Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

2024-04-11

Implanty zębowe a lot samolotem

Wybierasz się w podróż samolotem, ale nie jesteś pewien, czy możesz to bezpiecznie zrobić z implantami zębowymi? W naszym nowym wpisie rozwiewamy wątpliwości!

Czy implanty piszczą na bramkach?

Jedną z obaw, które często pojawiają się u Pacjentów po leczeniu implantologicznym, jest kwestia przechodzenia przez bramki na lotnisku. Implanty zębów to elementy metalowe, dlatego na pierwszy rzut oka niepokój, że bramka zapiszczy, gdy będzie się przez nią przechodzić, wydaje się całkiem racjonalny.

A jak jest w rzeczywistości? Implanty zębowe wykonywane są najczęściej z tytanu. Chociaż jest on metalem, nie wywołuje reakcji alarmowej detektorów na lotniskach. Bramka może zapiszczeć natomiast, jeżeli Twoje implanty mają domieszkę innych metali lub elementy magnetyczne. Jeżeli masz wątpliwości, najlepiej zapytaj swojego lekarza o to, jakiego typu implanty zostały zastosowane w odbudowie Twojego uśmiechu.

W wielu krajach zresztą przy projektowaniu bramek lotniskowych wzięto pod uwagę możliwą obecność implantów (nie tylko zębowych), toteż znajdują się one poniżej głowy albo są mniej czułe w tej okolicy.

Tak czy inaczej, nie ma powodów, by z powodu implantów stresować się kontrolą na lotnisku. Pamiętaj, że personel jest szkolony, jak reagować w różnych sytuacjach, ma swoje sprawdzone procedury i z pewnością nie jesteś pierwszą osobą z implantami, jaka zawitała na to lotnisko.

Implant zęba a lot samolotem – czy powoduje dyskomfort?

Czy posiadanie implantów zębowych może stanowić problem podczas podróży samolotem? Nie, jeżeli mówimy o poważnym problemie. Natomiast w określonych warunkach podczas startu i lądowania może pojawić się lekki dyskomfort lub ból w okolicy implantów. Zjawisko to związane jest ze zmianami ciśnienia. U osób z implantami zębowymi może wystąpić szczególnie wtedy, gdy implanty są nowe i nie wygoiły się jeszcze całkowicie tkanki wokół nich. W większości przypadków dyskomfort i dolegliwości bólowe jednak nie występują, a jeśli już się pojawią, to z reguły są niewielkie i przejściowe.

Implanty zębów a latanie samolotem – kiedy można?

Czy od razu po wszczepieniu implantów można latać samolotem? Jak już wspomnieliśmy, dolegliwości podczas startu i lądowania mogą występować szczególnie, gdy implanty dopiero zostały wszczepione, a tkanki się jeszcze nie zagoiły. Zaleca się, aby po zabiegu implantacji wstrzymać się z lataniem minimum przez 2-3 dni, ale im więcej czasu upłynie od wszczepienia implantów, tym mniejsze jest ryzyko wystąpienia dyskomfortu.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o implantach, o tym, jak zachowują się w podróży i innych życiowych sytuacjach, zapytaj o to naszych ekspertów. Zapraszamy do Sorriso – na wizytę w naszym gabinecie możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.