Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

2023-06-06

Bonding – czym jest? Kiedy jest wskazany? Efekty

Zależy Ci na poprawieniu estetyki uśmiechu? Szukasz alternatywy dla licówek porcelanowych? Jeśli tak, może Cię zainteresować bonding – tym bardziej, że jest to zabieg bezinwazyjny i bezbolesny. Mówiąc w dużym skrócie, jest to metoda odbudowy zęba, która w większości przypadków nie narusza nawet jego struktury. Na czym zatem ona polega? Kiedy jest wskazana i jakie efekty zapewnia? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.


Czym jest bonding?

Bonding to zabieg stomatologiczny, który pomaga uzyskać tzw. licówki kompozytowe. Zbudowane są one, jak sama nazwa wskazuje, z żywic kompozytowych, które często stosuje się w leczeniu ubytków. Bonding pozwala połączyć strukturę zębów ze wspomnianą żywicą poprzez zjawisko przylegania, czyli adhezji. Dzięki temu można szybko i skutecznie odbudowywać powierzchnię zębów.

Warto zaznaczyć, że bonding jest bezinwazyjny i nie niszczy struktury szkliwa. Nie trzeba przy jego przeprowadzaniu szlifować uzębienia, tak jak ma to miejsce w przypadku licówek porcelanowych, zwanych również ceramicznymi. To także dobre rozwiązanie dla osób, u których nie potrzeba przymocowywać dużych, pełnowymiarowych licówek do powierzchni zębów.


Bonding – kiedy jest wskazany?

Warto zdecydować się na bonding przy takich problemach, jak:


-uszkodzenia zębów,
-diastema,
-otarcia,
-przebarwienia,
-zbyt krótkie zęby.

Należy zaznaczyć, że bonding wskazany jest jedynie dla osób z niewielkimi problemami w uzębieniu. Przykładowo: przy dużych przebarwieniach lepszym rozwiązaniem będą licówki ceramiczne. Bonding nie wchodzi w grę np. wtedy, gdy zmagasz się z próchnicą czy też chorobami przyzębia.


Efekty bondingu

Efekty bondingu widoczne są zaraz po wyjściu z gabinetu stomatologa. Zęby zyskują dzięki niemu estetyczny i równy kształt. Ich koloryt jest wyrównany, a przebarwienia – niewidoczne. Żywica dobrze przywiera do szkliwa, a do tego łatwo można ją wymodelować, co pozwala uzyskać odpowiednie efekty. Co więcej, utrzymują się one nawet przez 5 lat. Zależy to jednak od indywidualnych predyspozycji Pacjenta, stosowanej diety oraz higieny jamy ustnej. Ważne jest również to, że w razie potrzeby można licówki kompozytowe wyjąć lub zamienić, a nawet cofnąć cały zabieg, jeśli uznasz, że np. Twoje zęby wyglądają zbyt sztucznie.


Co wybrać: bonding czy licówki porcelanowe?

Bonding to o wiele tańszy zabieg niż zakładanie licówek porcelanowych. O ile te kompozytowe wytrzymują z reguły kilka lat, o tyle te z porcelany – często ponad dekadę. Bonding wykonuje się zazwyczaj podczas jednej wizyty u stomatologa (choć istnieją od tej reguły wyjątki), natomiast nakładanie licówek porcelanowych odbywa się w ramach kilku spotkań.


Dowiedz się więcej!

Bonding to zabieg, który może znacznie zmienić wygląd Twojego uzębienia. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tej metodzie, zapraszamy do Sorriso. Tutaj nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Na wizytę u nas możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.