzieliśmy, u niektórych pacjentów się one nie sprawdzą.

Nakładki prostujące na zęby – czym są? Zalety i wady


Czy nakładki prostujące na zęby działają?Przezroczyste nakładki prostujące zęby oczywiście działają i robią to w sposób bardziej subtelny niż klasyczne aparaty ortodontyczne, sprawiając, że zęby zyskują prawidłowe ustawienie.


Co lepsze: nakładki na zęby czy aparat?Nakładki ortodontyczne stosowany są przede wszystkim do mniejszyych i średnich wad zgryzu. W przypadku bardzo widocznych wad zgryzu częstszym rozwiązaniem jest standardowy aparat ortodontyczny. Nie oznacza to jednak, że nakładki nie sprawdzą się również w trudniejszych przypadkach, ponieważ w wielu sytuacjach mogą się one doskonale sprawdzić. Czy będzie tak w konkretnym przypadku, okaże się podczas konsultacji z ortodontą.


Jak dobrać nakładki na zęby?


Prostowanie zębów nakładkami jest możliwe dopiero po wcześniejszym wykonaniu skanu wewnątrzustnego i, dzięki któremu można wykonać odpowiednie modele dla danego pacjenta. To wygodniejsza metoda niż tradycyjnie pobierane wyciski.


Skontaktuj się z nami


Masz jakiekolwiek pytania dotyczące nakładek na zęby? A może coś Cię powstrzymuje przed ich wyborem? Jeśli tak, koniecznie skontaktuj się z nami. Chętnie powiemy Ci, jakie rozwiązanie będzie w Twoim przypadku najlepsze. Umów się z nami na wybrany termin i zadzwoń na numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz.Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.