Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

2023-05-19

Wybielanie zębów lampą

Wiele osób marzy o białych zębach, a nowoczesna stomatologia ma różne sposoby, aby osiągnąć taki efekt. W Sorriso przeprowadzamy wybielanie z użyciem m.in. specjalnej lampy. Na czym polega taki zabieg i jakie są jego efekty?

Wybielanie lampą – na czym to polega?

Ten system wybielania polega na zastosowaniu specjalnego żelu i nowoczesnej lampy. Żel wybielający składa się z nadtlenku wodoru i innych składników, które rozjaśniają odcień zębów. Żel ten nakładamy na powierzchnię zębów.

Następnie przychodzi pora na użycie lampy, którą naświetlamy zęby z nałożonym na nie żelem. Pełni ona rolę akceleratora dla zawartych w żelu substancji. Emitowane przez nią światło aktywuje żel – przyspiesza jego przenikanie w szkliwo zębów. Dzięki temu zabieg wybielania możemy skrócić. Pacjent nie musi więc spędzić długiego czasu w gabinecie i szybciej może cieszyć się z efektów wybielania.

Po przeniknięciu w głąb struktury zębów, żel ulega utlenianiu. W wyniku tego procesu znikają z nich powierzchowne przebarwienia i uzębienie uzyskuje jaśniejszy odcień.

Wybielanie zębów lampą


Wybielanie lampą krok po kroku

Jak wyglądają szczegóły wybielania? Jeszcze zanim się je rozpocznie, należy się do niego odpowiednio przygotować. Dlatego pierwszym krokiem jest konsultacja. W jej ramach lekarz poznaje potrzeby i oczekiwania Pacjenta, a także przeprowadza badanie stomatologiczne, czyli dokonuje oględzin i oceny stanu zębów.

Dlaczego to takie ważne? Otóż wybielaniu możemy poddać jedynie zdrowe zęby. Jeśli więc badanie stomatologiczne wykaże na przykład obecność próchnicy, wówczas trzeba przeprowadzić ich leczenie, zanim przejdziemy do wybielania.

Kolejny krok, który jest konieczny, by przygotować zęby do wybielania, to gabinetowa higienizacja. To procedura, w której zawierają się zabiegi takie jak skaling (czyli usuwanie kamienia nazębnego za pomocą emitującego ultradźwięki skalera), piaskowanie (usuwanie osadów i przebarwień przy użyciu dyszy, z której pod ciśnieniem wydostaje się woda, powietrze i piasek stomatologiczny, czyli mieszanina czyszczących drobin), polerowanie (wygładzenie powierzchni zębów przy użyciu past polerskich) i często też fluoryzacja (naniesienie na zęby środka zawierającego fluor).

Teraz trzeba będzie pewien czas odczekać – muszą minąć około dwa tygodnie od higienizacji, by można było przeprowadzić wybielanie.

Również osoby, które właśnie zakończyły leczenie ortodontyczne, nie powinny od razu poddawać się wybielaniu – zaleca się, by odczekać około sześciu tygodni.

Samo wybielanie jest bezbolesnym zabiegiem, który nie jest zbyt czasochłonny. Najczęściej nie zajmuje więcej czasu niż godzinę, a efekt jest natychmiastowy, więc od razu po zejściu z fotela można już cieszyć się nowym, białym uśmiechem.

Wybielanie lampą – dlaczego warto?

Wybielanie z użyciem żelu i lampy pozwala na rozjaśnienie zębów nawet o kilka odcieni. O niektórych ważnych zaletach tej metody już pisaliśmy przed chwilą – to między innymi krótki czas zabiegu i natychmiastowy efekt.

Warto jednak zaznaczyć także, że jest to wybielanie bezpieczne dla zębów – nie osłabia ich. Nie ma w tej procedurze konieczności mechanicznej ingerencji w tkanki zębów, a ryzyko wystąpienia nadwrażliwości pozabiegowej zębów jest niskie.

Efekty wybielania utrzymują się przez około 2-3 lata, jeżeli odpowiednio zadba się o zęby (dlatego przez okres około dwóch tygodni po zabiegu wskazane jest utrzymywanie białej diety, czyli unikanie spożywania produktów barwiących zęby – między innymi buraków, jagód, papryki czy napojów takich jak kawa, herbata, wino i soki owocowe).

Dowiedz się więcej!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wybielaniu z wykorzystaniem lampy, przyjdź do Sorriso – chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.