Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.
2024-07-22
Śruby gojące implanty – co warto wiedzieć?
Leczenie implantologiczne jest złożonym, wieloetapowym procesem. Ważną rolę odgrywają w nim śruby gojące. Co to takiego i jakie jest ich zadanie?
Kiedy zakłada się śrubę gojącą?
Założenie śrub gojących ma swoje stałe miejsce w procedurze leczenia implantologicznego. Początkiem całego procesu jest dokładna diagnostyka, która pozwala poznać strukturę zębów i tkanki kostnej żuchwy lub szczęki. Dzięki temu można szczegółowo zaplanować leczenie w taki sposób, by było ono skuteczne i bezpieczne.
W części przypadków przed wszczepieniem implantów potrzebne są dodatkowe zabiegi, które przygotują podłoże kostne (takie jak sterowana regeneracja kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej).
Kolejny krok to implantacja, która polega na nawierceniu kości żuchwy lub szczęki oraz wkręceniu w nią implantów. Zastosowanie szablonów chirurgicznych pozwala na przeprowadzenie tego zabiegu z najwyższą precyzją.
Po wszczepieniu implantów następuje etap gojenia i osteointegracji. Tkanki naruszone podczas implantacji regenerują się stosunkowo szybko, ale integracja implantów z kością zajmuje kilka miesięcy. Gdy już implanty zostaną obrośnięte przez kość, przychodzi pora na następny etap, którym jest właśnie założenie śruby gojącej.
Jak zakłada się śruby gojące na implantach?
Śruba gojąca na implancie jest mocowana podczas zabiegu odsłonięcia implantu. Zabieg ten polega na nacięciu błony śluzowej nad implantem, odsłonięciu go oraz wkręceniu w niego śruby gojącej. Dzięki zastosowaniu znieczulenia zabieg przebiega bezboleśnie.
Jak działa śruba gojąca?
Śrubę gojącą zakłada się po to, aby przyśpieszyć proces gojenia się błony śluzowej oraz odpowiednio wymodelować dziąsło, by było ono dopasowane do wybranej odbudowy protetycznej, jaka będzie zamocowana na implancie. Osłaniając platformę implantu, śruba gojąca zabezpiecza ją przed zakryciem przez dziąsło.
Proces gojenia po założeniu śruby zajmuje zwykle tylko 2-3 tygodnie, chociaż jest to kwestia indywidualna dla każdego Pacjenta i w niektórych przypadkach może trwać nawet kilka miesięcy. Po tym czasie śruby gojące zostają zdjęte, a w ich miejsce mocuje się ostateczną rekonstrukcję protetyczną.
Czy śruba gojąca może odkręcić się od implantu?
Może się zdarzyć, że śruba gojąca się poluzuje i odkręci. To dlatego, że nie w każdych warunkach można ją dokręcić z dużą siłą przy zakładaniu. Nie jest to jednak duży problem. Jeżeli tak się przydarzy, należy po prostu udać się do swojego lekarza, który ponownie zamocuje śrubę.
Dowiedz się więcej
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przebiegu implantacji i późniejszym postępowaniu w leczeniu implantologicznym, zapraszamy do Sorriso. Na wizytę u nas możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20lub wypełniając formularz.
Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!
W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.
W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.
Zarządzaj zgodą
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.