MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Opinie

Konkretny w działaniu. Na pewno będę tylko u tego pana leczył zęby. Zdecydowanie pierwszy dentysta co sprostał wymaganiom .

MR

Fantastyczne podejście do pacjenta Pani Dr Moniki Schulz. Pełen profesjonalizm. Polecam

Michał

Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Doktor Alicji! Wizyta przebiegła sprawnie oraz wszystkie moje wątpliwości zostały wyjaśnione!

Paulina

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Umów się na wizytę

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy stomatologicznej, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz, a my w pierwszej wolnej chwili oddzwonimy do Ciebie.

Z utratą nawet jednego zęba wiążą się liczne nieprzyjemne dolegliwości, które powodują znaczne pogorszenie jakości życia. Zasłanianie ust w trakcie rozmowy czy śmiania się, trudności z prawidłowym przeżuciem jedzenia, problemy zdrowotne… . Rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się kompleksowe leczenie, w którym jednym z etapów jest zabieg wszczepienia implantów zębów. Całościowe podejście oraz indywidualnie dobrana terapia pozwala skutecznie zrekonstruować utracone uzębienie. Twoje życie całkowicie się odmieni, kiedy zdecydujesz się na swoje „trzecie zęby”.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o implantach zębowych

Implant to niewielkich rozmiarów śruba, do której produkcji wykorzystuje się najczęściej tytan, czyli biokompatybilny materiał w pełni bezpieczny dla organizmu. Stosowane współcześnie rozwiązania sprawiają, że skuteczność zabiegu implantacji sięga niemalże 100%! Leczenie polega na wszczepieniu implantów w miejsca po utraconych korzeniach zęba, tym samym przejmując ich funkcje, między innymi odpowiednie obciążanie kości, co zapobiega jej zanikowi. Tytanowe śruby stają się swojego rodzaju podstawą – to właśnie na nich mocowane są różnego rodzaju odbudowy protetyczne. Przywracany jest w ten sposób pełny uśmiech!

Kompleksowe leczenie

Implantacja to właściwie jeden z etapów kompleksowego leczenia. Zabieg wszczepienia implantów jest swego rodzaju przygotowaniem do zastosowania konkretnej odbudowy zębów. To właśnie na tych tytanowych śrubach mogą być zamocowane korony protetyczne w przypadku pojedynczej luki, mosty zębowe przy braku jednego lub kilku zębów lub protezy, jeżeli Pacjent boryka się z problemem bezzębia. Za sukcesem całego leczenia stoi zespół ekspertów specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologicznych, których ścisła współpraca pozwala osiągnąć zamierzony efekt w postaci pięknego oraz pełnego uśmiechu oraz trwałej odbudowy braków zębowych. Całość poprzedzona jest diagnostyką przeprowadzoną na miejscu w naszej klinice.

Leczenie implantologiczne krok po kroku

 1. W SORRISO każde leczenie rozpoczynamy od przeprowadzenia wizyty konsultacyjnej. W jej trakcie ekspert zapozna się ze stanem zdrowia Twojej jamy ustnej, wykona kompleksową cyfrową diagnostykę, z zastosowaniem innowacyjnych technologii, takich jak tomografia komputerowa czy RTG, a także zaproponuje indywidualnie dopasowane metody terapii. W naszej klinice możliwe jest również skorzystanie z wyjątkowego rozwiązania pochodzącego prosto z Brazylii, czyli Digital Smile Design. Technologia ta pozwala przygotować cyfrową wizualizację efektów leczenia, a także stworzyć tzw. mock-up, czyli próbną rekonstrukcję. Zakłada się ją podczas kolejnej wizyty, wykonując jednocześnie sesję zdjęciową. Materiał ten służy do przygotowania prezentacji, na której możesz zobaczyć, jak będziesz wyglądał po zakończeniu leczenia. Zyskuje się w ten sposób komfort psychiczny i potwierdzenie, że decyzja o podjęciu kompleksowego leczenia jest słuszna.
 2. Brak szybkiej reakcji po utracie zębów może w konsekwencji doprowadzić do znacznego zaniku kości, co tym samym uniemożliwia skuteczne wszczepienie implantów zębów. W takiej sytuacji należy zrekonstruować utraconą tkankę kostną, wykonując odpowiedni zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej.
 3. Jeżeli warunki w jamie ustnej są optymalne, przeprowadza się zabieg wszczepienia implantów. W przypadku pojedynczych implantów trwa on około godziny, a cały proces jest komfortowy. Ogromna w tym zasługa wykorzystywanych przez nas znieczuleń oraz umiejętności lekarzy.
 4. Po wprowadzeniu implantów następuje proces ich integracji z kością i trwa kilkanaście tygodni. Po tym okresie pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyłany jest do pracowni protetycznej. To właśnie tam przygotowywane są odpowiednie odbudowy: korony zębowe, mosty lub protezy.
 5. Ostatni etap leczenia polega na oddaniu oraz zamocowaniu do implantów rekonstrukcji protetycznej. Uzyskane w ten sposób efekty są niezwykle trwałe i pozwalają skutecznie poprawić jakość życia.

O pięknym uśmiechu marzy wiele osób. To właśnie on pozwala poczuć się komfortowo i odzyskać pewność siebie. Stomatologia estetyczna pozwala skutecznie poprawić wygląd zębów. Zabiegi z jej zakresu umożliwiają uzyskać wspaniałe efekty, a spełnienie Twojego marzenia jest na wyciągnięcie ręki!

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o stomatologii estetycznej

W ramach stomatologii estetycznej wykonywane są liczne zabiegi, takie jak wybielanie, zakładanie licówek czy stosowanie wypełnień inlay lub onlay. W naszej klinice stosujemy wszystkie te metody, dzięki czemu spełniamy marzenia Pacjentów o pięknym uśmiechu.

W Sorriso wykorzystujemy nowoczesne wybielanie metodą nakładkową. Za jego sprawą można uzyskać efekt bielszych zębów nawet o kilka odcieni – oczywiście w zależności od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Przeprowadzamy również wybielanie zębów martwych. Stosujemy także licówki, czyli cienkie płytki wykonane z porcelany. Mocuje się je do przedniej części zębów. W ten sposób zmieniany jest ich kształt, długość oraz kolor.

W przypadku pojawienia się w bocznych zębach większych zmian próchnicowych świetnym rozwiązaniem okazać się mogą estetyczne uzupełnienia inlay lub onlay. Są to alternatywy dla powszechnie stosowanych wypełnień (plomb). Tak naprawdę to nakłady koronowe, które przygotowywane są w laboratorium protetycznym, a do ich produkcji wykorzystywana jest wysokiej jakości porcelana lub kompozyt. Zapewnia to znakomitą trwałość oraz estetykę wykonania. Nowoczesne wypełnienia inlay i onlay idealnie sprawdzają się również przy uszkodzeniach mechanicznych. Jest to skuteczna metoda pozwalająca odbudować utracone fragmenty zęba.

Wybielanie zębów

Za nieestetyczne przebarwienia zębów w głównej mierze odpowiadają produkty, które codziennie spożywamy, takie jak jagody, wiśnie, kawa, herbata czy ciemne sosy. Niekorzystny wpływ na wygląd uśmiechu ma również palenie papierosów. Używka ta powoduje odkładanie się nieestetycznego ciemnego osadu na zębach oraz obniża pH w jamie ustnej. Dodatkowo palenie papierosów sprawia, że dochodzi do wysuszenia śluzówki, a także zmniejszenia wydzielania śliny. Z tego powodu znacznie częściej występują uszkodzenia mechaniczne w jamie ustnej. Dlatego osoby palące papierosy powinny pamiętać o częstszych wizytach kontrolnych i higienizacyjnych w klinice.

Wybielanie jest prostym zabiegiem umożliwiającym uzyskanie efektu bielszych zębów nawet o kilka odcieni. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna. Pamiętaj, że przed wybielaniem wykonujemy gabinetową higienizację, która pozwala usunąć kamień nazębny oraz osady. Wszystkie zęby powinny zostać wyleczone z próchnicy przed zabiegiem wybielania.

Estetyczne wypełnienia inlay i onlay

Standardowym rozwiązaniem przy ubytkach próchnicowych jest zastosowanie wypełnień światłoutwardzalnych, czyli tzw. „plomb”. W niektórych przypadkach to rozwiązanie staje się niewystarczające. Wykorzystuje się wtedy estetyczne uzupełnienia inlay lub onlay. Są to specjalne nakłady koronowe, do produkcji których stosuje się niezwykle wytrzymały materiał. Wymaga to zastosowania specjalnych procesów polimeryzacji i utwardzania, dlatego produkcja nakładów inlay i onlay przeprowadzana jest przez wykwalifikowanego technika w laboratorium protetycznym.

Jak przebiega leczenie z wykorzystaniem tej metody? Na początku konieczne jest pobranie wycisku uzębienia. Następnie przesyłany jest on do pracowni protetycznej, gdzie przygotowywane są nakłady koronowe. Kiedy dotrą one do naszej kliniki, zaprosimy Cię na wizytę. Jeżeli nakłady spełnią wszystkie Twoje oczekiwania, będzie można je przymocować na stałe.

Leczenie kanałowe nie cieszy się dobrą sławą. Kojarzone jest ono przede wszystkim z bolesnym i długotrwałym procesem. Wszystko jednak zmieniło się za sprawą mikroskopów stomatologicznych! W naszej klinice lekarze w określonych przypadkach korzystają z tego urządzenia podczas leczenia kanałowego. Pozwala ono znacznie skrócić czas trwania zabiegu oraz podnieść jego skuteczność.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o endodoncji

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem powikłań choroby próchnicowej. Pozwala w wielu przypadkach uratować ząb, który w przeszłości skazany byłby na usunięcie. Zabieg endodontyczny, zwany również leczeniem kanałowym, polega na usunięciu zainfekowanej miazgi zęba, a następnie wypełnieniu komory oraz wszystkich kanałów specjalnym materiałem – gutaperką. Umożliwia to przywrócenie zdrowia w jamie ustnej i zapobieżenie wystąpieniu poważniejszych konsekwencji w przyszłości.

W Sorriso z powodzeniem przeprowadzamy pierwotne oraz wtórne leczenie kanałowe tzw. re-endo. W trudniejszych przypadkach wykorzystujemy nowoczesny mikroskop pozwalający na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia. Urządzenie to jest ogromną pomocą dla lekarzy, którzy mogą odnaleźć wszystkie kanały, a następnie je precyzyjnie wyczyścić oraz wypełnić. Wykorzystanie mikroskopu w trakcie leczenia sprawia, że w niektórych przypadkach może ono zostać przeprowadzone podczas 1 wizyty. O użyciu mikroskopu w trakcie leczenia decyduje lekarz.

Leczenie kanałowe krok po kroku

 1. W naszej klinice bardziej złożone leczenie rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej. Podczas niej będziesz mógł z lekarzem porozmawiać o Twoim problemie. Dentysta na podstawie kompleksowej diagnostyki zaproponuje odpowiednie metody przywrócenia zdrowia jamie ustnej. Przygotowany zostanie również plan leczenia wraz ze wstępnym kosztorysem, dzięki czemu cały proces nie będzie krył przed Tobą tajemnic. Dowiesz się, ile będzie trwała Twoja terapia oraz z jakim kosztem się ona wiąże.
 2. Po przeprowadzeniu diagnostyki i konsultacji rozpoczynamy leczenie. W przypadku endodoncji, podczas zabiegu leczony ząb jest izolowany od pozostałych za pomocą koferdamu. Unika się w ten sposób ryzyka przedostania się bakterii ze śliny do kanałów, a wykorzystywane środki płuczące nie powodują podrażnień w jamie ustnej.
 3. Następnie leczony ząb jest otwierany. Daje to dostęp lekarzowi do wnętrza uzębienia, który może dokładnie usunąć zainfekowane tkanki ze wszystkich kanałów i komory zęba. W trudniejszych przypadkach procedura odbywa się przy użyciu mikroskopu.
 4. Kolejnym krokiem jest delikatne poszerzenie kanałów korzeniowych. W tym celu wykorzystywane są specjalne, w pełni bezpieczne narzędzia endodontyczne. Następnie kanały są dezynfekowane przy pomocy środków płuczących o działaniu przeciwbakteryjnym.
 5. Po oczyszczeniu kanałów następuje ich szczelne wypełnienie. Wykorzystuje się do tego ciekłą gutaperkę, czyli specjalny materiał, który bez problemu dociera do wszystkich przestrzeni. Ciekła gutaperka jest w pełni bezpieczna dla organizmu.
 6. Ostatnim etapem jest zamknięcie komory zęba przy użyciu wypełnienia światłoutwardzalnego lub endokorony, a w przypadku większej utraty zęba konieczne jest zastosowanie wkładu koronowo-korzeniowego wraz z koroną protetyczną.

Kiedy należy przeprowadzić leczenie kanałowe?

Uporczywy, przeszywający ból zęba jest sygnałem, że ząb został zaatakowany przez bakterie próchnicowe. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki, na podstawie której można jednoznacznie określić źródło problemu i wykonać w porę leczenie. Szybka reakcja pozwala zapobiec pojawieniu się poważniejszych dolegliwości w przyszłości, a nawet utracie zęba. Jeśli odczuwasz ból, koniecznie zgłoś się do dentysty.

Szeroki uśmiech już dawno nie pojawił się na Twojej twarzy? Unikasz spotkań ze znajomymi? To właśnie przez braki zębowe jakość życia Pacjentów ulega pogorszeniu. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby zdecydować się na podjęcie leczenia stomatologicznego i uzupełnienie pojedynczych oraz większych braków zębowych. Zastosowanie koron lub mostów protetycznych pozwala przywrócić estetykę uśmiechu, a także pełną funkcjonalność w jamie ustnej Pacjenta. Koniec z zasłanianiem ust podczas śmiechu! Przyjdź do naszej kliniki i odmień swoje życie na lepsze!

Co powinieneś wiedzieć o koronach i mostach zębowych?

W Sorriso za główny cel stawiamy pomoc Pacjentom w spełnianiu marzenia o pięknym i zdrowym uśmiechu. Jednym ze stosowanych przez nas rozwiązań są korony zębowe. To uzupełnienie protetyczne może zostać wykorzystane w przypadku złamania zęba. Konieczne jest wtedy precyzyjne i delikatne oczyszczenie pozostałego fragmentu. Następnie pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyłany jest do pracowni protetycznej. Tam przygotowywana jest korona indywidualnie dopasowana do warunków w jamie ustnej Pacjenta. Ostatni etap to zamocowanie rekonstrukcji protetycznej. Do tego celu wykorzystujemy specjalny cement stomatologiczny szczelnie wypełniający przestrzeń. Nie ma więc ryzyka, że resztki z pożywienia dostaną się pod koronę zębową.

Nieco inaczej leczenie przebiega w przypadku utraty zęba. Niezwykle skuteczną metodą uzupełnienia braku zębowego jest zastosowanie korony zęba na implancie. Wcześniej przeprowadza się wtedy zabieg implantacji, polegający na umieszczeniu implantu (mała, tytanowa śruba) w miejsce po utraconym korzeniu zęba.

Leczenie implantoprotetyczne jest komfortowe. Ogromna w tym zasługa umiejętności naszych lekarzy oraz znieczulenia miejscowego. W naszym gabinecie istnieje również możliwość skorzystania z komputerowego znieczulenia SleeperOne. Zapewnia ono szczególny komfort podczas całego leczenia, wynikający z podawania środka znieczulającego, którego przepływ kontrolowany jest przez specjalny mikroprocesor. Informujemy, że decyzję o możliwości skorzystania z komputerowego znieczulenia podejmuje lekarz przeprowadzający zabieg.

Po zabiegu implantacji należy odczekać około 3-6 miesięcy na pełną integrację implantu zęba z kością Pacjenta. Po tym czasie można pobrać wycisk uzębienia i przygotować w laboratorium protetycznym indywidualną koronę zębową. Jej zamocowanie pozwala przywrócić piękny oraz pełny uśmiech.

Alternatywnym rozwiązaniem dla korony na implancie, rozwiązującym problem brakujących zębów jest most protetyczny. Odbudowa ta składa się z filarów oraz znajdującego się pomiędzy nimi przęsła. W przypadku mostu zębowego, zęby sąsiadujące z luką są delikatnie szlifowane. Jest to niezbędne, aby stabilnie zamocować rekonstrukcję protetyczną. Następnie pobierany jest wycisk uzębienia, który przesyła się do pracowni protetycznej. Tam precyzyjnie wykonywany jest most zębowy indywidualnie dla każdego Pacjenta. Jeżeli spełnia wszystkie oczekiwania, mocowany jest na stałe na oszlifowanych zębach za pomocą specjalnego cementu stomatologicznego.

Mosty protetyczne stosuje się również do zrekonstruowania kilku braków zębowych występujących obok siebie. Filarami dla mostu i w tym przypadku mogą być własne zęby Pacjenta lub implanty zębów. Konieczne jest wtedy przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantów, które stają się filarami. Po zintegrowaniu się tytanowych śrub pobierany jest wycisk uzębienia, który jest wysyłany do laboratorium protetycznego. Tam technik stomatologiczny w oparciu o wycisk wykonuje most zębowy. Ostatnim etapem leczenia jest jego zamocowanie do implantów. Pozwala to estetycznie i w pełni funkcjonalnie odbudować utracone zęby.

Indywidualne podejście do Pacjenta

Nasi lekarze posiadają szeroką wiedzę oraz ogromne umiejętności. Za odbudowanie zębów w Sorriso odpowiada m.in. zespół protetyków. Ich bogate oraz wieloletnie doświadczenie sprawia, że niezwykle trafnie dobierają metody leczenia dopasowane indywidualnie do Pacjenta, na podstawie wcześniej przeprowadzonej diagnostyki.

W Sorriso posiadamy własne centrum diagnostyczne, dlatego nie tracisz swojego cennego czasu na robienie badań w innych miejscach! Wykonanie ich na miejscu w gabinecie, niejednokrotnie pozwala na skrócenie czasu trwania leczenia.

W naszej klinice każdego Pacjenta traktujemy indywidualnie. Dlatego podczas konsultacji i planowania leczenia nasz zespół ekspertów uwzględnia cechy wyglądu, a przede wszystkim warunki zdrowotne. Dodatkowo Sorriso to eksperci zajmujący się wąskimi dziedzinami stomatologii. Korzystają z innowacyjnych technologii, które pozwalają przeprowadzić leczenie stomatologiczne dopasowane do potrzeb Pacjenta. Wszystko to sprawia, że uzyskujemy naturalny wygląd rekonstruowanych zębów i jednocześnie przywracamy pełną funkcjonalność w jamie ustnej oraz spełniamy marzenia Pacjentów o pięknym i zdrowym uśmiechu.

Utrata zębów to poważny problem. Na szczęście piękny i szeroki uśmiech może powrócić za sprawą estetycznych protez zębowych. Jest to skuteczne rozwiązanie, które pomogło odmienić życie wielu Pacjentów. Nowoczesne rekonstrukcje pozwalają poprawić wygląd twarzy oraz przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Po zakończeniu kompleksowego leczenia w Sorriso znowu będziesz mógł cieszyć się każdym dniem, spożywać ulubione potrawy oraz śmiać się bez obaw!

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o protezach zębów

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się rekonstrukcją utraconych lub uszkodzonych zębów. W jej ramach oprócz protez zębowych wykonuje się korony i mosty. Odbudowy te pozwalają skutecznie osiągnąć cel, jakim jest estetyczne i funkcjonalne zrekonstruowanie uzębienia. Po zakończonym leczeniu odzyskasz piękny oraz zdrowy uśmiech. Znowu będziesz mógł cieszyć się smakiem swoich ulubionych potraw oraz śmiać się bez zasłaniania ust.

W naszej klinice stosujemy różne rozwiązania. Z powodzeniem wykorzystujemy zarówno tradycyjne, np. ruchome protezy akrylowe, jak i nowoczesne protezy na implantach czy też mosty na implantach. Indywidualne podejście oraz różnorodne metody stosowane w Sorriso pozwalają nam dobrać uzupełnienia braków zębowych, które spełnią oczekiwania Pacjenta. W naszej klinice przeprowadzamy również leczenie bezzębia metodą All-on-4. Za jej sprawą w krótkim czasie można odbudować cały uśmiech! Do wszczepionych implantów niemal natychmiast mocuje się protezę tymczasową, a Pacjent może wrócić od razu do normalnego funkcjonowania. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zbyt długie przerwy w pracy i codziennym funkcjonowaniu.

Rodzaje protez zębowych

W Sorriso stawiamy na całościowe podejście do Pacjenta. Dbamy o to, aby wychodził z gabinetu ze zdrowym i funkcjonalnym uśmiechem. Nasz doświadczony zespół stale się rozwija, a my inwestujemy w nowoczesne technologie i metody leczenia. Podobnie jest w protetyce.

Tradycyjne odbudowy protetyczne:

Rozwiązania wykorzystujące implanty:

Korzyści z leczenia protetycznego w Sorriso

Przeprowadzenie kompleksowego leczenia pozwala przywrócić piękny uśmiech. W ten sposób poprawiony zostaje wygląd całej twarzy, ale przede wszystkie zmianie ulega całe życie! Estetyczne zęby sprawiają, że odzyskasz pewność siebie, a Twoje życie towarzyskie i zawodowe zmieni się na lepsze. Będziesz mógł śmiać się bez obaw oraz spożywać ulubione potrawy. Koniec ze wstydem i zakrywaniem ust rękoma w towarzystwie.

W wielu przypadkach zastosowanie protezy pozwala skutecznie uporać się z wadami wymowy. Jak to możliwe? Niektóre dźwięki wymagają pełnego kontaktu języka z uzębieniem, aby je poprawnie wypowiedzieć. Dlatego zastosowanie protez, które rekonstruują utracone zęby, może skutecznie rozwiązać ten problem. Nienaganna dykcja pozwala poczuć się komfortowo. Strach przed wystąpieniami publicznymi odejdzie w zapomnienie!

Zrekonstruowanie uzębienia korzystnie wpływa również na zdrowie. Po zakończonym leczeniu bez problemu można spożywać wszystkie posiłki. Jest to ważne, ponieważ można dostarczyć wraz z dietą niezbędne składniki odżywcze do organizmu. Ogranicza się także ryzyko przeciążenia układu trawiennego wskutek niedokładnie rozdrobnionego pożywienia w jamie ustnej. Co ważne, odbudowanie zębów pozwala znowu cieszyć się smakiem ulubionych potraw bez uczucia bólu.

Jedną z funkcji zębów jest prawidłowe obciążenie kości. Zapobiega to utracie tkanki kostnej. W przypadku pojawienia się nawet pojedynczej luki dochodzi do zaniku kości. Pogorszona zostaje przez to estetyka twarzy oraz funkcjonalność w jamie ustnej. Można temu jednak zapobiec! Rozwiązaniem są protezy na implantach. Tytanowa śruba po wszczepieniu przejmuje funkcje korzenia. Przywracana jest w ten sposób naturalna sytuacja w jamie ustnej, a tym samym zahamowany zostaje zanik kości. Ta metoda leczenia pozwala zapobiec wystąpieniu poważniejszych konsekwencji w przyszłości.

Bolesna ósemka czy krwawiące dziąsła potrafią uprzykrzyć życie. W takim przypadku konieczne może się okazać podjęcie kompleksowego leczenia, a jednym z jego etapów mogą być w pełni bezpieczne i komfortowe zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. W Sorriso za ich przeprowadzenie odpowiadają doświadczeni lekarze, którzy dokładają wszelkich starań, aby uzyskać oczekiwany efekt leczenia.

Co powinieneś wiedzieć o chirurgii stomatologicznej?

W ramach chirurgii stomatologicznej wykonuje się zabiegi operacyjne w obrębie jamy ustnej. Ich celem może być usunięcie ognisk zakażeń czy rekonstrukcja tkanek miękkich lub twardych. Zabiegi chirurgiczne bardzo często są również wsparciem dla innych dziedzin stomatologicznych takich jak endodoncja (leczenie kanałowe) czy periodontologia. Współcześnie wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania umożliwiające skrócenie czasu gojenia się tkanek. W naszej klinice przeprowadzamy wszystkie niezbędne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, przez co możemy skutecznie pomóc Pacjentom nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach. Całość poparta jest pełną diagnostyką jamy ustnej, którą wykonujemy w naszej placówce.

Komfortowe leczenie chirurgiczne

Słowo „chirurgia” może napawać lękiem. Wiele osób obawia się, że zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej muszą wiązać się ze znacznym bólem. W Sorriso staramy się, aby chwile spędzone w gabinecie były pozytywnie zapamiętane. Z tego właśnie powodu w naszej praktyce wykorzystujemy bezpłatne znieczulenie miejscowe lub jego alternatywę płatne komputerowe znieczulenie SleeperOne, które sprawia, że leczenie jest komfortowe. Jednocześnie warto podkreślić, iż decyzję o możliwości wykorzystania znieczulenia komputerowego podejmuje indywidualnie lekarz przeprowadzający zabieg u danego pacjenta.

Zespół ekspertów

SORRIOS tworzą doświadczeni lekarze specjalizujący się w różnych dziedzinach stomatologii. W naszym gabinecie wyleczyliśmy już ponad 7500 Pacjentów, a współpraca lekarzy wielu specjalności na etapie planowania leczenia, pozwala na holistyczne podejście do Pacjenta i osiągnięcie przewidywalnych oraz trwałych efektów leczenia. Ponadto nasza klinika jest wyposażona w nowoczesne technologie wspierające leczenie oraz własne centrum diagnostyczne, które pozwala nam na przeprowadzenie pełnej cyfrowej diagnostyki jamy ustnej Pacjenta. W efekcie w Sorriso tworzymy indywidualnie dopasowane plany leczenia dla naszych Pacjentów.

Przeszywający ból zęba może być objawem zmian próchnicowych. Szybka reakcja w postaci wizyty w gabinecie stomatologicznym i podjęcie leczenia zachowawczego pozwala skutecznie zapobiec wystąpieniu poważniejszych konsekwencji w przyszłości i niejednokrotnie dłuższego leczenia. Dlatego czym szybciej zgłosisz się do dentysty, tym lepiej. W Sorriso wszelkie zabiegi przeprowadza doświadczony zespół ekspertów, używając skutecznych form znieczuleń, co powoduje, że zabieg jest komfortowy.

Co powinieneś wiedzieć o stomatologii zachowawczej?

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem zmian próchnicowych i wypełnianiem powstałych ubytków. Głównym objawem, że w jamie ustnej dzieje się coś niepokojącego, jest występujący ból zęba, na przykład podczas jedzenia. Kiedy staje się on przeszywający, jest to oznaka poważniejszego zagrożenia. W obu przypadkach koniecznie zgłoś się do dentysty. Pamiętaj też, że im szybciej podejmiesz odpowiednie leczenie, tym mniej inwazyjna może okazać się terapia w Twoim przypadku.

Zrezygnowanie z pomocy stomatologicznej prowadzi w konsekwencji do rozwoju choroby próchnicowej, której jednym ze skutków może być nawet utrata zębów. Jednocześnie wiedz, że zdrowie zębów ma wpływ na zdrowie całego organizmu. Warto również pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych, które należy odbywać średnio co 6 miesięcy. Zalecamy, aby taką wizytę połączyć z profesjonalną higienizacją zębów (oczyszczenie zębów przez dyplomowaną higienistkę). Podczas wizyty kontrolnej lekarz weryfikuje stan zdrowia zębów Pacjenta i może na wczesnym etapie rozpoznać niepokojące zmiany chorobowe oraz odpowiednio zareagować. W efekcie leczenie jest dużo łatwiejsze do przeprowadzenia i nie wymaga zastosowania bardziej inwazyjnych metod leczenia. Pamiętaj, im szybciej zgłosisz się do dentysty, tym lepiej.

Jak wygląda leczenie próchnicy zębów?

Podstawą każdego leczenia jest przeprowadzenie wizyty konsultacyjnej i dokładnej diagnostyki. W Sorriso posiadamy centrum diagnostyczne, dzięki czemu oszczędzamy również Twój czas, ponieważ wszystkie niezbędne badania są wykonywane na miejscu. Własna pracownia diagnostyczna pozwala nam również na precyzyjne zaplanowanie leczenia i osiągnięcie przewidywanych efektów.

Pamiętaj, że do gabinetu warto udać się nie tylko wtedy, kiedy zauważysz u siebie pierwsze niepokojące objawy. Zaleca się, aby regularnie uczęszczać na wizyty kontrolne.

Po przeprowadzeniu diagnostyki i wizyty kontrolnej lekarz dentysta przygotowuje dla Pacjenta indywidualny plan leczenia oraz kosztorys. Po jego akceptacji, jeśli wizyta nie ma charakteru bólowego, rozpoczynamy proces leczenia. W Sorriso stawiamy na uczciwość i przejrzystość, dlatego nasi Pacjenci po wizycie wstępnej dokładnie wiedzą, ile będzie trwało ich leczenie stomatologiczne oraz z jakim kosztem się ono wiąże.

Prawidłowe rozpoznanie problemu to pierwszy krok do sukcesu. Następnie rozpoczynamy leczenie. W celu wyleczenia próchnicy zęba konieczne jest dokładnie oczyszczenie zakażonych tkanek. Po wyczyszczeniu zęba ze zmian próchnicowych dentysta wypełnia koronę zęba materiałem światłoutwardzalnym. Alternatywą dla tego rozwiązania są nowoczesne nakłady koronowe inlay/onlay wykonywane z wysokiej jakości porcelany indywidualnie dla Pacjenta w laboratorium protetycznym czy kompozytu technicznego. To doskonałe rozwiązanie dla osób szukających najwyższej estetyki. Leczenie przy wykorzystaniu nakładów inlay/onlay wymaga odbycia przynajmniej dwóch wizyt i wykonania wycisku uzębienia Pacjenta.

W naszej klinice standardowo do wypełniania zębów wykorzystujemy wysokiej jakości materiał kompozytowy. Występuje w różnych odcieniach, co umożliwia dopasowanie jego koloru do reszty uzębienia.

W przypadku korzystania z wypełnienia światłoutwardzalnego, po oczyszczeniu zębów, dentysta wypełnia ząb, a do utwardzenia “plomby” stosowane są promienie specjalnej lampy. Po zakończeniu leczenia, jeśli nie będzie innych przeciwwskazań, możesz od razu jeść i pić.

Nowoczesne wypełnienia zębów stosowane w Sorriso

Wypełnienia światłoutwardzalne

Wiele osób pamięta jeszcze standardowe wypełnienia amalgamatowe, o charakterystycznym „srebrnym” kolorze. Ich niska estetyka, a także niekorzystny wpływ na zdrowie sprawiły, że zostały wyparte przez nowoczesne rozwiązania. W Sorriso stosujemy wypełnienia światłoutwardzalne. Do ich produkcji wykorzystywany jest w pełni bezpieczny materiał kompozytowy, dostępny w wielu kolorach i przeziernościach. W połączeniu z doświadczeniem oraz wyczuciem estetyki naszych ekspertów umożliwia osiągnięcie takiego wypełnienia, które będzie nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Co niezwykle ważne, podczas zabiegu wykorzystywane są promienie specjalnej lampy, które powodują utwardzenie materiału kompozytowego. Wypełnienia światłoutwardzalne pozwalają na osiągnięcie odpowiedniego wyglądu i trwałości, a Ty będziesz mógł cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Nowoczesne wypełnienia inlay/onlay

Nakłady kompozytowe inlay/onlay to alternatywa dla wypełnień światłoutwardzalnych. W przypadku dużej utraty tkanek z powodu próchnicy to najlepsze rozwiązanie, które powinno być wybierane w pierwszej kolejności. Cechuje je wysoka estetyka wykonania oraz niezwykła trwałość. Takie nakłady koronowe są przeznaczone dla Pacjentów stawiających na najwyższą jakość. Inlay/onlay wykonywane są indywidualnie dla Pacjenta na podstawie wycisku w laboratorium protetycznym. Nakłady tworzone są przez technika stomatologicznego z wysokiej klasy porcelany lub kompozytu technicznego. Przeprowadzenie leczenia z wykorzystaniem nowoczesnych ,,uzupełnień” inlay/onlay wymaga odbycia co najmniej 2 wizyt.

x

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.