MENU
MENU
Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!
W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.
W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.
Naturalne uzębienie można łatwo odbudować przy pomocy implantów. Te niewielkie wszczepy gwarantują uzupełnieniu naturalną stabilność, przez co Pacjent zyskuje bardzo dobry komfort codziennego funkcjonowania. Wspomniane implanty stomatologiczne wszczepia się w kości szczęki lub żuchwy, a cały zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu nowoczesnych znieczuleń komputerowych lub tradycyjnych.
Implanty zębów przypominają niewielkie śrubki. Ich rozmiar ogranicza się do kilku milimetrów, a stomatolog umieszcza je w tkankach kostnych podczas specjalnego zabiegu chirurgicznego. Implanty wykonuje się najczęściej z czystego tytanu, lecz istnieją także odpowiedniki zawierające domieszkę tlenku cyrkonu.
Ponieważ implanty zębów są wytwarzane biozgodnych materiałów, nie wywołują żadnych reakcji obronnych organizmu. Wszczepy integrują się z otaczającymi tkankami kostnymi, przywracając im naturalne obciążenie. Zapobiega to powolnej atrofii kości, która mogłaby wywołać wiele problemów z jamą ustną w przyszłości.
Implanty zębów z powodzeniem zastępują korzenie zębów. Umożliwia to ich zdolność do opisanej wcześniej osseointegracji, czyli „zrastania się” z otaczającym kośćcem. Przekłada się to na bardzo wysoką stabilność uzupełnienia, co jest szczególnie widoczne w przypadku protez. Nie istnieje ryzyko ich wypadania podczas jedzenia, kichania, kaszlu lub śmiechu, dlatego Pacjent nie musi krępować się w towarzystwie.
W Sorriso leczenie implantologiczne przeprowadzamy zazwyczaj bezboleśnie. Brak bólu zawdzięczamy zastosowaniu sprawdzonych i skutecznych środków znieczulających. Sprawiają one, że zabieg implantacji jest bezstresowy nawet dla Pacjentów, którzy borykają się z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed leczeniem dentystycznym.
Podczas zabiegów implantacji stosujemy znieczulenia komputerowe lub tradycyjne. Moment aplikacji jest bezbolesny, gdyż miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane miejscowo za pomocą specjalnego żelu. Wbudowany w urządzenie mikroprocesor reguluje ciśnienie podawania środka przeciwbólowego, dlatego Pacjent nie odczuwa przykrego rozpierania tkanek.
Leczenie implantologiczne pozwala Pacjentom odzyskać piękny i w pełni funkcjonalny uśmiech. Jeśli interesuje Cię konsultacja, możesz ją umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 bądź wypełniając formularz.
Zęby mogą się borykać nie tylko z próchnicą. Często mają estetyczne mankamenty, które pogarszają wygląd uśmiechu, a tym samym powodują u wielu Pacjentów poczucie wstydu. Może to być np. niewłaściwy kolor uzębienia lub jego kształt. Stomatologia estetyczna powstała z myślą o przeciwdziałaniu takim problemom, a proponowane przez nią zabiegi pozwalają odmienić wygląd zębów bez konieczności wdrażania kompleksowego leczenia protetycznego.
Marzeniem wielu Pacjentów jest śnieżnobiały i symetryczny uśmiech. Uzyskanie efektu białych zębów często wymaga zastosowania zabiegów stomatologii estetycznej. Jako przykład można podać wybielanie zębów lub założenie licówek, maskujących różne niedoskonałości uśmiechu.
Cenimy sobie komfort oraz wybór Pacjentów, dlatego wybielanie zębów w Sorriso przeprowadzamy na dwa sposoby: metodą nakładkową lub za pomocą specjalnej lampy.
Metoda nakładkowa jest mało inwazyjną i komfortową metodą wybielania choć dłuższą niż metoda wybielania zębów przy pomocy lampy. Minimalizuje ona ryzyko wystąpienia czasowej nadwrażliwości zębów.
Wybielanie nakładkowe zaczyna się w gabinecie dentystycznym. Najpierw nasz ekspert wykonuje wyciski uzębienia, na podstawie których zostanie stworzona specjalna nakładka. Kiedy już ją otrzymamy, Pacjent zostaje zaproszony na kolejną wizytę, podczas której wspomniana nakładka zostanie mu przekazana, wraz ze specjalnym żelem wybielającym oraz wytycznymi co do postępowania.
Właściwe wybielanie zębów Pacjent przeprowadza we własnym domu. Wkłada nakładkę wypełnioną substancją wybielającą do ust i nosi przez kilka godzin dziennie. Czynność powtarza przez kilkanaście dni, aż do osiągnięcia pożądanego odcienia uśmiechu. W razie potrzeby proces można wydłużyć lub skrócić, jednakże sugerujemy wcześniej skonsultować się z ekspertem.
Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się po 4-6 dniach. Dzięki wybielaniu nakładkowemu można poprawić kolor uśmiechu nawet o kilka odcieni, co jest szczególnie ważne dla Pacjentów oczekujących szybkich rezultatów. Wybielanie ma charakter chemiczny, a nie mechaniczny, dlatego nie stwarza żadnego zagrożenia dla zębów.
W Sorriso, jak już wspominaliśmy, stosujemy dwie metody wybielania zębów – przy pomocy specjalnej lampy lub nakładek. Pierwsza z nich polega na pokryciu zębów specjalnym żelem, który wnika głęboko w zębinę. Jego wybielające właściwości są aktywowane światłem emitowanym przez wspomnianą lampę. Efekt pojawia się zaraz po zakończeniu zabiegu, a kolor zębów poprawia się nawet o kilka odcieni.
W przypadku ciemniejszych zębów najlepsze efekty najczęściej daje zastosowanie obu metod wybielania jednocześnie. Po pierwsze bardzo szybko będzie można osiągnąć pierwsze efekty, po drugie zaś Pacjent będzie mógł osiągnąć taki kolor uśmiechu, jaki sobie wymarzył.
Po leczeniu endodontycznym (kanałowym) ząb z czasem nabrać szarego koloru i wyróżniać się podczas uśmiechu. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów martwych. Polega on na otwarciu komory zęba leczonego kanałowego oraz umieszczeniu w niej środka wybielającego. Zabieg wymaga przeważnie 2-3 wizyt, a kończy się zamknięciem powstałego ubytku za pomocą odpowiedniego uzupełnienia.
Licówki kompozytowe to cienkie płatki, które osadza się na przedniej części zęba za pomocą cementu dentystycznego. Aby można było je wykorzystać, Pacjent musi dysponować zdrowym uzębieniem – jeżeli widoczne są nawet drobne skupiska próchnicy, wpierw trzeba je wyleczyć.
Stomatolog zdejmuje cienką warstwę szkliwa zębów (około 0,6 mm), choć nie zawsze jest to konieczne, umożliwiając stabilne osadzenie licówek. Następnie zaś pobiera wyciski zębów, które są przesyłane do laboratorium protetycznego, gdzie technik dentystyczny wytwarza indywidualnie dopasowane płatki. Przez ten czas Pacjent użytkuje tymczasowe licówki, zastępowane na ostateczne uzupełnienie podczas ostatniej wizyty.
Kompozyt używany do stworzenia licówek bardzo dobrze naśladuje naturalne tkanki zębów. Jego kolor można precyzyjnie dopasować tak, aby uzyskać w pełni naturalny efekt. Właściwości odbijania światła materiału sprawiają, że licówki w żaden sposób nie wyróżniają się na tle pozostałych zębów stałych. Kompozyty wyróżniają się zadowalającą wytrzymałością, jednakże jest ona mniejsza, niż w przypadku porcelany – dlatego też ten rodzaj płatków należy częściej wymieniać.
Tak jak kompozytowe odpowiedniki, licówki porcelanowe mocuje się na oszlifowanych zębach. Także lekarz zdejmuje minimalną ilość tkanek (najczęściej około 0,6 mm) lub w niektórych przypadkach nie jest to nawet potrzebne. Licówki są wykonywane na podstawie wycisków uzębienia w laboratorium protetycznym, dlatego wyróżniają się nieprzeciętnym dopasowaniem do warunków zgryzowych Pacjenta.
Porcelana dentystyczna jest uniwersalnym materiałem używanym do produkcji różnego rodzaju uzupełnień protetycznych. Naśladuje tkanki zębów nawet lepiej, niż kompozyt, jest też dużo bardziej wytrzymała. Oznacza to, że Pacjent będzie mógł użytkować licówki porcelanowe znacznie dłużej, a ich estetyka nie ulegnie wyraźnym zmianom.
Inlay/onlay są rozwiązaniem z pogranicza stomatologii estetycznej i zachowawczej. Pozwalają odbudowywać uszkodzenia zębów, ale służą też jako kompleksowe uzupełnienia rekonstruujące poważne złamania, te sięgające powyżej linii dziąseł.
Inlay/onlay stosuje się do poprawy estetyki uśmiechu, kiedy standardowe metody (np. wypełnienia) mogłyby okazać się niewystarczające. Ekspert wpierw oczyszcza pozostałą część zęba, a następnie pobiera jego wycisk lub skan. Bazując na nim, technik dentystyczny tworzy odpowiednie uzupełnienie, dbając o najdrobniejsze szczegóły.
Odbudowa jest mocowana do zęba za pomocą cementu dentystycznego. Inlay/onlay wykonuje się z materiału kompozytowego bądź porcelany, zależnie od oczekiwań Pacjenta. Ten drugi rodzaj przynosi więcej korzyści, gdyż jest znacznie wytrzymalszy i cechuje się nieznacznie lepszą estetyką.
Dzięki innowacyjnej technologii można zobrazować efekty leczenia stomatologicznego jeszcze przed podjęciem decyzji o wdrożeniu jakichkolwiek działań! Umożliwia to cyfrowe projektowanie uśmiechu, będące jednym z rewolucyjnych narzędzi dzisiejszej stomatologii.
Procedura polega na zrobieniu kilkunastu zdjęć twarzy Pacjenta, a następnie wgraniu ich do specjalnego programu komputerowego. W nim stomatolog projektuje nowy uśmiech Pacjenta, biorąc pod uwagę nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak kształt warg i barwę, strukturę kości policzkowych czy podbródek.
Efekt projektowania uśmiechu zostaje zaprezentowany Pacjentowi na ekranie monitora. Stomatolog wyświetla mu prezentację, która będzie przedstawiała efekt przed i po leczeniu. Zostanie też wykonana profesjonalna sesja zdjęciowa, uwieczniająca rezultaty procesu.
Zabiegi stomatologii estetycznej pozwalają na sprawną przemianę uśmiechu najczęściej bez konieczności wdrożenia skomplikowanego leczenia. Jeśli chcesz umówić się na wizytę, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz.
Leczenie ortodontyczne polega na korekcji wady zgryzu, która może wywoływać wiele różnych problemów – począwszy na problemach z estetyką uśmiechu, na ścieraniu czy łamaniu uzębienia kończąc. W ramach leczenia ortodontycznego wykorzystuje się specjalne aparaty zakładane na zęby, wywierające na nie umiarkowany nacisk.
Leczenie ortodontyczne jest wskazane u osób, które borykają się choćby z niewielkimi wadami zgryzu. Zły kształt lub umiejscowienie zębów może doprowadzić do licznych problemów utrudniających codzienne funkcjonowanie bądź tworzących ryzyko utraty uzębienia. Zauważmy, że leczenia ortodontycznego mogą podjąć się Pacjenci w każdym wieku, jednakże znacznie korzystniejsze jest przeprowadzenie go w młodzieńczych latach (tkanki kostne są bardziej plastyczne).
Leczenie ortodontyczne przebiega bezboleśnie, gdyż aparaty zakładane na zęby nie ingerują w ich głębsze tkanki, lecz wywierają określony nacisk. Uzębienie z czasem zaczyna się przesuwać i zmieniać swój kształt, poprawie ulega również forma tkanek kostnych szczęki lub żuchwy. Eliminacja wady zgryzu może nie tylko usunąć problemy np. podczas przeżuwania pokarmów, ale też znacznie poprawić estetykę uśmiechu, a nawet rysy twarzy.
W Sorriso zajmujemy się kompleksowym leczeniem ortodontycznym przy użyciu różnych aparatów. Jeśli podejrzewasz, że zdrowie Twojej jamy ustnej pogarsza wada zgryzu, umów się na wizytę! Przeprowadzimy gruntowną diagnostykę oraz dobierzemy rozwiązanie, które przyniesie zadowalające efekty. Konsultację możesz zarezerwować, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz.
Leczenie kanałowe pozwala często uchronić ząb przed usunięciem. Przeprowadza się je w przypadku stanu zapalnego miazgi wywołanego przenikaniem bakterii próchnicy przez ubytki w szkliwie i zębinie zęba. Jeszcze do niedawna Pacjenci podchodzili do „kanałówki” ze strachem, gdyż przy użyciu tradycyjnych metod zabieg był czasochłonny oraz wiązał się z dużym dyskomfortem. Dzięki mikroskopom dentystycznym oraz nowoczesnym narzędziom endodontycznym cały proces odmienił swoje oblicze, nadając leczeniu kanałowemu nowego wymiaru.
Endodoncja jest specjalnym działem stomatologii, który zajmuje się leczeniem miazgi. Najczęściej wykorzystywanym w tym celu zabiegiem jest leczenie kanałowe, polegające na usunięciu wspomnianej miazgi.
Leczenie endodontyczne jeszcze kilkanaście lat temu budziło u wielu Pacjentów niepokój. Powodowany on był głównie długiem czasem realizacji zabiegów, a także koniecznością zatruwania zęba, czyli jego dewitalizacji. Cała procedura wydłużała się o co najmniej tydzień i wiązała się z bólem wywoływanym przez preparaty umieszczane w zębie. Nowoczesna endodoncja jednak zaadaptowała na swoje potrzeby mikroskop stomatologiczny oraz wysokiej jakości znieczulenia, które eliminują opisane wcześniej problemy.
Mikroskop stomatologiczny to rozwiązanie, które w Sorriso używamy nie tylko podczas leczenia kanałowego, ale do większości procedur. Zwiększa on skuteczność leczenia kanałowego do około 95%, co minimalizuje ryzyko pozostawienia zainfekowanych tkanek oraz nawrotu stanu zapalnego w przyszłości.
Za pomocą mikroskopu stomatologicznego stomatolog precyzyjnie lokalizuje całą zainfekowaną tkankę oraz usuwa ją z kanałów korzeniowych czy komory zęba. Następnie zaś dokładnie wypełnia wszystkie puste przestrzenie ciekłą gutaperką, aby zabezpieczyć je przed rozwojem bakterii.
Leczenie kanałowe przeprowadzane w Sorriso wyróżnia się zazwyczaj bezbolesnością. Zawdzięczamy to sprawdzonym i skutecznym znieczuleniom tradycyjnym oraz i komputerowym, które stosujemy podczas zabiegów. Dzięki nim w wielu przypadkach nie trzeba wcześniej zatruwać, zęba co było głównym powodem wydłużenia zabiegu oraz dyskomfortu.
Znieczulenie komputerowe jest specjalnym urządzeniem, składającym się ze sterowanego przez mikroprocesor dozownika oraz aplikatora przypominającego długopis. Zanim stomatolog zaaplikuje substancję przeciwbólową, znieczula miejsce wkłucia specjalnym żelem. Ciśnienie podawania środka jest stale regulowane, co zapewnia mu fizjologiczną prędkość wchłaniania. Pacjent nie odczuwa żadnego uczucia rozpierania tkanek ani odrętwienia całej twarzy, a ból na każdym etapie leczenie jest niwelowany.
Warto poświęcić kilka słów aplikatorowi. Dzięki swojej konstrukcji nie przywodzi na myśl tradycyjnych strzykawek, które są źródłem lęku wielu Pacjentów, szczególnie tych, którzy borykają się z dentofobią. Chociaż aplikator posiada wbudowaną igłę, jest ona na tyle mała, że często nie zwraca uwagi Pacjenta.
Leczenie kanałowe warto powierzyć ekspertowi, który dysponuje doświadczeniem i nowoczesnym sprzętem. W Sorriso zabieg ten przeprowadzamy w oparciu o najwyższe standardy, dlatego cechuje się on najwyższą możliwą skutecznością. Wizytę możesz umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.
Każdy brak w uzębieniu można skutecznie odbudować. Służą do tego nowoczesne uzupełnienia wykonywane przez technika dentystycznego. Korony protetyczne stosuje się do rekonstrukcji pojedynczych braków, mosty zaś w przypadku kilkukrotnych. Można je osadzić na wszczepionych implantach bądź oszlifowanych zębach stałych.
Korony protetyczne to specjalne rekonstrukcje odbudowujące pojedyncze ubytki. Imitują one widoczną część zęba i pozwalają Pacjentowi skutecznie przeżuwać pokarmy. Można je przymocować do wszczepionego implantu, który zastępuje utracone korzenie, a także na oszlifowanym czyli przygotowanym własnym uzębieniu.
Rodzaje koron protetycznych w Sorriso:
Mosty protetyczne są specjalnymi uzupełnieniami wyposażonymi w zestaw koron zastępujących uzębienie. Mają one za zadanie odbudować braki zębowe. Mosty protetyczne można osadzać na wszczepionych implantach lub oszlifowanym uzębieniu, w zależności od potrzeb leczniczych Pacjenta.
Mosty protetyczne w Sorriso:
Pierwszą metodą mocowania korony lub mostu protetycznego jest osadzenie ich na wcześniej przygotowanych do tego zębach. Wymaga to wcześniejszego oszlifowania ich tkanek, co niestety jest nieodwracalnym procesem. Następnie stomatolog pokrywa przygotowaną powierzchnię uzębienia systemem wiążącym. Rozwiązanie jednak nie jest rekomendowane gdy ząb, który chcemy oszlifować jest zębem zdrowym, bez próchnicy czy wypełnień, gdyż wymaga ingerencji w tkanki zdrowe zęba.
W przypadku braków zębowych najlepszym sposobem zamocowania korony lub mostu jest osadzenie ich na wszczepionych implantach, przypominających swoim wyglądem niewielkie śrubki. Umieszcza się je w tkankach kostnych, aby przejęły zadania korzeni zębowych i służyły jako podstawa do zamocowania pracy protetycznej. Rozwiązanie nie wymaga ingerencji w zdrowe tkanki uzębienia oraz zapewnia uzupełnieniu naturalną stabilność.
Znieczulenie miejscowe eliminuje ból podczas każdego zabiegu w Sorriso, również podczas zakładania koron protetycznych lub mostów. W znieczuleniu komputerowym aplikator przypomina długopis, a samo urządzenie ma wbudowany mikroprocesor. Reguluje on ciśnienie podawania środka przeciwbólowego, przez co Pacjent nie czuje przykrego rozpierania tkanek. Sam moment wkłucia jest bezbolesny, gdyż pole zabiegowe zostaje wcześniej znieczulone specjalnym żelem.
Pacjenci borykający się z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed zabiegami dentystycznymi, mogą zgłosić to rejestratorce podczas umawiania wizyty. Stomatolog zaplanuje konsultację w taki sposób, aby nie wywołała żadnych traumatycznych przeżyć.
Zanim przejdziemy do zastosowania konkretnych uzupełnień protetycznych, przeprowadzamy konsultację. W jej trakcie nasz ekspert zapoznaje się z potrzebami oraz oczekiwaniami Pacjenta, wykonuje też badania diagnostyczne. Następnie zaś planuje leczenie oraz tworzy kosztorys, by wszystkie elementy postępowania były zrozumiałe.
Zespół Sorriso składa się z dentystów skupionych na różnych dziedzinach stomatologii. Dzięki temu wszystkie niezbędne czynności wykonywane są na miejscu, a Pacjent oszczędza znaczną ilość czasu. Drużynowe podejście pozwala również rozłożyć dany problem na czynniki pierwsze oraz wdrożyć możliwie najskuteczniejsze rozwiązania. Efekty leczenia zgodne są z pierwotnymi założeniami oraz cechują się wyjątkową estetyką.
Nasi eksperci dbają o najwyższe standardy świadczenia usług medycznych. Kształcili się na prestiżowych uczelniach, które dały im odpowiednie merytoryczne przygotowanie, toteż wykonywane przez nich zabiegi są skuteczne.
Diagnostyka przesądza o rezultacie leczenia stomatologicznego. Dopasowanie odpowiedniej korony protetycznej lub mostu wymaga przeprowadzenia odpowiednich badań, które dadzą obraz narządu żucia i tworzących go tkanek kostnych. Służy temu kilka rodzajów RTG czy tomografia komputerowa, trójwymiarowo odzwierciedlająca struktury twarzoczaszki Pacjenta. Ponieważ wszystkie badania wykonujemy na miejscu, Pacjent oszczędza dużo czasu, który w przeciwnym wypadku musiałby poszukiwać osobnej placówki.
Mosty lub korony protetyczne są doskonałym sposobem odbudowy różnego rodzaju braków w uzębieniu. Wśród proponowanych przez nas rozwiązań można znaleźć uzupełnienia z metalu, porcelany lub tlenku cyrkonu, które wykorzystujemy zależnie od potrzeb Pacjenta. Jeśli chcesz umówić wizytę, możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer telefonu [numer_telefonu] lub wypełniając formularz.
Protezy mają na celu rozwiązanie problemu bezzębia lub poważnych ubytków w uzębieniu. Są wykonywane przez lekarza dentystę w współpracy z technikiem dentystycznym, który dopasowuje ich konstrukcję w taki sposób, aby zapewniały Pacjentowi jak największy komfort użytkowania. Istnieje kilka rodzajów protez, różniących się pod wieloma względami, np. sposobem mocowania czy materiałami użytymi do wykonania.
Najlepszym rozwiązaniem zawsze są protezy na implantach. Nie bez powodu wiele osób ochrzciło je mianem „trzecich zębów” – wyróżniająca rozwiązanie stabilność jest bliska naturalnej, a estetyka stoi na najwyższym poziomie. Dodatkowy atut stanowią same implanty, gdyż integrują się z otaczającymi je tkankami kostnymi, co fachowo określamy osseointegracją. Kościec zachowuje prawidłowe obciążenie, dlatego też przestaje zanikać.
Klasyczne protezy ruchome również spełniają swoje zadanie. W Sorriso dobieramy je z największą starannością, aby Pacjent odczuwał jak największy komfort użytkowania. Każde uzupełnienie proponowane przez naszych lekarzy jest dobrane do oczekiwań oraz możliwości leczonej osoby, a proces związany z jego stworzeniem kompleksowo omawiany.
Dobór rozwiązania, które spełni wszystkie potrzeby i oczekiwania Pacjenta, jest uzależniony od diagnostyki. W Sorriso zorganizowaliśmy prywatne centrum diagnostyczne, umożliwiające nam przeprowadzenie wszystkich niezbędnych badań na miejscu oraz bez zwłoki. Można w nim znaleźć m.in. aparaturę wykonującą kilka rodzajów RTG, tomograf komputerowy czy cyfrowe projektowanie uśmiechu.
W Sorriso każde leczenie przebiega z reguły bezboleśnie, gdyż używamy jedynie najwyższej jakości znieczuleń tradycyjnych lub komputerowych. Te drugie są specjalnymi urządzeniami regulującymi ciśnienie podawania środka przeciwbólowego. Dzięki temu Pacjent nie odczuwa rozpierania tkanek oraz innych przykrych wrażeń, łącznie z długotrwałym odrętwieniem całej twarzy. Aplikator ma kształt długopisu, dlatego nie wywołuje złych skojarzeń ze standardowymi strzykawkami.
Zastosowanie protez odbudowujących zęby bez wątpienia poprawia komfort funkcjonowania oraz przywraca Pacjentom możliwość czerpania radości z życia. Jeżeli interesują Cię wysokiej jakości uzupełnienia, które spełnią nawet najwyższe wymagania, zapraszamy na wizytę! Możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.
Przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej nie zawsze polega jedynie na założeniu „plomb” czy zamocowaniu koron protetycznych. W wielu przypadkach konieczne są zabiegi chirurgiczne, które w części przypadków stanowią samodzielne rozwiązanie problemu, a jeszcze w innych wsparcie dla leczenia stomatologicznego. Nasi dentyści przeprowadzają zabiegi chirurgiczne w klinice Sorriso w pełnym zakresie.
W Sorriso zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy przy użyciu zarówno tradycyjnego, jak i znieczulenia komputerowego. Znieczulenie komputerowe – dzięki wbudowanemu w urządzenie mikroprocesorowi ciśnienie podawania środka przeciwbólowego jest stale regulowane, co gwarantuje jego fizjologiczną prędkość wchłaniania przez tkanki, a Pacjent nie odczuwa uczucia kłopotliwego rozpierania.
Aplikator ma kształt długopisu i jest wyposażony jedynie w niewielką igłę, która służy podaniu substancji znieczulającej. Tym sposobem Pacjent nie ma negatywnych skojarzeń z klasycznymi strzykawkami, będącymi często źródłem poważnego lęku.
W Sorriso każde leczenie przeprowadzane jest przez doświadczonych ekspertów, którzy dążą do przywrócenia pełnej funkcjonalności jamy ustnej.
Każdy z naszych ekspertów reprezentuje osobny dział stomatologii. Zespołowa współpraca pozwala im podjąć się walki z nawet najbardziej skomplikowanymi problemami.
Wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii są poprzedzone dokładnymi badaniami, które przeprowadzamy w naszym prywatnym centrum diagnostycznym. Jest ono zaopatrzone w nowoczesne urządzenia, takie jak aparatura RTG czy tomograf komputerowy. Dzięki temu wyniki analizy dostępne są niemal natychmiastowo, a Pacjent nie musi oczekiwać długi czas na wykonanie niezbędnych badań.
Jeśli potrzebujesz pomocy chirurga stomatologicznego zapraszamy do Sorriso! Nasi dentyści przeprowadzą, dzięki swojemu doświadczeniu oraz możliwości pełnej diagnostyki na miejscu, wszelkie zabiegi chirurgiczne z dziedziny stomatologii. Wizytę możesz umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.
Stomatologia zachowawcza to dziedzina zajmująca się usuwaniem próchnicy oraz odbudową powstałych przez nią ubytków. Wykorzystuje do tego specjalne wypełnienia, które pozwalają utrzymać funkcjonalny ząb, bez konieczności jego usunięcia. Usuwanie zmian próchniczych przebiega przy użyciu specjalnego wiertła, lecz cały proces przebiega bezboleśnie dzięki zastosowaniu sprawdzonych oraz skutecznych znieczuleń.
W Sorriso do odbudowy zębów standardowo używamy wypełnień światłoutwardzalnych. Zastąpiły one klasyczne amalgamaty już kilkanaście lat temu, gdyż wykazują znacznie lepszą estetykę i porównywalną wytrzymałość.
Materiały światłoutwardzalne bazują na kompozytach, które łudząco imitują naturalne tkanki zębów. Dzięki temu wypełnienia znakomicie wkomponowują się w uśmiech, a ich granica jest całkowicie niewidoczna. Wypełnienia cechują się również bardzo wysoką wytrzymałością, toteż spełniają swoją funkcję przez długi czas.
Dodatkowym atutem wypełnień światłoutwardzalnych jest bogata paleta kolorów, w jakich są dostępne. Dzięki temu lekarz dopasowuje uzupełnienie tak, aby w ogóle się nie wyróżniało.
Próchnicę należy usuwać na wczesnym etapie. Dzięki temu powodujące ją bakterie nie przenikną do wypełniającej zęby miazgi. W przeciwnym wypadku dojdzie do jej stanu zapalnego, co może narazić Pacjenta na konieczność przeprowadzenia bardziej skomplikowanego leczenia kanałowego.
Jak rozpoznać próchnicę? Próchnica często dla laika jest niezauważalna, ale może również objawiać się widocznymi dla niego przebarwieniami na szkliwie lub niewielkimi brunatnymi plamkami. Pacjenci zauważają ją przede wszystkim dopiero przez odczuwany ból. Ból niestety często świadczy już o mocno zaawansowanym procesie próchnicowym! Dlatego tak ważne jest, by Pacjent zgłaszał się na kontrolne badania stomatologiczne przynajmniej raz na 6 miesięcy, a dzieci raz na 3 miesiące.
Leczenie zachowawcze w Sorriso przebiega zazwyczaj całkowicie bezboleśnie, głównie dzięki zastosowaniu sprawdzonym i skutecznym znieczuleniom tradycyjnym oraz znieczuleniom komputerowym. Znieczulenia komputerowe – mają one postać niewielkich dozowników sterowanych przez mikroprocesor. Aplikator przypomina długopis i nie przywodzi na myśl tradycyjnych strzykawek.
Wspomniany mikroprocesor reguluje ciśnienie podawania środka znieczulającego tak, aby tkanki równomiernie go wchłaniały. Dzięki temu Pacjent nie odczuwa przykrego rozpierania, charakterystycznego dla klasycznych metod. Miejsce zabiegowe zostaje wpierw znieczulone za pomocą specjalnego żelu, toteż moment wkłucia nie jest odczuwalny.
Czasami zniszczenia zęba są na tyle duże, że zastosowanie konwencjonalnych wypełnień nie przyniosłoby pożądanych efektów. Istnieje jednak rozwiązanie, dzięki któremu można odstąpić w takiej sytuacji od zastosowania uzupełnień protetycznych takich jak korony protetyczne. Są nim wkłady i nakłady koronowe inlay/onlay, wykonywane w laboratorium protetycznym przez technika dentystycznego. Pozwalają one odbudować nawet niektóre złamania zęba, sięgające linii dziąseł.
Inlay/onlay są wytwarzane na podstawie wycisków uzębienia lub skanów uzębienia. W klinice Sorriso posiadamy skaner 3D, dzięki czemu lekarz nie musi pobierać wycisków uzębienia często nieprzyjemnych dla Pacjentów. Wystarczy, że zeskanuje uzębienie Pacjenta.
Na podstawie skanów w laboratorium protetycznym technik wykonuje inlay/onlay. Technik używa takich materiałów jak kompozyty lub porcelanę dentystyczną, które zapewniają uzupełnieniom bardzo dobrą estetykę. Rekonstrukcja osadzana jest na warstwie cementu dentystycznego, zapewniającego odpowiednią szczelność oraz stabilność.
W Sorriso rekomendujemy naszym Pacjentom stawianie się na badanie stomatologiczne raz na 6 miesięcy. Pamiętajmy, że nawet drobny zaniedbany ból zęba może prowadzić do kolejnych, większych problemów. Jeśli chcesz umówić wizytę, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z celami określonymi w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.