Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

2024-01-16

Przeciwwskazania do założenia implantów zębowych

Czy u każdego można wstawić implanty? W zasadzie nie ma bezwzględnych przeciwwskazań, które uniemożliwiałyby u danego Pacjenta skuteczne przeprowadzenie implantacji. W niektórych okolicznościach jednak trzeba najpierw przeprowadzić dodatkowe zabiegi, a w innych konieczne jest… po prostu odczekanie pewnego czasu (na przykład, gdy Pacjent jest jeszcze zbyt młody, albo Pacjentka jest w ciąży).

Wiek Pacjenta

Jeżeli chodzi o implanty zębowe, przeciwwskazania wiążą się w wielu przypadkach z wiekiem Pacjenta. Trzeba tu zaznaczyć, że nie ma górnej granicy wieku do skutecznego leczenia implantologicznego, ale istnieje granica dolna. Wiąże się to z rozwojem kostnym – implanty powinno się wszczepiać jedynie u Pacjentów, u których on się już zakończył. Takim granicznym wiekiem jest osiemnaście lat, ale jeszcze bezpieczniej jest nie przeprowadzać zabiegu u osób, które nie ukończyły jeszcze dwudziestu jeden lat.

W określonych przypadkach implantację u młodszych Pacjentów można przeprowadzić,ale trzeba wówczas wykonać dodatkowe badania diagnostyczne (RTG dłoni i nadgarstka), które potwierdzą zakończenie rozwoju kostnego.

Za mało tkanki kostnej

Gdy planuje się wszczepić implanty, przeciwwskazania obejmują też zbyt małą ilość tkanki kostnej. Aby leczenie implantologiczne się powiodło, implanty muszą zintegrować się z kością szczęki lub żuchwy. Nie jest to możliwe, jeżeli tkanki kostnej jest zbyt mało. Zdarza się to u Pacjentów, którzy od dawna mają braki zębowe. W miejscu brakujących zębów kość nie jest obciążana, ponieważ nie są na nią przenoszone siły żucia. Kość zaczyna więc ulegać atrofii, czyli stopniowemu zanikowi.

W takiej sytuacji przed przystąpieniem do implantacji, konieczne jest dokonanie odbudowy kości. Można to zrobić, przeprowadzając zabiegi takie jak sterowana regeneracja kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej.

Choroby przyzębia

Przeciwwskazania do implantów obejmują też choroby przyzębia. Przyzębie to grupa tkanek utrzymujących zęby na miejscu i chroniących je przed oddziaływaniem szkodliwych substancji i bakterii. W jej skład wchodzą dziąsła, ozębna, cement korzeniowy i kość wyrostka zębodołowego.

Jeżeli w tych tkankach rozwinie się stan zapalny, może dojść do cofania się dziąseł i stopniowego zaniku tkanki kostnej. Jedynie zdrowe tkanki przyzębia pozwalają na skuteczną implantację. Jeżeli zatem ich stan nie jest dobry, to trzeba przeprowadzić leczenie chirurgiczne lub periodontologiczne, by zaradzić temu problemowi.

Ciąża

Przy planowaniu leczenia wykorzystującego implanty zębów, przeciwwskazania obejmują także ciążę. Powód jest prosty – dla dokładnego zaplanowania zabiegu potrzebne jest wykonanie badań RTG. Tymczasem diagnostyka rentgenowska jest odradzana w przypadku ciąży.

Jest też drugi powód. Leczenie implantologiczne jest związane z farmakoterapią, a niektóre ze stosowanych środków mogą niekorzystnie wpływać na przebieg ciąży. Trzecim powodem są wahania hormonów w czasie ciąży. Wpływają one na zmianę wydzielania i konsystencji śliny, zapalenia dziąseł i przyzębia, co może zaburzać proces osteointegracji.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu implantologicznym, zapraszamy do Sorriso. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.