Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

2024-03-20

Odrzucenie implantu zęba

Implanty umożliwiają skuteczną odbudowę braków zębowych, ale jakie są właściwie szanse powodzenia zabiegu? Czy może dojść do odrzucenia implantu?

Czy implant może zostać odrzucony?

Mamy dla Ciebie dobrą i złą wiadomość. Zaczniemy od tej złej: niestety odrzucenie implantu rzeczywiście jest możliwe. Ale nie ma powodu do obaw, ponieważ dobra wiadomośc jest taka, że ryzyko jest bardzo niewielkie. Leczenie implantologiczne odznacza się bardzo wysoką skutecznością. Odrzucenie implantu zdarza się jedynie w 1,5%-2% wszystkich przypadków. A zatem spośród tysiąca Pacjentów implantologicznych odrzucenie następuje najwyżej u dwudziestu.

Jak dochodzi do odrzucenia implantu zęba?

Dla powodzenia leczenia implantologicznego kluczowy jest proces osteointegracji. Polega on na tym, że implant wszczepiony w kość żuchwy lub szczęki jest obrastany przez tkankę kostną. Proces ten trwa kilka miesięcy. Dzięki integracji z kością implant zyskuje potrzebną stabilność i może przejąć rolę naturalnego korzenia zębowego. O odrzuceniu implantu mówimy w sytuacji, gdy nie dojdzie do pełnej osteointegracji.

Odrzucenie implantu zęba – objawy

Objawy odrzucenia implantu zębowego początkowo mogą nie być odczuwalne dla Pacjenta. Pierwsze symptomy świadczące o nieprawidłowym przebiegu osteointegracji dają się zauważyć dzięki badaniu RTG wykazującemu w bezpośredniej okolicy implantu utratę masy kostnej.

Niepokojące objawy po wszczepieniu implantu zęba to przede wszystkim ból, krwawienie i opuchlizna, świadczące o stanie zapalnym dziąseł. Wprawdzie symptomy te nie zawsze muszą oznaczać, że implant został odrzucony, są jednak wyraźnym sygnałem ostrzegawczym. Jednak zdecydowanie najbardziej alarmujący objaw to poruszanie się implantu.

Przyczyny odrzucenia implantu

Do odrzucenia implantu może dojść z trzech głównych powodów. Pierwszy to niedostateczna jakość implantu. Żeby implant mógł skutecznie zintegrować się z tkanką kostną, musi być wykonany z metalu czystego pod względem stanu chemicznego i sterylności. Dlatego korzystamy z implantów wysokiej jakości, potwierdzonej odpowiednimi certyfikatami.

Drugą istotną kwestią jest profesjonalizm lekarza. Wszczepienie implantu to zadanie wymagające odpowiednich kwalifikacji i precyzji. Dlatego dbamy o to, by zajmowali się tym u nas tylko doświadczeni profesjonaliści.

Trzeci możliwy powód odrzucenia implantu to zachowanie Pacjenta – chodzi przede wszystkim o jego podejście do pozabiegowych zaleceń lekarskich. Szczególnie ważne są te dotyczące higieny jamy ustnej. Przy zaniedbaniu tej sfery mogą wystąpić stany zapalne utrudniające przyjęcie się implantu.

Co jeśli implant zostanie odrzucony?

Odrzucenie implantu stomatologicznego to jeszcze nie koniec świata. Wcale nie oznacza, że skuteczna implantacja jest niemożliwa. Trzeba po prostu podjąć działania, które zwiększą jej szansę. Do takich działań należą dodatkowe zabiegi, które pozwalają na przygotowanie odpowiedniego podłoża kostnego pod implanty (np. sterowana regeneracja kości, podniesienie dna zatoki szczękowej).

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu implantologicznym, zapraszamy do Sorriso. Tutaj chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Na wizytę możesz się zapisać, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.