Bezpłatne zdjęcie pantomograficzne i cefalometryczne
TYLKO do końca 2024 roku!
MENU
MENU
Implanty pozwalają odzyskać pełny i funkcjonalny uśmiech w najdoskonalszy ze stosowanych w stomatologii sposobów. Jest to jednak leczenie wieloetapowe i rozłożone w czasie. Jak od początku do końca wygląda jego przebieg?
Początkiem drogi jest konsultacja. Przeprowadzamy przegląd stomatologiczny, który pozwala nam poznać całokształt sytuacji zdrowotnej w jamie ustnej, a także wywiad lekarski, dzięki któremu poznajemy ważne informacje dotyczące ogólnego stanu zdrowia Pacjenta. To istotne z tego względu, że niektóre choroby przewlekłe stanowią przeciwwskazanie do zastosowania określonych metod leczenia – a leczenie musimy zaplanować, mając na uwadze nie tylko jego skuteczność, ale też maksymalne bezpieczeństwo Pacjenta.
Przed zaplanowaniem leczenia konieczne jest też wykonanie odpowiedniej diagnostyki. To przede wszystkim badania rentgenowskie oraz tomografia komputerowa. Obrazują one stan tkanki kostnej, co ma kluczowe znaczenie dla powodzenia leczenia implantologicznego.
Przygotowujemy szczegółowy plan leczenia, uwzględniający wszystkie etapy zakładania implantów zębowych. Razem z kosztorysem przedstawiamy go Pacjentowi.
Żeby leczenie implantologiczne przyniosło odpowiedni rezultat, musi dojść do osteointegracji, czyli obrośnięcia implantów przez kość żuchwy lub szczęki. Żeby tak się stało, tkanka kostna musi znajdować się w tych miejscach w odpowiednim stanie i ilości. Niestety nie zawsze tak jest. Winna jest temu głównie atrofia kości, czyli jej stopniowy zanik, do którego dochodzi w wyniku wieloletniego braku zębów i utraty przez kość naturalnego obciążenia.
Dlatego u niektórych pacjentów implantację musimy poprzedzić zabiegami przygotowawczymi takimi jak sterowana regeneracja kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej. Ubytki kości można uzupełnić, przeszczepiając kość z innego miejsca, wykorzystując kość od innych dawców, ksenograft lub sztuczne materiały kościozastępcze.
Sama implantacja nie jest zabiegiem czasochłonnym. Przeprowadzamy ją w znieczuleniu miejscowym podczas jednej wizyty w gabinecie. Nawiercamy wtedy kość żuchwy lub szczęki, a następnie wkręcamy w nią implanty.
Po wszczepieniu implantów następuje naturalny okres gojenia. Czekamy na to, aż zregenerują się tkanki naruszone podczas zabiegu, a implanty zostaną obrośnięte przez kość. Proces ten trwa różnie u Pacjentów, na ogół jednak zajmuje 3-6 miesięcy.
Kolejnym krokiem, jeśli chodzi o etapy implantacji zęba, jest odsłonięcie implantu. Nacinamy błonę śluzową, uzyskując dostęp do implantów, a następnie na każdy z nich wkręcamy specjalną śrubę gojącą. Ma ona za zadanie pomóc w prawidłowym wygojeniu błony śluzowej wokół implantu, a także wyprofilować dziąsło, by było ono dostosowane pod docelową odbudowę protetyczną. Osłaniając platformę implantu, śruba zabezpiecza ją przed ponownym zakryciem przez dziąsło.
Po zabiegu odsłonięcia implantu tkanki goją się przez około dwa tygodnie. Po tym czasie możemy już zamocować na implantach właściwą odbudowę protetyczną w formie korony, mostu lub protezy.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu implantologicznym, zapraszamy do Sorriso. Na wizytę u nas możesz się zapisać, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.
Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!
W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.
W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.