Zadzwoń:

MENU

MENU

Umów się na wizytę

Pozostaw swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy w pierwszej wolnej chwili, aby umówić Twoją wizytę w Sorriso Dental Clinic.


Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody.


Zawsze 2 dni przed terminem wizyty, wysyłamy Wam wiadomość sms z prośbą o potwierdzenie wizyty. Prosimy odpisać “T” jeśli ją potwierdzacie lub “N” jeśli nie możecie się zjawić. Potwierdzenie wizyty jeszcze nigdy nie było tak proste!
Uzupełnij pola formularza.

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

GOOGLE

FACEBOOK

ZNANY LEKARZ

Sorriso Dental Clinic

Bezbolesne leczenie zębów

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to powszechny problem. Lęk ten spowodowany jest najczęściej negatywnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz przekonaniem, że wykonanie każdego zabiegu musi wiązać się z bólem. Nic bardziej mylnego!

W Sorriso dokładamy wszelkich starań, by zapewnić Pacjentom maksymalny komfort w trakcie leczenia. Jak to osiągamy? Bogate doświadczenie, szeroka wiedza, umiejętności, a także empatyczne podejście naszych ekspertów pozwalają uczynić każdą wizytę przyjemnym doświadczeniem.

Umów się na wizytę

+48 52 880 88 20

W Sorriso Dental Clinic cenimy sobie dobro Pacjentów, bez wytchnienia poszukując nowych rozwiązań mogących zagwarantować im bezkonkurencyjne leczenie. Kompleksowość, troska i dążenie do osiągnięcia najlepszych możliwych efektów są naszą siłą napędową.

implanty zębów Bydgoszcz

Naturalne uzębienie można łatwo odbudować przy pomocy implantów. Te niewielkie wszczepy gwarantują stabilność, przez co Pacjent zyskuje bardzo dobry komfort codziennego funkcjonowania. Wspomniane implanty stomatologiczne wszczepia się w kości szczęki lub żuchwy, a cały zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu nowoczesnych znieczuleń.

Co należy wiedzieć na temat implantów zębowych?

Implanty zębów przypominają niewielkie śrubki. Ich rozmiar ogranicza się do kilku milimetrów, a stomatolog umieszcza je w kości podczas zabiegu chirurgicznego. Implanty wykonuje się najczęściej z czystego tytanu, lecz istnieją także odpowiedniki zawierające domieszkę tlenku cyrkonu.

Ponieważ implanty zębów są wytwarzane z biozgodnych materiałów, tylko 1,5 – 2% zabiegów nie osiąga wymaganej stabilności. Jest to niezmiernie rzadka sytuacja, która wynika np. z uczulenia danego Pacjenta na tytan.
Wszczepy integrując się z otaczającymi tkankami kostnymi, przywracają im naturalne obciążenie. Zapobiega to atrofii kości, która mogłaby wywołać wiele problemów z jamą ustną w przyszłości.

Implanty zębowe Bydgoszcz

Jakie prace protetyczne można osadzić na implantach zębowych?

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Jak przebiega wszczepienie implantu?

 1. Aby proponowane rozwiązanie było zgodne z potrzebami Pacjenta, a także zapewniało pożądaną skuteczność, należy przeprowadzić wstępną wizytę konsultacyjną. Podczas niej nie wykonujemy żadnych zabiegów, stomatolog bowiem zapoznaje się z oczekiwaniami leczonej osoby oraz wykonuje diagnostykę.
 2. Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji stomatolog przechodzi do stworzenia planu leczenia implanto-protetycznego oraz kosztorysu. Pacjent zna wszystkie szczegóły postępowania i może mieć pewność, że nic go nie zaskoczy.
 3. Kiedy leczenie implanto-protetyczne jest już zaplanowane, dentysta przeprowadza zabieg wszczepienia implantów. W zależności od ilości implantów zabieg może potrwać od jednej do kilku godzin.
 4. 7-10 dni po zabiegu stomatolog zaprasza Pacjenta na zdjęcie szwów. Teraz zaczyna się etap wgajania implantu czyli tzw. osteointegracji, który może potrwać od 3 do 6 miesięcy.
 5. W czasie wgajania się implantu Pacjent najczęściej użytkuje uzupełnienia tymczasowe, umożliwiające mu normalne funkcjonowanie. Po integracji wszczepu z kością stomatolog pobiera wyciski uzębienia, na podstawie których zostanie stworzone ostateczne uzupełnienie.
 6. Podczas ostatniej wizyty lekarz mocuje na implantach zębowych ostateczne uzupełnienie (koronę, most lub protezę).

Poznaj naszych ekspertów od implantów

Czy implant może skutecznie zastąpić korzeń zęba?

Implanty z powodzeniem zastępują korzenie zębów. Umożliwia to ich zdolność do opisanej wcześniej osteointegracji, czyli „zrastania się” z kością. Przekłada się na bardzo wysoką stabilność uzupełnienia, co jest szczególnie widoczne w przypadku protez. Nie zachodzi tutaj ryzyko wypadnięcia protezy podczas jedzenia, kichania, kaszlu lub śmiechu, dlatego Pacjent nie musi krępować się w towarzystwie.

implanty stomatologiczne Bydgoszcz

Jakie korzyści przyniesie zastosowanie implantów zębowych?

 • przywrócenie pełnej funkcjonalności jamy ustnej – rekonstrukcje osadzone na implantach zachowują się tak jak naturalne zęby;
 • piękny uśmiech – uzupełnienia protetyczne osadzane na implantach są wykonywane z materiałów, które bardzo dobrze imitują naturalne tkanki zębów i zapewniają wspaniałą estetykę;
 • możliwość spożywania wszystkich ulubionych posiłków – dzięki stabilności Pacjent może dokładnie przeżuwać wszystkie produkty żywnościowe, nawet twarde jabłka czy orzechy;
 • brak ryzyka wypadania rekonstrukcji podczas śmiechu, kichania czy kaszlu;
 • stabilizacja sił nacisku w jamie ustnej – dzięki uzupełnieniom na implantach siły nacisku są równomiernie rozkładane, dzięki czemu pozostałe zęby stałe nie będą przeciążone (unikamy tym samym ich ścierania lub kruszenia);

Bezbolesne leczenie implantologiczne w Sorriso

W Sorriso leczenie implantologiczne przeprowadzamy bezboleśnie. Komfort zawdzięczamy zastosowaniu sprawdzonych i skutecznych środków znieczulających. Sprawiają one, że zabieg implantacji jest bezstresowy nawet dla Pacjentów, którzy borykają się z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed zabiegiem dentystycznym.

Podczas zabiegów implantacji w klinice Sorriso Dental Clinic mamy możliwość używania znieczulenia komputerowego. Wbudowany w urządzenie mikroprocesor reguluje ciśnienie podawania środka przeciwbólowego, dlatego Pacjent nie odczuwa przykrego rozpierania tkanek. Ponadto sam moment aplikacji jest bezbolesny, gdyż miejsce wkłucia jest wcześniej znieczulane miejscowo za pomocą specjalnego żelu.

Zapraszamy na wizytę!

Leczenie implantologiczne pozwala Pacjentom odzyskać piękny i w pełni funkcjonalny uśmiech. Jeśli interesuje Cię konsultacja, możesz ją umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 bądź wypełniając formularz.

Stomatologia estetyczna Bydgoszcz

Zęby mogą się borykać nie tylko z próchnicą. Często mają estetyczne mankamenty, które pogarszają wygląd uśmiechu, a tym samym powodują u wielu Pacjentów poczucie wstydu. Może to być np. niewłaściwy kolor uzębienia lub jego kształt. Stomatologia estetyczna powstała z myślą o przeciwdziałaniu takim problemom, a proponowane przez nią zabiegi pozwalają odmienić wygląd zębów bez konieczności wdrażania kompleksowego leczenia protetycznego.

Marzenie wielu Pacjentów – biały uśmiech

Marzeniem wielu Pacjentów jest  śnieżnobiały i symetryczny uśmiech. Uzyskanie efektu białych zębów często wymaga zastosowania zabiegów stomatologii estetycznej. Jako przykład można podać wybielanie zębów lub założenie licówek, maskujących różne niedoskonałości uśmiechu.

Wybielanie zębów

Cenimy sobie komfort oraz wybór Pacjentów, dlatego wybielanie zębów w Sorriso przeprowadzamy na dwa sposoby: metodą nakładkową lub za pomocą specjalnej lampy. 

Metoda nakładkowa jest mało inwazyjną i komfortową metodą wybielania choć dłuższą niż metoda wybielania zębów przy pomocy lampy. Minimalizuje ona ryzyko wystąpienia czasowej nadwrażliwości zębów. 

Wybielanie nakładkowe zaczyna się w gabinecie dentystycznym. Najpierw nasz ekspert wykonuje wyciski uzębienia, na podstawie których zostanie stworzona specjalna nakładka. Kiedy już ją otrzymamy, Pacjent zostaje zaproszony na kolejną wizytę, podczas której wspomniana nakładka zostanie mu przekazana, wraz ze specjalnym żelem wybielającym oraz wytycznymi co do postępowania.

Właściwe wybielanie zębów Pacjent przeprowadza we własnym domu. Wkłada nakładkę wypełnioną substancją wybielającą do ust i nosi przez kilka godzin dziennie. Czynność powtarza przez kilkanaście dni, aż do osiągnięcia pożądanego odcienia uśmiechu. W razie potrzeby proces można wydłużyć lub skrócić, jednakże sugerujemy wcześniej skonsultować się z ekspertem.

Pierwsze efekty zabiegu pojawiają się po 4-6 dniach. Dzięki wybielaniu nakładkowemu można poprawić kolor uśmiechu nawet o kilka odcieni, co jest szczególnie ważne dla Pacjentów oczekujących szybkich rezultatów. Wybielanie ma charakter chemiczny, a nie mechaniczny, dlatego nie stwarza żadnego zagrożenia dla zębów.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Wybielanie zębów za pomocą lampy

W Sorriso, jak już wspominaliśmy, stosujemy dwie metody wybielania zębów – przy pomocy specjalnej lampy lub nakładek. Pierwsza z nich polega na pokryciu zębów specjalnym żelem, który wnika głęboko w zębinę. Jego wybielające właściwości są aktywowane światłem emitowanym przez wspomnianą lampę. Efekt pojawia się zaraz po zakończeniu zabiegu, a kolor zębów poprawia się nawet o kilka odcieni.

W przypadku ciemniejszych zębów najlepsze efekty najczęściej daje zastosowanie obu metod wybielania jednocześnie. Po pierwsze bardzo szybko będzie można osiągnąć pierwsze efekty, po drugie zaś Pacjent będzie mógł osiągnąć taki kolor uśmiechu, jaki sobie wymarzył.

Wybielanie zębów martwych

Po leczeniu endodontycznym (kanałowym) ząb z czasem nabrać szarego koloru i wyróżniać się podczas uśmiechu. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów martwych. Polega on na otwarciu komory zęba leczonego kanałowego oraz umieszczeniu w niej środka wybielającego. Zabieg wymaga przeważnie 2-3 wizyt, a kończy się zamknięciem powstałego ubytku za pomocą odpowiedniego uzupełnienia.

wybielanie zębów Bydgoszcz

Poznaj naszych ekspertów od stomatologii estetycznej

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe to cienkie płatki, które osadza się na przedniej części zęba za pomocą cementu dentystycznego. Aby można było je wykorzystać, Pacjent musi dysponować zdrowym uzębieniem – jeżeli widoczne są nawet drobne skupiska próchnicy, wpierw trzeba je wyleczyć.

Stomatolog zdejmuje cienką warstwę szkliwa zębów (około 0,6 mm), choć nie zawsze jest to  konieczne, umożliwiając stabilne osadzenie licówek. Następnie zaś pobiera wyciski zębów, które są przesyłane do laboratorium protetycznego, gdzie technik dentystyczny wytwarza indywidualnie dopasowane płatki. Przez ten czas Pacjent użytkuje tymczasowe licówki, zastępowane na ostateczne uzupełnienie podczas ostatniej wizyty.

Kompozyt  używany do stworzenia licówek bardzo dobrze naśladuje naturalne tkanki zębów. Jego kolor można precyzyjnie dopasować tak, aby uzyskać w pełni naturalny efekt. Właściwości odbijania światła materiału sprawiają, że licówki w żaden sposób nie wyróżniają się na tle pozostałych zębów stałych. Kompozyty wyróżniają się zadowalającą wytrzymałością, jednakże jest ona mniejsza, niż w przypadku porcelany – dlatego też ten rodzaj płatków należy częściej wymieniać.

Licówki porcelanowe

Tak jak kompozytowe odpowiedniki, licówki porcelanowe mocuje się na oszlifowanych zębach. Także lekarz zdejmuje minimalną ilość tkanek (najczęściej około 0,6 mm) lub w niektórych przypadkach nie jest to nawet potrzebne. Licówki są wykonywane na podstawie wycisków uzębienia w laboratorium protetycznym, dlatego wyróżniają się nieprzeciętnym dopasowaniem do warunków zgryzowych Pacjenta.

Porcelana dentystyczna jest uniwersalnym materiałem używanym do produkcji różnego rodzaju uzupełnień protetycznych. Naśladuje tkanki zębów nawet lepiej, niż kompozyt, jest też dużo bardziej wytrzymała. Oznacza to, że Pacjent będzie mógł użytkować licówki porcelanowe znacznie dłużej, a ich estetyka nie ulegnie wyraźnym zmianom.

Wkłady i nakłady koronowe inlay/onlay

Inlay/onlay są rozwiązaniem z pogranicza stomatologii estetycznej i zachowawczej. Pozwalają odbudowywać uszkodzenia zębów, ale służą też jako kompleksowe uzupełnienia rekonstruujące poważne złamania, te sięgające powyżej linii dziąseł.

Inlay/onlay stosuje się do poprawy estetyki uśmiechu, kiedy standardowe metody (np. wypełnienia) mogłyby okazać się niewystarczające. Ekspert wpierw oczyszcza pozostałą część zęba, a następnie pobiera jego wycisk lub skan. Bazując na nim, technik dentystyczny tworzy odpowiednie uzupełnienie, dbając o najdrobniejsze szczegóły.

Odbudowa jest mocowana do zęba za pomocą cementu dentystycznego. Inlay/onlay wykonuje się z materiału kompozytowego bądź porcelany, zależnie od oczekiwań Pacjenta. Ten drugi rodzaj przynosi więcej korzyści, gdyż jest znacznie wytrzymalszy i cechuje się nieznacznie lepszą estetyką.

stomatologia estetyczna Bydgoszcz

Czy zabiegi stomatologii estetycznej są bolesne?

Dzięki innowacyjnej technologii można zobrazować efekty leczenia stomatologicznego jeszcze przed podjęciem decyzji o wdrożeniu jakichkolwiek działań! Umożliwia to cyfrowe projektowanie uśmiechu, będące jednym z rewolucyjnych narzędzi dzisiejszej stomatologii.

Procedura polega na zrobieniu kilkunastu zdjęć twarzy Pacjenta, a następnie wgraniu ich do specjalnego programu komputerowego. W nim stomatolog projektuje nowy uśmiech Pacjenta, biorąc pod uwagę nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak kształt warg i barwę, strukturę kości policzkowych czy podbródek.

Efekt projektowania uśmiechu zostaje zaprezentowany Pacjentowi na ekranie monitora. Stomatolog wyświetla mu prezentację, która będzie przedstawiała efekt przed i po leczeniu. Zostanie też wykonana profesjonalna sesja zdjęciowa, uwieczniająca rezultaty procesu.

Zapraszamy na wizytę!

Zabiegi stomatologii estetycznej pozwalają na sprawną przemianę uśmiechu najczęściej  bez konieczności wdrożenia skomplikowanego leczenia. Jeśli chcesz umówić się na wizytę, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz.

Ortodoncja Bydgoszcz

Leczenie ortodontyczne polega na korekcji wady zgryzu, która może wywoływać wiele różnych problemów – począwszy na problemach z estetyką uśmiechu, na ścieraniu czy łamaniu uzębienia kończąc. W ramach leczenia ortodontycznego wykorzystuje się specjalne aparaty zakładane na zęby, wywierające na nie umiarkowany nacisk.

Kto kwalifikuje się do leczenia ortodontycznego?

Leczenie ortodontyczne jest wskazane u osób, które borykają się choćby z niewielkimi wadami zgryzu. Zły kształt lub umiejscowienie zębów może doprowadzić do licznych problemów utrudniających codzienne funkcjonowanie bądź tworzących ryzyko utraty uzębienia. Zauważmy, że leczenia ortodontycznego mogą podjąć się Pacjenci w każdym wieku, jednakże znacznie korzystniejsze jest przeprowadzenie go w młodzieńczych latach (tkanki kostne są bardziej plastyczne).

Czy leczenie ortodontyczne jest bolesne?

Leczenie ortodontyczne przebiega bezboleśnie, gdyż aparaty zakładane na zęby nie ingerują w ich głębsze tkanki, lecz wywierają określony nacisk. Uzębienie z czasem zaczyna się przesuwać i zmieniać swój kształt, poprawie ulega również forma tkanek kostnych szczęki lub żuchwy. Eliminacja wady zgryzu może nie tylko usunąć problemy np. podczas przeżuwania pokarmów, ale też znacznie poprawić estetykę uśmiechu, a nawet rysy twarzy.

Aparaty ortodontyczne w Sorriso

 • Aparaty stałe – uniwersalne, wykorzystywane do leczenia różnych wad zgryzu. Są wyposażone w specjalne zamki, które mocuje się do zębów za pomocą cementu dentystycznego. Pacjent nie ma możliwości samodzielnego zdjęcia takiego aparatu;
 • Aparaty estetyczne – alternatywa dla standardowych aparatów metalowych. Wykonywane z dużo jaśniejszych materiałów, dzięki czemu cechują się większą dyskrecją i nie wyróżniają się przesadnie podczas mówienia;
 • Niewidoczne nakładki ortodontyczne – alternatywa dla tradycyjnych metod leczenia ortodontycznego. Pacjent otrzymuje zestaw niewidocznych nakładek, które zakłada na zęby i nosi przez większość dnia, wyjmując z ust jedynie do szczotkowania zębów oraz spożywania posiłków. Podobnie jak klasyczne aparaty ortodontyczne, nakładki wywierają na zęby określony nacisk. Wykonane są jednak z przeźroczystych materiałów, dlatego nie rzucają się w oczy podczas mówienia, a Pacjent nie ściąga krępujących spojrzeń rozmówców. Leczona osoba otrzymuje od ortodonty zestaw wspomnianych nakładek i wymienia je całkowicie samodzielnie, co minimalizuje liczbę niezbędnych wizyt kontrolnych.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Najczęstsze wady zgryzu

 • tyłozgryz – dotyka bardzo wielu Pacjentów. Dolny łuk zębowy jest wycofany w stosunku do górnego. Do leczenia używa się najczęściej aparatów ortodontycznych, lecz w pewnych przypadkach konieczne mogą się okazać zabiegi chirurgiczne;
 • zgryz głęboki – zęby szczęki pokrywają zęby żuchwy. Taki stan rzeczy odpowiada za ścieranie się szkliwa zębowego, co z kolei osłabia uzębienie i zwiększa jego podatność na uszkodzenia. W pewnych przypadkach zgryz głęboki powoduje też wady wymowy;
 • przodozgryz – zęby górnego łuku są wysunięte w stosunku do dolnego. Powoduje to wady wymowy oraz pogorszenie estetyki rysów twarzy;
 • zgryz krzyżowy – szczęka jest zbyt wąska w porównaniu do żuchwy. Zgryz krzyżowy jest jedną z poważniejszych wad zgryzu, która prowadzi do podrażniania błon śluzowych jamy ustnej np. podczas przeżuwania lub przeciążania konkretnych partii zębów;
 • zgryz przewieszony – poprzeczna wada zgryzu polegająca na nadmiernym odchyleniu do zewnątrz górnych zębów bocznych w stosunku do dolnych. Efektem jest ścieranie szkliwa oraz wady wymowy, a do leczenia używa się aparatów ortodontycznych, chociaż czasami wystarczy jedynie oszlifowanie uzębienia;
 • zgryz otwarty – zęby obu łuków w ogóle się ze sobą nie stykają. Zgryz otwarty to bardzo poważna wada zgryzu wymagająca złożonego leczenia ortodontycznego. Uniemożliwia on często Pacjentom normalne spożywanie posiłków i powoduje duże kłopoty z wymową. W ramach terapii stosowane są aparaty ortodontyczne oraz często zabiegi chirurgiczne;
 • stłoczenia – wynikają ze zbyt małej ilości miejsca w łuku. Uzębienie zaczyna na siebie nachodzić lub zmienia swój kształt. Leczenie polega na zastosowaniu aparatów ortodontycznych rozbudowujących łuki lub usunięciu konkretnych zębów.

Poznaj naszych ekspertów od ortodoncji

Leczenie ortodontyczne – etapy

 1. Leczenie ortodontyczne zaczynamy od konsultacji. Podczas niej ortodonta rozmawia z Pacjentem na temat potrzeb i oczekiwań względem postępowania, a następnie wykonuje diagnostykę m.in. badanie stomatologiczne, zdjęcia pantomograficzne, cefalometryczne oraz skany uzębienia.
 2. Na następnej wizycie przedstawiany jest plan leczenia z omówieniem go i kosztorysem.
 3. Kiedy już dobrany zostanie odpowiedni aparat, ortodonta przystępuje do jego zamocowania w jamie ustnej (w przypadku aparatu stałego) lub przekazuje Pacjentowi pierwszy set nakładek.  Procedura przyklejania zamków ortodontycznych  jest bezbolesna.
 4. Po otrzymaniu aparatu ortodontycznego lub nakładek Pacjent zostaje zaproszony na kolejną wizytę. W przypadku klasycznego aparatu jest on trwale mocowany do zębów, jeśli wybrano ruchomy odpowiednik lub wspomniane nakładki, są one przekazywane do osobistego użytku leczonej osobie.
 5. Dalszy etap leczenia polega na wizytach kontrolnych, podczas których ortodonta będzie weryfikował postępy. Będą one konieczne aż do zakończenia procesu, kiedy aparat zostanie zdjęty.

Co możesz teraz zrobić?

W Sorriso zajmujemy się kompleksowym leczeniem ortodontycznym przy użyciu różnych aparatów. Jeśli podejrzewasz, że zdrowie Twojej jamy ustnej pogarsza wada zgryzu, umów się na wizytę! Przeprowadzimy gruntowną diagnostykę oraz dobierzemy rozwiązanie, które przyniesie zadowalające efekty. Konsultację możesz zarezerwować, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz.

Leczenie kanałowe Bydgoszcz

Leczenie kanałowe pozwala często uchronić ząb przed usunięciem. Przeprowadza się je w przypadku stanu zapalnego miazgi wywołanego przenikaniem bakterii próchnicy przez ubytki w szkliwie i zębinie zęba. Jeszcze do niedawna Pacjenci podchodzili do „kanałówki” ze strachem, gdyż przy użyciu tradycyjnych metod zabieg był czasochłonny oraz wiązał się z dużym dyskomfortem. Dzięki mikroskopom dentystycznym oraz nowoczesnym narzędziom endodontycznym cały proces odmienił swoje oblicze, nadając leczeniu kanałowemu nowego wymiaru.

Endodoncja

Endodoncja jest specjalnym działem stomatologii, który zajmuje się leczeniem miazgi. Najczęściej wykorzystywanym w tym celu zabiegiem jest leczenie kanałowe, polegające na usunięciu wspomnianej miazgi. 

Leczenie endodontyczne jeszcze kilkanaście lat temu budziło u wielu Pacjentów niepokój. Powodowany on był głównie długiem czasem realizacji zabiegów, a także koniecznością zatruwania zęba, czyli jego dewitalizacji. Cała procedura wydłużała się o co najmniej tydzień i wiązała się z bólem wywoływanym przez preparaty umieszczane w zębie. Nowoczesna endodoncja jednak zaadaptowała na swoje potrzeby mikroskop stomatologiczny oraz wysokiej jakości znieczulenia, które eliminują opisane wcześniej problemy.

endodoncja Bydgoszcz

Mikroskop w endodoncji

Mikroskop stomatologiczny to rozwiązanie, które  w Sorriso używamy nie tylko podczas leczenia kanałowego, ale do większości procedur. Zwiększa on skuteczność leczenia kanałowego do około 95%, co minimalizuje ryzyko pozostawienia zainfekowanych tkanek oraz nawrotu stanu zapalnego w przyszłości.

Za pomocą mikroskopu stomatologicznego stomatolog precyzyjnie lokalizuje całą zainfekowaną tkankę oraz usuwa ją z kanałów korzeniowych czy komory zęba. Następnie zaś dokładnie wypełnia wszystkie puste przestrzenie ciekłą gutaperką, aby zabezpieczyć je przed rozwojem bakterii.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Leczenie kanałowe krok po kroku

 1. Endodonta wpierw przeprowadza konsultację. Podczas niej wykonuje przegląd jamy ustnej i badania diagnostyczne, aby zaplanować leczenie kanałowe. Gdy już sporządzi schemat postępowania, przekazuje go Pacjentowi razem z kosztorysem, aby wszystkie szczegóły procedury były jasne.
 2. Leczenie kanałowe jest przeprowadzane na następnej wizycie. Endodonta rozpoczyna ją od zabezpieczenia pola zabiegowego koferdamem, czyli materiałem izolującym jamę ustną od substancji używanych w trakcie procedury.
 3. Następny etap polega na usunięciu miazgi z komory zęba i kanałów korzeniowych przez otwór wykonany w jego koronie. Endodonta używa do tego dedykowanych narzędzi.
 4. Po oczyszczeniu zęba z zainfekowanej miazgi lekarz płucze wszystkie przestrzenie, aby usunąć z nich pozostałości bakterii.
 5. Kiedy już ekspert oceni oczyszczenie wszystkich struktur, przechodzi do wypełnienia ich ciekłą gutaperką. To bazujący na naturalnych żywicach materiał, który pozwala utrzymać anatomiczną budowę zęba oraz zabezpieczyć go przed ponownym rozwojem bakterii.
 6. Zależnie od sytuacji, stomatolog odbudowuje powstały ubytek w zębie za pomocą materiału kompozytowego, wkładu koronowo-korzeniowego lub uzupełnienia typu inlay/onlay.

Poznaj naszych ekspertów od leczenia kanałowego

Komfortowe leczenie kanałowe w Sorriso

Leczenie kanałowe przeprowadzane w Sorriso wyróżnia się zazwyczaj bezbolesnością. Zawdzięczamy to sprawdzonym i skutecznym znieczuleniom tradycyjnym oraz i komputerowym, które stosujemy podczas zabiegów. Dzięki nim w wielu przypadkach nie trzeba wcześniej zatruwać, zęba co było głównym powodem wydłużenia zabiegu oraz dyskomfortu.

Znieczulenie komputerowe jest specjalnym urządzeniem, składającym się ze sterowanego przez mikroprocesor dozownika oraz aplikatora przypominającego długopis. Zanim stomatolog zaaplikuje substancję przeciwbólową, znieczula miejsce wkłucia specjalnym żelem. Ciśnienie podawania środka jest stale regulowane, co zapewnia mu fizjologiczną prędkość wchłaniania. Pacjent nie odczuwa żadnego uczucia rozpierania tkanek ani odrętwienia całej twarzy, a ból na każdym etapie leczenie jest niwelowany.

Warto poświęcić kilka słów aplikatorowi. Dzięki swojej konstrukcji nie przywodzi na myśl tradycyjnych strzykawek, które są źródłem lęku wielu Pacjentów, szczególnie tych, którzy borykają się z dentofobią. Chociaż aplikator posiada wbudowaną igłę, jest ona na tyle mała, że często nie zwraca uwagi Pacjenta.

Leczenie kanałowe Bydgoszcz

Zalety leczenia kanałowego pod mikroskopem:

 • Możliwość przeprowadzenia zabiegu w ciągu jednej wizyty;
 • bardzo wysoka skuteczność;
 • przewidywalność rezultatów;
 • brak konieczności przygotowania do zabiegu w postaci zatruwania zęba;
 • minimalne ryzyko ponownego rozwoju stanu zapalnego w przyszłości.

Zapraszamy na wizytę!

Leczenie kanałowe warto powierzyć ekspertowi, który dysponuje doświadczeniem i nowoczesnym sprzętem. W Sorriso zabieg ten przeprowadzamy w oparciu o najwyższe standardy, dlatego cechuje się on najwyższą możliwą skutecznością. Wizytę możesz umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.

Korony i mosty zębowe Bydgoszcz

Każdy brak  w uzębieniu można skutecznie odbudować. Służą do tego nowoczesne uzupełnienia wykonywane przez technika dentystycznego. Korony protetyczne stosuje się do rekonstrukcji pojedynczych braków, mosty zaś w przypadku kilkukrotnych. Można je osadzić na wszczepionych implantach bądź oszlifowanych zębach stałych.

Korony protetyczne

Korony protetyczne to specjalne rekonstrukcje odbudowujące pojedyncze ubytki. Imitują one widoczną część zęba i pozwalają Pacjentowi skutecznie przeżuwać pokarmy. Można je przymocować do wszczepionego implantu, który zastępuje utracone korzenie, a także na oszlifowanym czyli przygotowanym własnym uzębieniu. 

Rodzaje koron protetycznych w Sorriso:

 • korony porcelanowe na metalowej podbudowie – sama w sobie korona jest wykonana z metalu, a pokrywa się ją kilkoma warstwami ceramiki. Dzięki temu jest ona bardzo wytrzymała oraz estetyczna, jednakże mniejsza zdolność do odbijania światła sprawia, że może się wyrównać na tle pozostałych zębów;
 • korony pełnoceramiczne – najwyższa jakość oraz estetyka. Porcelana dentystyczna jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych tkanek zębów, najczęściej wykorzystuje się je do odbudowy ubytków w przedniej części jamy ustnej;
 • korony cyrkonowe – bardzo wytrzymałe i estetyczne, jednakże wyglądem nieznacznie ustępują swoim porcelanowym odpowiednikom. Dlatego też najczęściej są wykorzystywane do odbudowy zębów w bocznych odcinkach jamy ustnej, jednak w razie potrzeby można je zastosować nawet w przednich.

Mosty protetyczne

Mosty protetyczne są specjalnymi uzupełnieniami wyposażonymi w zestaw koron zastępujących uzębienie. Mają one za zadanie odbudować braki zębowe. Mosty protetyczne można osadzać na wszczepionych implantach lub oszlifowanym uzębieniu, w zależności od potrzeb leczniczych Pacjenta.

Mosty protetyczne w Sorriso:

 • porcelanowe mosty protetyczne na podbudowie metalowej – bardzo wytrzymałe, jednakże ich estetyka ustępuje pełnoceramicznym bądź cyrkonowym odpowiednikom. Z tego powodu mosty metalowe mają największy potencjał przy odbudowie braku bocznych zębów;
 • pełnoceramiczne mosty protetyczne – zapewniają bardzo dobrą estetykę oraz wytrzymałość, dlatego najlepiej odbudowywać nimi zęby w odcinku przednim. Porcelana jest neutralna dla organizmu, toteż nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych;
 • cyrkonowe mosty protetyczne – nieprzeciętnie trwałe i biozgodne, przez co nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Dentyści najczęściej proponują je Pacjentom jako estetyczne uzupełnienie zębów w bocznych odcinkach jamy ustnej.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Metody mocowania korony lub mostu protetycznego

Pierwszą metodą mocowania korony lub mostu protetycznego jest osadzenie ich na wcześniej przygotowanych do tego zębach. Wymaga to wcześniejszego oszlifowania ich tkanek, co niestety jest nieodwracalnym procesem. Następnie stomatolog pokrywa przygotowaną powierzchnię uzębienia systemem wiążącym. Rozwiązanie jednak nie jest rekomendowane gdy ząb, który chcemy oszlifować jest zębem zdrowym, bez próchnicy czy wypełnień, gdyż wymaga ingerencji w tkanki zdrowe zęba.

W przypadku braków zębowych najlepszym sposobem zamocowania korony lub mostu jest osadzenie ich na wszczepionych implantach, przypominających swoim wyglądem niewielkie śrubki. Umieszcza się je w tkankach kostnych, aby przejęły zadania korzeni zębowych i służyły jako podstawa do zamocowania pracy protetycznej. Rozwiązanie nie wymaga ingerencji w zdrowe tkanki uzębienia oraz zapewnia uzupełnieniu naturalną stabilność.

Poznaj naszych ekspertów od koron i mostów

Jakie korzyści płyną z zastosowania mostu lub korony protetycznej?

 • przywrócenie estetyki uśmiechu;
 • znakomita trwałość, gdyż do wykonania korony protetycznej lub mostu stosuje się wysokiej jakości materiały;
 • uzupełnienie braków sprawia, że pozostałe zęby nie przesuwają się w kierunku ubytku, zapobiegając tym samym wadom zgryzu;
 • odbudowa ubytków reguluje siły nacisku w jamie ustnej, przez co pozostałe zęby nie będą się ścierać;
mosty protetyczne Bydgoszcz

Jak zakłada się most protetyczny lub koronę?

 1. Leczenie zaczyna się od konsultacji. Podczas niej stomatolog rozmawia z Pacjentem na temat oczekiwanych efektów oraz przeprowadza diagnostykę następnie tworzy plan postępowania oraz  kosztorys.
 2. Podczas kolejnego etapu leczenia nasz ekspert wszczepia implanty lub szlifuje ząb na który ma być osadzona korona lub szlifuje zęby  sąsiadujące z ubytkiem w przypadku mostu. Następnie pobiera wyciski uzębienia lub pobiera scan komputerowy, na podstawie których stworzona zostanie praca protetyczna.
 3. Docelowe uzupełnienie zostanie wykonane w laboratorium protetycznym przez doświadczonego technika. Na ten czas Pacjent zostaje wyposażony w próbną koronę lub most protetyczny.
 4. Kiedy już most lub korona protetyczna są gotowe, Pacjent zostaje zaproszony na ostatnią wizytę. Podczas niej lekarz trwale zamocowuje odbudowę w jamie ustnej, a leczona osoba będzie mogła zweryfikować efekty.

Komputerowe znieczulenie w Sorriso!

Znieczulenie miejscowe eliminuje ból podczas każdego zabiegu w Sorriso, również podczas zakładania koron protetycznych lub mostów. W znieczuleniu komputerowym aplikator przypomina długopis, a samo urządzenie ma wbudowany mikroprocesor. Reguluje on ciśnienie podawania środka przeciwbólowego, przez co Pacjent nie czuje przykrego rozpierania tkanek. Sam moment wkłucia jest bezbolesny, gdyż pole zabiegowe zostaje wcześniej znieczulone specjalnym żelem.

Pacjenci borykający się z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed zabiegami dentystycznymi, mogą zgłosić to rejestratorce podczas umawiania wizyty. Stomatolog zaplanuje konsultację w taki sposób, aby nie wywołała żadnych traumatycznych przeżyć.

Kompleksowe podejście do leczenia

Zanim przejdziemy do zastosowania konkretnych uzupełnień protetycznych, przeprowadzamy konsultację. W jej trakcie nasz ekspert zapoznaje się z potrzebami oraz oczekiwaniami Pacjenta, wykonuje też badania diagnostyczne. Następnie zaś planuje leczenie oraz tworzy kosztorys, by wszystkie elementy postępowania były zrozumiałe.

Zespół Sorriso składa się z dentystów skupionych na różnych dziedzinach stomatologii. Dzięki temu wszystkie niezbędne czynności wykonywane są na miejscu, a Pacjent oszczędza znaczną ilość czasu. Drużynowe podejście pozwala również rozłożyć dany problem na czynniki pierwsze oraz wdrożyć możliwie najskuteczniejsze rozwiązania. Efekty leczenia zgodne są z pierwotnymi założeniami oraz cechują się wyjątkową estetyką.

korony protetyczne Bydgoszcz

Zespół ekspertów

Nasi eksperci dbają o najwyższe standardy świadczenia usług medycznych. Kształcili się na prestiżowych uczelniach, które dały im odpowiednie merytoryczne przygotowanie, toteż wykonywane przez nich zabiegi są skuteczne.

Własny gabinet diagnostyczny

Diagnostyka przesądza o rezultacie leczenia stomatologicznego. Dopasowanie odpowiedniej korony protetycznej lub mostu wymaga przeprowadzenia odpowiednich badań, które dadzą obraz narządu żucia i tworzących go tkanek kostnych. Służy temu kilka rodzajów RTG czy tomografia komputerowa, trójwymiarowo odzwierciedlająca struktury twarzoczaszki Pacjenta. Ponieważ wszystkie badania wykonujemy na miejscu, Pacjent oszczędza dużo czasu, który w przeciwnym wypadku musiałby poszukiwać osobnej placówki.

Zapraszamy na wizytę!

Mosty lub korony protetyczne są doskonałym sposobem odbudowy różnego rodzaju braków w uzębieniu. Wśród proponowanych przez nas rozwiązań można znaleźć uzupełnienia z metalu, porcelany lub tlenku cyrkonu, które wykorzystujemy zależnie od potrzeb Pacjenta. Jeśli chcesz umówić wizytę, możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer telefonu [numer_telefonu] lub wypełniając formularz.

protezy zębowe Bydgoszcz

Protezy mają na celu rozwiązanie problemu bezzębia lub poważnych ubytków w uzębieniu. Są wykonywane przez lekarza dentystę w współpracy z  technikiem dentystycznym, który dopasowuje ich konstrukcję w taki sposób, aby zapewniały Pacjentowi jak największy komfort użytkowania. Istnieje kilka rodzajów protez, różniących się pod wieloma względami, np. sposobem mocowania czy materiałami użytymi do wykonania.

Rodzaje protez zębowych w Sorriso

 • protezy akrylowe – ruchome uzupełnienie osiadające, najprostszy rodzaj protez zębowych, posiadające niestety wiele wad. Utrzymują się w jamie ustnej dzięki cienkiej warstwie śliny pomiędzy tkankami miękkimi a uzupełnieniem oraz dzięki doginanym, widocznym klamrom. Są ekonomicznym rozwiązaniem, jednakże stabilność nie zawsze zadowala Pacjentów. Dodatkowo proteza ta przenosi siły na pozostałe zęby w sposób niefizjologiczny, nadmiernie je obciążając. Akryl w pewnym stopniu imituje tkanki zębów, jednakże odbudowa może wyróżniać się podczas uśmiechu;
 • protezy szkieletowe – ruchome uzupełnienie nieosiadające. Od akrylowych odpowiedników odróżniają się specjalnymi podparciami, dzięki którym proteza nie osiada na śluzówce, lecz na pozostałe zęby stałe Pacjenta. Poprawia to komfort użytkowania, chociaż w dalszym ciągu należy je wyciągać z ust i jest to to uzupełnienie widoczne i dające się odróżnić od naturalnego uzębienia ze względu na klamry;
 • protezy teleskopowe – mocuje się je za pomocą systemu podwójnych koron na oszlifowanych zębach stałych Pacjenta. Są to uzupełnienia ruchome, Pacjent ma możliwości samodzielnego wyjęcia ich z ust. Bardzo dobra stabilność protez teleskopowych sprawia, że ich użytkowanie jest znacznie bardziej komfortowe, a ryzyko wypadania podczas śmiechu, kichania czy kaszlu – niwelowane; estetyka także jest bardzo wysoka, ponieważ nie ma tu klamer;
 • protezy overdenture – popularne rekonstrukcje oparte na implantach lub zębach wyposażonych w specjalne łączniki, dzięki którym Pacjent może swobodnie wyjmować protezę z ust, zachowując jednocześnie niemal naturalną stabilność. Protezy overdenture najczęściej nie posiadają klamer i  wykonuje się z porcelany dentystycznej bądź tlenku cyrkonu, dlatego łudząco naśladują stałe zęby;
 • protezy na implantach – tutaj mamy możliwość wykonania prac wyjmowaych, jak i przymocowywanych na stałe. Są one najlepszym możliwym rozwiązaniem, gdyż zachowują się jak naturalne zęby, a także hamują powolny zanik kostnych jamy ustnej związany z bezzębiem. Estetyka uzupełnień protetycznych na implantach prezentuje najwyższy poziom dzięki wykonaniu z wysokiej jakości materiałów.
protezy zębów Bydgoszcz

Jakie korzyści przynosi zastosowanie protez zębowych?

 • Możliwość komfortowego spożywania posiłków;
 • brak wstydu podczas uśmiechu, związanego z zauważalnym brakiem uzębienia w przeszłości;
 • przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej;
 • w przypadku protez na implantach możliwość zahamowania zaniku tkanek kostnych szczęki lub żuchwy;
 • poprawa estetyki twarzy – przy bezzębiu policzki zaczynają opadać, co wywołuje tzw. profil starczy, charakterystyczny dla osób w podeszłym wieku, dobrze zaprojektowana proteza potrafi odmłodzić o kilkanaście lat!;

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Które protezy zębowe wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem zawsze są protezy na implantach. Nie bez powodu wiele osób ochrzciło je mianem „trzecich zębów” – wyróżniająca rozwiązanie stabilność jest bliska naturalnej, a estetyka stoi na najwyższym poziomie. Dodatkowy atut stanowią same implanty, gdyż integrują się z otaczającymi je tkankami kostnymi, co fachowo określamy osseointegracją. Kościec zachowuje prawidłowe obciążenie, dlatego też przestaje zanikać.

Klasyczne protezy ruchome również spełniają swoje zadanie. W Sorriso dobieramy je z największą starannością, aby Pacjent odczuwał jak największy komfort użytkowania. Każde uzupełnienie proponowane przez naszych lekarzy jest dobrane do oczekiwań oraz możliwości leczonej osoby, a proces związany z jego stworzeniem kompleksowo omawiany.

Zobacz przykładowe efekty leczenia:

Pacjent 1

Pacjent zgłosił się do naszego gabinetu stomatologicznego z pragnieniem poprawy swojego uśmiechu oraz funkcjonalności jamy ustnej. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań diagnostycznych zdecydowaliśmy się na wykonanie kompleksowego zabiegu protetycznego, który odpowiadał potrzebom Pacjenta. Dla zapewnienia estetyki oraz stabilności w żuchwie zastosowaliśmy protezę na teleskopach. Ten sposób mocowania umożliwia Pacjentowi komfort noszenia, co ma istotne znaczenie dla jego codziennego życia. Ponadto, zdecydowaliśmy się na wykonanie całkowitej protezy w górnej szczęce, dostosowanej do jego indywidualnych potrzeb. Oprócz poprawy wyglądu, proteza ta znacząco zwiększyła użyteczność jego uzębienia, ułatwiając żucie i klarowność wymowy.
Usługi

Pacjentka 2

Pacjentka zgłosiła się do nas z powodu rozległych, nieszczelnych wypełnień. Ze względu na znaczne uszkodzenia zębów podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu leczenia i wykonanie nakładów (zwanych po angielsku overlay). Tego rodzaju protetyczna odbudowa pozwala na odtworzenie funkcji oraz anatomii zębów. Zabieg ten zabezpiecza również zęby po wcześniejszym leczeniu kanałowym i jednocześnie zmniejsza ryzyko ich późniejszego złamania. Takie działania pozwalają nam uniknąć usunięcia zęba.
Usługi

Poznaj naszych ekspertów od protez zębowych

Jak wygląda leczenie protetyczne w Sorriso?

 1. Konsultacja – to pierwsza wizyta, podczas której dentysta rozmawia z Pacjentem na temat jego potrzeb oraz wykonuje badania diagnostyczne. Sporządzany jest również plan leczenia oraz wstępny kosztorys, aby wszystkie szczegóły były jasne.
 2. Wszczepienie implantów (jeśli Pacjent podjął decyzję o ich zastosowaniu).
 3. Pobranie wycisków zębów – na ich podstawie technik dentystyczny tworzy protezę, dbając o najdrobniejsze detale. Proces ten trwa zazwyczaj kilka tygodni, a Pacjent użytkuje tymczasową odbudowę.
 4. Przekazanie lub zamocowanie protezy w jamie ustnej – kiedy otrzymamy ostateczne uzupełnienie, jest ono przekazywane Pacjentowi do użytku lub mocowane na wszczepionych implantach.
protetyka stomatologiczna Bydgoszcz

Pełna diagnostyka na miejscu

Dobór rozwiązania, które spełni wszystkie potrzeby i oczekiwania Pacjenta, jest uzależniony od diagnostyki. W Sorriso zorganizowaliśmy prywatne centrum diagnostyczne, umożliwiające nam przeprowadzenie wszystkich niezbędnych badań na miejscu oraz bez zwłoki. Można w nim znaleźć m.in. aparaturę wykonującą kilka rodzajów RTG, tomograf komputerowy czy cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Leczenie bez bólu

W Sorriso każde leczenie przebiega z reguły bezboleśnie, gdyż używamy jedynie najwyższej jakości znieczuleń tradycyjnych lub komputerowych. Te drugie są specjalnymi urządzeniami regulującymi ciśnienie podawania środka przeciwbólowego. Dzięki temu Pacjent nie odczuwa rozpierania tkanek oraz innych przykrych wrażeń, łącznie z długotrwałym odrętwieniem całej twarzy. Aplikator ma kształt długopisu, dlatego nie wywołuje złych skojarzeń ze standardowymi strzykawkami.

Zapraszamy na wizytę!

Zastosowanie protez odbudowujących zęby bez wątpienia poprawia komfort funkcjonowania oraz przywraca Pacjentom możliwość czerpania radości z życia. Jeżeli interesują Cię wysokiej jakości uzupełnienia, które spełnią nawet najwyższe wymagania, zapraszamy na wizytę! Możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.

chirurgia stomatologiczna Bydgoszcz

Przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej nie zawsze polega jedynie na założeniu „plomb” czy zamocowaniu koron protetycznych. W wielu przypadkach konieczne są zabiegi chirurgiczne, które w części przypadków stanowią samodzielne rozwiązanie problemu, a jeszcze w innych wsparcie dla leczenia stomatologicznego. Nasi dentyści przeprowadzają zabiegi chirurgiczne w klinice Sorriso w pełnym zakresie.

Najczęstsze zabiegi chirurgiczne w Sorriso

 • Ekstrakcja zębów – zabieg postrzegany jako ostateczność, polega na wyjęciu zęba z zębodołu za pomocą specjalnych narzędzi. Może być bezbolesny dzięki zastosowaniu tradycyjnemu lub  komputerowemu znieczuleniu;
 • ekstrakcja ósemek (zębów zatrzymanych) – zęby mądrości umiejscowione są na samym końcu łuku zębowego. Często wyrzynają się pod niewłaściwym kątem lub są zakryte przez powierzchnię dziąseł. Wówczas pojawia się stan zapalny powodujący silny ból, dlatego w większości przypadków ósemki należy usunąć;
 • resekcja wierzchołka korzenia – w przypadku, kiedy standardowe leczenie nie przynosi skutków, a korzeń zęba uległ silnemu stanowi zapalnemu, konieczne jest usunięcie jego fragmentu;
 • hemisekcja – przeprowadzana na zębach uległych silnemu stanowi zapalnemu, które nie kwalifikują się do leczenia kanałowego. Chirurg usuwa zainfekowaną część korony zęba oraz jego korzenia, pozostawiając zdrową część;
 • radektomia – przeprowadzana przy braku możliwości przeprowadzenia leczenia kanałowego. Chirurg usuwa część korzenia, pozostawiając zdrową część pozwalającą na zachowanie reszty zęba;
 • podcięcie wędzidełka – kiedy wędzidełko łączące język z dnem zatoki szczękowej lub wargi z dziąsłami jest zbyt krótkie, może powodować wady ortodontyczne lub problemy z wymową. Wówczas chirurg nacina je i modeluje do pożądanego kształtu;
 • wydłużenie korony zęba – czasami naturalne korony zęba są zbyt krótkie, co uniemożliwia np. osadzenie licówek. Chirurg wydłuża je, odpowiednio modelując tkanki miękkie;
 • sterowana regeneracja kości – przeprowadzana, kiedy Pacjent przez dłuższy czas borykał się z brakami w uzębieniu, co spowodowało zanik tkanek kostnych jamy ustnej w miejscu ubytku. Chirurg wprowadza w pozostały kościec specjalny materiał, który powoduje jego stopniową odbudowę;
 • podniesienie dna zatoki szczękowej – najczęściej przeprowadzane u Pacjentów oczekujących na leczenie implantologiczne, które jest powstrzymywane przez brak odpowiedniej ilości tkanek kostnych szczęki. Chirurg wprowadza materiał kościozastępczy przez wykonany w dnie jamy ustnej otwór, dzięki czemu może podnieść ją nawet o kilka milimetrów.

chirurgiczne usuwanie zęba Bydgoszcz

Komfortowe leczenie chirurgiczne w Sorriso

W Sorriso zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy przy użyciu zarówno tradycyjnego, jak i znieczulenia komputerowego. Znieczulenie komputerowe – dzięki wbudowanemu w urządzenie mikroprocesorowi ciśnienie podawania środka przeciwbólowego jest stale regulowane, co gwarantuje jego fizjologiczną prędkość wchłaniania przez tkanki, a Pacjent nie odczuwa uczucia kłopotliwego rozpierania.

Aplikator ma kształt długopisu i jest wyposażony jedynie w niewielką igłę, która służy podaniu substancji znieczulającej. Tym sposobem Pacjent nie ma negatywnych skojarzeń z klasycznymi strzykawkami, będącymi często źródłem poważnego lęku.

Poznaj naszych ekspertów od chirurgii stomatologicznej

Doświadczeni stomatolodzy i kompleksowe leczenie

W Sorriso każde leczenie przeprowadzane jest przez doświadczonych ekspertów, którzy dążą do przywrócenia pełnej funkcjonalności jamy ustnej.

Każdy z naszych ekspertów reprezentuje osobny dział stomatologii. Zespołowa współpraca pozwala im podjąć się walki z nawet najbardziej skomplikowanymi problemami.

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Diagnostyka w chirurgii stomatologicznej

Wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii są poprzedzone dokładnymi badaniami, które przeprowadzamy w naszym prywatnym centrum diagnostycznym. Jest ono zaopatrzone w nowoczesne urządzenia, takie jak aparatura RTG czy tomograf komputerowy. Dzięki temu wyniki analizy dostępne są niemal natychmiastowo, a Pacjent nie musi oczekiwać długi czas na wykonanie niezbędnych badań.

Zapraszamy na wizytę!

Jeśli potrzebujesz pomocy chirurga stomatologicznego zapraszamy do Sorriso! Nasi dentyści przeprowadzą, dzięki swojemu doświadczeniu oraz możliwości pełnej diagnostyki na miejscu, wszelkie zabiegi chirurgiczne z dziedziny stomatologii.  Wizytę możesz umówić, dzwoniąc pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełniając formularz.

odbudowa zębów Bydgoszcz

Stomatologia zachowawcza to dziedzina zajmująca się usuwaniem próchnicy oraz odbudową powstałych przez nią ubytków. Wykorzystuje do tego specjalne wypełnienia, które pozwalają utrzymać funkcjonalny ząb, bez konieczności jego usunięcia. Usuwanie zmian próchniczych przebiega przy użyciu specjalnego wiertła, lecz cały proces jest bezbolesny dla Pacjenta dzięki zastosowaniu sprawdzonych oraz skutecznych znieczuleń.

Wypełnienia światłoutwardzalne w Sorriso!

W Sorriso do odbudowy zębów standardowo używamy wypełnień światłoutwardzalnych. Zastąpiły one klasyczne amalgamaty już kilkanaście lat temu, gdyż wykazują znacznie lepszą estetykę i porównywalną wytrzymałość.
Materiały światłoutwardzalne bazują na kompozytach, które łudząco imitują naturalne tkanki zębów. Dzięki temu wypełnienia znakomicie wkomponowują się w uśmiech, a ich granica jest całkowicie niewidoczna. Wypełnienia cechują się również bardzo wysoką wytrzymałością, toteż spełniają swoją funkcję przez długi czas.
Dodatkowym atutem wypełnień światłoutwardzalnych jest bogata paleta kolorów, w jakich są dostępne. Dzięki temu lekarz dopasowuje uzupełnienie tak, aby nie odróżniało się od naturalnego zęba.

plombowanie zębów Bydgoszcz

Dlaczego warto wcześnie usuwać próchnicę?

Próchnicę należy usuwać na wczesnym etapie. Dzięki temu bakterie, które ją powodują nie przenikają do wypełniającej zęby miazgi. W przeciwnym wypadku dojdzie do jej stanu zapalnego, co może narazić Pacjenta na konieczność przeprowadzenia bardziej skomplikowanego leczenia kanałowego.

Jak rozpoznać próchnicę? Próchnica często dla laika jest niezauważalna, ale może również objawiać się widocznymi dla niego przebarwieniami na szkliwie lub niewielkimi brunatnymi plamkami. Pacjenci zauważają ją przede wszystkim dopiero przez odczuwany ból. Ten niestety często świadczy już o mocno zaawansowanym procesie próchnicowym! Dlatego tak ważne jest, by Pacjent zgłaszał się na kontrolne badania stomatologiczne przynajmniej raz na 6 miesięcy, a dzieci raz na 3 miesiące.

Poznaj naszych ekspertów od stomatologii zachowawczej

Bezbolesne leczenie zachowawcze?

Leczenie zachowawcze w Sorriso przebiega całkowicie bezboleśnie, głównie dzięki zastosowaniu sprawdzonych i skutecznych form znieczulenia. Znieczulenia komputerowe – mają one postać niewielkich dozowników sterowanych przez mikroprocesor. Aplikator przypomina długopis i nie przywodzi na myśl tradycyjnych strzykawek.

Wspomniany mikroprocesor reguluje ciśnienie podawania środka znieczulającego tak, aby tkanki równomiernie go wchłaniały. Dzięki temu Pacjent nie odczuwa przykrego rozpierania, charakterystycznego dla klasycznych metod. Miejsce zabiegowe zostaje wpierw znieczulone za pomocą specjalnego żelu, toteż moment wkłucia nie jest odczuwalny.

Zobacz przykładowe efekty leczenia:

Pacjentka 1

Pacjentka zgłosiła się do naszego gabinetu stomatologicznego na kontrolę jamy ustnej. Po przeprowadzeniu badań diagnostycznych, które dają nam możliwość obejrzenia zębów i przestrzeni międzyzębowych w powiększeniu oraz wykonaniu zdjęć RTG, które pozwalają na wczesne wykrycie próchnicy, stwierdziliśmy, obecność tej choroby na zębach Pacjentki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że takie wczesne działanie pozwala nam uniknąć leczenia kanałowego, a co za tym idzie wpływa na niższe koszty leczenia. Po rozmowie z Pacjentką zdecydowaliśmy się na podjęcie kilku kroków. Pierwszym z nich było dokładne oczyszczenie zębów i usunięcie próchnicy. Gdy uporaliśmy się z tym zadaniem wykonaliśmy wypełnienie kompozytowe w powiększeniu, które zapewnia trwały i estetyczny efekt. Podczas całego procesu leczenia dbaliśmy o komfort i bezpieczeństwo Pacjentki, między innymi poprzez zastosowanie znieczulenia komputerowego. W tym przypadku zamiast tradycyjnej strzykawki i dużej igły wykorzystuje się końcówkę przypominającą wizualnie długopis, a całym procesem aplikacji środka znieczulającego steruje komputer. Jego zadaniem jest podać znieczulenie pod optymalnym ciśnieniem tak, by nie powodowało ono uczucia rozpierania tkanek. Ten rodzaj znieczulenia jest bardzo precyzyjny i nie budzi w Pacjentach niepotrzebnego lęku.
Usługi

Szukasz sprawdzonego rozwiązania, aby mieć piękny uśmiech?

Zadzwoń do nas i zapytaj o możliwość kompleksowego leczenia nakładkami ortodontycznymi.

Inlay/onlay jako alternatywa dla wypełnień światłoutwardzalnych

Czasami zniszczenia zęba są na tyle duże, że zastosowanie konwencjonalnego wypełnienia nie przyniosłoby pożądanych efektów. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwalają odbudować nawet niektóre złamania zęba, sięgające linii dziąseł. Są nim wkłady i nakłady koronowe (zwane również inlay/onlay), wykonywane w laboratorium protetycznym przez technika dentystycznego.

Inlay/onlay są wytwarzane na podstawie wycisków uzębienia lub skanów wewnatrzustnych. W klinice Sorriso dysponujemy skanerem 3D, dzięki czemu lekarz nie musi pobierać wycisków, często tak nieprzyjemnych dla Pacjentów. Wystarczy, że zeskanuje uzębienie.

Na podstawie skanów w laboratorium protetycznym technik wykonuje nakłady przy wykorzystaniu takich materiałów jak kompozyty lub porcelanę dentystyczną. To właśnie one zapewniają uzupełnieniom bardzo dobrą estetykę. Rekonstrukcja osadzana jest na warstwie cementu dentystycznego, zapewniającego odpowiednią szczelność oraz stabilność.

odbudowa zębów Bydgoszcz

Doświadczony zespół i przyjazna atmosfera gabinetu

W naszym gabinecie kładziemy ogromny nacisk nie tylko na wysoką jakość usług stomatologicznych, ale również na stworzenie przyjaznej i komfortowej atmosfery dla naszych Pacjentów. Nasz doświadczony zespół składa się z wykwalifikowanych lekarzy, którzy nie tylko posiadają bogate doświadczenie, ale także regularnie podnoszą swoje kwalifikacje, aby zapewnić naszym Pacjentom najlepszą opiekę.

Zapraszamy na wizytę!

W Sorriso rekomendujemy naszym Pacjentom stawianie się na badanie stomatologiczne raz na 6 miesięcy. Pamiętajmy, że nawet drobny zaniedbany ból zęba może prowadzić do kolejnych, większych problemów. Jeśli chcesz umówić wizytę, zadzwoń pod numer +48 52 880 88 20 lub wypełnij formularz.