Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

2024-05-22

Jak czyścić implanty zębowe?

O implanty zębów trzeba odpowiednio zadbać. To oznacza przede wszystkim regularne i dokładne czyszczenie. W jaki sposób się do tego zabrać?

Higiena implantów zębowych – dlaczego jest ważna?

Czyszczenie implantów zębowych to obowiązek, który często bywa zaniedbywany. Część Pacjentów wychodzi z założenia, że nie trzeba się do tego przykładać, ponieważ implanty nie są prawdziwymi zębami i w związku z tym nie zagraża im próchnica.

A jak jest naprawdę? W przypadku implantów rzeczywiście nie ma ryzyka próchnicy, ale istnieją inne zagrożenia, takie jak płytka nazębna, która na pracach protetycznych odkłada się tak samo jak na prawdziwych zębach. Zaniedbania higieny mogą prowadzić do stanów zapalnych tkanek otaczających implanty. Długotrwałe zaleganie płytki bakteryjnej wokół implantu może stać się powodem nie tylko zapalenia dziąsła, ale też stopniowego obniżania poziomu kości. Efektem staje się osłabienie stabilności implantu, a to – jeśli nie podejmie się odpowiednich środków – może prowadzić do jego wypadnięcia.

Jak czyścić implanty zębowe?

O implanty należy dbać tak jak o naturalne zęby. To oznacza, że najlepiej czyścić je po każdym posiłku, a jeżeli nie masz takiej możliwości, to przynajmniej dwa razy dziennie, czyli rano oraz wieczorem, zanim udasz się na spoczynek. Za każdym razem powinieneś szczotkować przez co najmniej dwie minuty.

Jaka szczoteczka do implantów?

Szczoteczka do czyszczenia implantów powinna mieć miękkie włosie, które będzie delikatne dla dziąseł i samych implantów. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze szczoteczki jednopęczkowej. Przykłada się ją do linii dziąsła, a następnie prowadzi wzdłuż niej przy użyciu zaledwie niedużego nacisku. Ta metoda pozwala łatwo i skutecznie wyczyścić implanty w okolicy przyszyjkowej.

Można także stosować szczoteczkę elektryczną – soniczną lub rotacyjną. Takie urządzenie nawet dokładniej oczyszcza zęby i odbudowy protetyczne na implantach z płytki bakteryjnej.

Jaka pasta do implantów?

Istnieją wprawdzie pasty przeznaczone szczególnie do implantów, które przeciwdziałają odkładaniu się płytki nazębnej i są bogate w składniki antybakteryjne, jednak do czyszczenia prac protetycznych na implantach dobrze nadaje się również większość zwyczajnych past do zębów. Nie zaleca się jedynie stosowania past o dużym stężeniu substancji ściernych (np. past wybielających).

Jak dbać o implanty?

O czym jeszcze należy pamiętać? Przy czyszczeniu szczególną uwagę należy poświęcić przestrzeniom międzyzębowym, zwłaszcza na styku korony i dziąsła. Żeby dokładnie je oczyszczać, powinno się korzystać z nici dentystycznej lub irygatora.

Nie należy zapominać o wizytach kontrolnych w gabinecie stomatologicznym, które pozwolą na bieżąco pilnować stanu implantów i tkanek wokół nich.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o implantach, zapraszamy do Sorriso. Tutaj chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz kontaktowy.Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.