Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

2024-06-26

Odsłonięcie implantu – zalecenia

Odsłonięcie implantu to niezbędny etap leczenia implantologicznego. Na czym polega i czy wiąże się z jakimiś szczególnymi zaleceniami?

Odsłonięcie implantu w leczeniu implantologicznym

Żeby lepiej wyjaśnić, na czym polega odsłonięcie implantu, warto umiejscowić je w kontekście całego procesu leczenia implantologicznego.

Wszystko zaczyna się od dokładnej diagnostyki, która pozwala szczegółowo poznać strukturę zębów i tkanki kostnej. Umożliwia precyzyjne zaplanowanie zabiegu i rozmieszczenia implantów w taki sposób, by nie naruszyć ważnych struktur i by leczenie było skuteczne. Czasem okazuje się, że Pacjent nie posiada tkanki kostnej szczęki czy żuchwy w wystarczającej ilości lub jakości. Wówczas przed przystąpieniem do implantacji konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych zabiegów przygotowawczych, takich jak sterowana regeneracja kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej.

Następnym etapem jest już implantacja. Polega na nawierceniu kości żuchwy lub szczęki, a następnie wkręceniu w nią implantów. Dzięki zastosowaniu szablonów chirurgicznych można wszczepić implanty w zaplanowane miejsca z wyjątkową precyzją.

Po implantacji następuje etap gojenia i osteointegracji. W tym czasie tkanki naruszone podczas zabiegu się regenerują, a implanty integrują z tkanka kostną. Proces ten trwa od trzech do sześciu miesięcy.

Następnym etapem jest już właśnie odsłonięcie implantu i założenie śruby gojącej. Jest to przedostatni krok w leczeniu implantologicznym. Po nim pozostaje już tylko zamocować na implantach odpowiednie uzupełnienie protetyczne.

Na czym polega odsłonięcie implantu?

Zabieg rozpoczyna się od nacięcia błony śluzowej położonej bezpośrednio nad implantem. W ten sposób lekarz odsłania implant. Następnie wkręca w niego śrubę gojącą. Jej zadaniem jest pomoc w prawidłowym wygojeniu błony śluzowej wokół implantu, a także wyprofilowanie dziąsła pod odbudowę protetyczną, jaka będzie na implancie zamocowana. Śruba gojąca osłania platformę implantu, aby nie została zakryta przez dziąsło.

Odsłonięcie implantu – zalecenia

Odsłonięcie implantów to zabieg, który nie wiąże się ze zbyt wieloma zaleceniami. Przede wszystkim przed zabiegiem należy wykazać dużą dbałość o higienę jamy ustnej. Poza tym w dniu zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu.

Zalecenia dotyczą także przyjmowania leków. Jeżeli zażywasz leki, poinformuj o tym swojego stomatologa, a on dokona oceny, czy nie ma przeciwwskazań do przyjęcia tych konkretnych środków przed zabiegiem odsłonięcia implantu.

Odsłonięcie implantu – czy boli?

Zabieg odsłonięcia implantu jest wykonywany w znieczuleniu, dlatego nie wiąże się z odczuciami bólowymi. Nowoczesne znieczulenia pozwalają Pacjentowi przejść przez zabieg w pełni komfortowo. Natomiast już po zabiegu i ustąpieniu działania znieczulenia może pojawić się pewien dyskomfort związany z rozpychaniem dziąsła przez śrubę gojącą.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu implantologicznym, zapraszamy do Sorriso. Na wizytę w naszym gabinecie możesz się zapisać, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.